Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 106  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Ovdiyenko, Denn  13 ESWIM             2:41.11    2:43.97   298  
    r:+0.72  36.47      1:17.16 (40.69)
        2:06.52 (49.36)     2:43.97 (37.45)
  2 Smith, Lucas     13 COBRA             2:40.26    2:44.03   298  
    r:+0.81  34.13      1:16.00 (41.87)
        2:04.91 (48.91)     2:44.03 (39.12)
  3 Schock, Jonatha  13 NEW               2:52.81    2:48.10   277  
    r:+0.52  35.89      1:19.42 (43.53)
        2:11.44 (52.02)     2:48.10 (36.66)
  4 Kachin, James    13 TSC               2:50.50    2:49.56   270  
    r:+0.77  38.09      1:25.17 (47.08)
        2:12.78 (47.61)     2:49.56 (36.78)
  5 Flint, Braden    13 ESWIM             3:03.70    2:55.81   242  
             42.26      1:27.84 (45.58)
        2:18.97 (51.13)     2:55.81 (36.84)
  6 Evans, Aleks     13 TSC               2:56.07    2:57.09   237  
    r:+0.77  38.52      1:24.08 (45.56)
        2:20.26 (56.18)     2:57.09 (36.83)
  7 Vieira, Michael  13 COBRA             2:53.93    2:58.70   230  
    r:+0.79  39.38      1:25.16 (45.78)
        2:17.77 (52.61)     2:58.70 (40.93)
  8 Lam, Ethan       13 ESWIM             3:06.22    3:00.32   224  
    r:+0.63  38.38      1:29.05 (50.67)
        2:19.78 (50.73)     3:00.32 (40.54)
  9 Gale, Marcus     13 COBRA             3:04.55    3:00.89   222  
    r:+0.93  42.20      1:27.60 (45.40)
        2:22.51 (54.91)     3:00.89 (38.38)
 10 Buder, Jacob     13 NEW               2:58.86    3:02.01   218  
    r:+0.60  40.12      1:26.28 (46.16)
        2:23.82 (57.54)     3:02.01 (38.19)
 11 Hayward, Greg    13 ROW               2:57.68    3:02.27   217  
    r:+0.79  40.09      1:24.02 (43.93)
        2:22.89 (58.87)     3:02.27 (39.38)
 12 Draga, Maks      13 TSC               3:04.02    3:03.69   212  
         r:+0.76            1:31.94 ( )
        2:24.59 (52.65)     3:03.69 (39.10)
 13 Farzaneh, Matt   13 RAMAC-ON          3:05.36    3:07.38   200  
    r:+0.88  38.15      1:25.20 (47.05)
      2:27.12 (1:01.92)     3:07.38 (40.26)
 14 Keenes, Jason    13 COBRA             3:04.71    3:08.49   196  
    r:+0.78  44.78      1:33.58 (48.80)
        2:24.52 (50.94)     3:08.49 (43.97)
 15 Karasmanis, Mat  13 BTSC              3:12.32    3:08.64   196  
             43.15      1:34.43 (51.28)
        2:27.49 (53.06)     3:08.64 (41.15)
 16 Nguyen, Nathan   13 ESWIM             3:13.46    3:14.65   178  
    r:+0.72  36.59      1:27.49 (50.90)
        2:25.49 (58.00)     3:14.65 (49.16)
 17 Wasif, Muhammad  13 COBRA             3:28.52    3:15.31   176  
    r:+0.68  42.16      1:33.42 (51.26)
        2:32.81 (59.39)     3:15.31 (42.50)
 18 Goulart, Luca    13 TSC               3:02.66    3:15.55   176  
    r:+0.68  43.19      1:31.04 (47.85)
      2:31.23 (1:00.19)     3:15.55 (44.32)
 19 Kemkar, Kushal   13 COBRA             3:24.84    3:19.79   165  
             45.91      1:34.53 (48.62)
        2:34.04 (59.51)     3:19.79 (45.75)
 20 Stoyanovskyy, Y  13 ESWIM             3:15.82    3:20.56   163  
             44.02      1:33.93 (49.91)
