Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 111  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Pascua, Juliann  13 COBRA             1:24.93    1:25.52   387  
             40.60      1:25.52 (44.92)
  2 Berton, Samanth  13 ROW               1:27.15    1:29.31   340  
    r:+0.65  42.70      1:29.31 (46.61)
  3 Johnson, Ella    13 NEW               1:28.89    1:29.93   333  
    r:+0.61  42.60      1:29.93 (47.33)
  4 Ho, Odessa       13 York              1:27.38    1:30.14   331  
             43.17      1:30.14 (46.97)
  5 McCarty, Amy     13 NEW               1:30.38    1:30.66   325  
    r:+0.62  43.03      1:30.66 (47.63)
  6 Bhambra, Mani    13 COBRA             1:29.09    1:31.00   321  
    r:+0.76  43.28      1:31.00 (47.72)
  7 Serré, Rowan     13 BTSC              1:29.38    1:31.05   321  
    r:+0.78  43.44      1:31.05 (47.61)
  8 Gadsby, Vanessa  13 ROW               1:33.45    1:31.30   318  
             44.00      1:31.30 (47.30)
  9 Fearon, Makenzi  13 COBRA             1:34.34    1:31.78   313  
    r:+0.85  43.67      1:31.78 (48.11)
 10 Zanker, Leah     13 ESWIM             1:37.27    1:33.65   295  
    r:+0.71  44.45      1:33.65 (49.20)
 11 Clapp, Maddy     13 TSC               1:32.43    1:34.30   289  
    r:+0.66  43.69      1:34.30 (50.61)
 12 Neville, Devyn   13 BTSC              1:37.92    1:34.62   286  
    r:+0.79  45.08      1:34.62 (49.54)
 13 Coit, Samantha   13 HAC               1:33.86    1:34.98   283  
    r:+0.73  44.88      1:34.98 (50.10)
 14 Surbek, Ava      13 BTSC              1:32.44    1:35.03   282  
    r:+0.75  45.40      1:35.03 (49.63)
 15 Bird, Lyuda      13 TSC               1:34.70    1:35.54   278  
    r:+0.90  45.20      1:35.54 (50.34)
 16 Newell, Mackenz  13 ROW               1:35.23    1:35.55   277  
    r:+0.71  45.69      1:35.55 (49.86)
 17 Kuiper, Kaitlyn  13 ROW               1:35.35    1:36.41   270  
    r:+0.99  45.48      1:36.41 (50.93)
 18 Nelson, Samanth  13 COBRA             1:36.31    1:36.99   265  
    r:+0.58  46.01      1:36.99 (50.98)
 19 Yajima, Kasumi   13 ROW               1:39.22    1:37.78   259  
    r:+0.57  47.03      1:37.78 (50.75)
 20 Patel, Natasha   13 COBRA             1:36.24    1:39.50   246  
             46.59      1:39.50 (52.91)
 21 Ahlstrand, Ava   13 TSC               1:44.50    1:39.73   244  
             46.83      1:39.73 (52.90)
 22 Khela, Harsimra  13 COBRA             1:37.65    1:40.23   240  
             47.67      1:40.23 (52.56)
 23 Hill, Rorie-Daw  13 ROW               1:40.17    1:41.12   234  
    r:+0.78  48.13      1:41.12 (52.99)
 24 Di Battista, Ni  13 NEW               1:35.46    1:42.25   226  
    r:+0.48  47.54      1:42.25 (54.71)
 25 Al-Sultan, Fati  13 ESWIM             1:44.11    1:43.18   220  
    r:+0.82  49.33      1:43.18 (53.85)
 26 Gardner, Sierra  13 Blue Waves-ON     1:44.32    1:46.96   198  
             51.44      1:46.96 (55.52)
 27 Wenglovski, Emm  13 Blue Waves-ON     1:41.94    1:50.24   181  
             51.87      1:50.24 (58.37)
 28 Nanar, Eshana    13 COBRA             1:51.62    1:50.97   177  
             52.27      1:50.97 (58.70)
 29 Farias S9sb9sm9  13 COBRA             1:55.31    1:51.63   174  
    r:+0.89  53.21      1:51.63 (58.42)
 30 Buchanan, Skye   13 TSC               1:49.02    1:51.90   173  
    r:+0.79  52.96      1:51.90 (58.94)
 31 Patel, Heer      13 STARS             1:58.43    1:54.50   161  
    r:+0.74  54.70      1:54.50 (59.80)
 32 Dinglasan, Addi  13 COBRA             1:56.94    1:54.60   161  
    r:+0.94  54.31    1:54.60 (1:00.29)
 33 Allen-Greenside  13 BTSC              1:49.68    1:54.61   161  
             52.72    1:54.61 (1:01.89)
 
 Event 111  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Narciso, Maya    14 York              1:25.72    1:27.11   366  
    r:+0.71  41.91      1:27.11 (45.20)
  2 Schonfeld, Glor  14 RAMAC-ON          1:25.33    1:27.21   365  
    r:+0.80  41.33      1:27.21 (45.88)
  3 Routhier, Sydne  14 ROW               1:27.21    1:27.31   364  
    r:+0.70  41.62      1:27.31 (45.69)
  4 Shahrill, Afiqa  14 NEW               1:31.11    1:27.69   359  
             42.36      1:27.69 (45.33)
  5 Klosse, Bailey   14 BTSC              1:28.19    1:28.94   344  
    r:+0.76  41.63      1:28.94 (47.31)
  6 Weeks, Hannah    14 BTSC              1:23.91    1:29.05   343  
             41.67      1:29.05 (47.38)
  7 Filip, Sabrina   14 RAMAC-ON          1:27.27    1:29.13   342  
    r:+0.83  43.00      1:29.13 (46.13)
  8 Grewal, Munmeet  14 COBRA             1:28.71    1:29.51   338  
    r:+0.73  42.46      1:29.51 (47.05)
  9 Gilchrist, Nata  14 COBRA             1:29.07    1:30.00   332  
    r:+0.83  42.94      1:30.00 (47.06)
 10 Geddes, Julia    14 COBRA             1:30.79    1:30.45   327  
    r:+0.69  42.34      1:30.45 (48.11)
 11 Miller, Lilly    14 BTSC              1:29.18    1:30.52   326  
             43.21      1:30.52 (47.31)
 12 Salter, Gabriel  14 STARS             1:37.82    1:32.61   305  
             44.61      1:32.61 (48.00)
 13 Ciaravino, Ange  14 York              1:36.32    1:35.36   279  
    r:+0.69  44.83      1:35.36 (50.53)
 14 Urwin, Megan     14 SLSC              1:39.81    1:36.61   268  
    r:+0.92  47.69      1:36.61 (48.92)
 15 Staveley, Sabri  14 York              1:35.01    1:37.31   263  
    r:+0.69  46.26      1:37.31 (51.05)
 16 Matys, Kate      14 NEW               1:38.67    1:38.51   253  
    r:+0.71  47.30      1:38.51 (51.21)
 
 Event 111  Women 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Dahinten, Frank  16 BTSC              1:21.87    1:25.02   394  
    r:+0.71  39.99      1:25.02 (45.03)
  2 Mayne, Jenna     15 ROW               1:24.59    1:25.09   393  
    r:+0.76  40.52      1:25.09 (44.57)
  3 Beardwood, Brid  16 HAC               1:22.94    1:25.12   393  
    r:+0.78  40.28      1:25.12 (44.84)
  4 Schwarz-Chishol  15 York              1:25.70    1:28.16   353  
    r:+0.67  42.38      1:28.16 (45.78)
  5 Shepherd-Shewel  15 BTSC              1:26.38    1:29.12   342  
    r:+0.75  42.09      1:29.12 (47.03)
  6 Zheng, Kadi      16 ROW               1:30.85    1:29.90   333  
    r:+0.68  42.58      1:29.90 (47.32)
  7 Douglass, Macke  18 NEW               1:28.14    1:30.35   328  
    r:+0.75  43.08      1:30.35 (47.27)
  8 Dawdy, Erin      17 ROW               1:37.65    1:34.88   283  
    r:+0.73  45.55      1:34.88 (49.33)
  9 Pascua, Patrici  15 COBRA             1:37.92    1:37.64   260  
    r:+0.76  46.61      1:37.64 (51.03)
 10 Staveley, Arque  16 York              1:37.53    1:38.80   251  
    r:+0.73  45.23      1:38.80 (53.57)
 11 Astafyeva, Liza  15 Blue Waves-ON     1:51.67    1:49.33   185  
             52.85      1:49.33 (56.48)
 12 Goswell, Serena  15 BTSC              2:01.91    1:49.90   182  
             52.27      1:49.90 (57.63)
 -- Samaraweera, Po  15 York              1:49.97         DQ        
             52.31           DQ (58.59)