      2:35.12 (1:01.19)     3:20.56 (45.44)
 21 Kolas, Oliver    13 NEW               3:23.50    3:22.42   158  
             46.51      1:36.22 (49.71)
      2:40.58 (1:04.36)     3:22.42 (41.84)
 22 Zhivago, Mathur  13 TSC                    NT    3:23.97   155  
    r:+0.96  45.49      1:36.90 (51.41)
        2:32.52 (55.62)     3:23.97 (51.45)
 23 Herzenberg, Ada  13 BTSC              3:37.81    3:29.22   143  
             45.63      1:41.63 (56.00)
        2:41.17 (59.54)     3:29.22 (48.05)
 24 Vankayala, Ashw  13 NEW               4:11.11    3:47.74   111  
    r:+0.89  48.28      1:47.39 (59.11)
      2:56.16 (1:08.77)     3:47.74 (51.58)
 -- Byers, Justin    13 TSC               3:22.32         DQ        
 -- Smith, Declan    13 TSC               3:31.41         DQ        
    r:+0.65  49.87      1:49.84 (59.97)
        2:47.64 (57.80)          DQ (47.90)
 -- Maydew, Ethan    13 BTSC              4:02.29         DQ        
    r:+0.91  49.40      1:47.86 (58.46)
      2:50.33 (1:02.47)          DQ (53.96)
 
 Event 106  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Volpe, Patrick   14 COBRA             2:39.19    2:36.58   343  
             33.46      1:12.64 (39.18)
        2:00.06 (47.42)     2:36.58 (36.52)
  2 Nguyen, James    14 York              2:42.45    2:40.19   320  
    r:+0.77  34.38      1:16.71 (42.33)
        2:04.82 (48.11)     2:40.19 (35.37)
  3 Xu, Andrew       14 COBRA             2:41.64    2:41.84   310  
    r:+0.70  38.71      1:18.62 (39.91)
        2:04.65 (46.03)     2:41.84 (37.19)
  4 Browne, Max      14 NEW               2:42.55    2:44.96   293  
    r:+0.72  37.32      1:20.28 (42.96)
        2:07.86 (47.58)     2:44.96 (37.10)
  5 El-Sayed, Adham  14 COBRA             2:40.60    2:47.34   281  
    r:+0.54  38.17      1:22.28 (44.11)
        2:08.67 (46.39)     2:47.34 (38.67)
  6 Shumilin, Andri  14 Blue Waves-ON     2:47.89    2:49.43   270  
    r:+0.76  35.87      1:18.86 (42.99)
        2:11.73 (52.87)     2:49.43 (37.70)
  7 Shi, Brant       14 ROW               3:13.49    2:52.34   257  
    r:+0.67  38.33      1:21.88 (43.55)
        2:15.02 (53.14)     2:52.34 (37.32)
  8 Ortego, Pedro    14 ESWIM             2:46.53    2:52.60   256  
    r:+0.83  36.53      1:19.52 (42.99)
        2:14.10 (54.58)     2:52.60 (38.50)
  9 Davis, Matt      14 BTSC              2:54.45    2:57.12   237  
    r:+0.76  38.57      1:23.94 (45.37)
        2:17.92 (53.98)     2:57.12 (39.20)
 10 Urbina, James    14 HAC               3:02.49    2:57.23   236  
    r:+0.69  36.69      1:23.40 (46.71)
        2:18.25 (54.85)     2:57.23 (38.98)
 11 Hagigi, Nir      14 BTSC              3:07.48    3:18.30   168  
    r:+0.63  35.29      1:24.81 (49.52)
      2:31.43 (1:06.62)     3:18.30 (46.87)
 12 Couturier-Jack,  14 COBRA             3:45.37    3:23.41   156  
             52.41      1:41.23 (48.82)
        2:40.02 (58.79)     3:23.41 (43.39)
 
 Event 106  Men 15 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Pietrantonio, B  15 HAC               2:30.98    2:27.64   409  
    r:+0.71  29.24      1:07.00 (37.76)
        1:53.71 (46.71)     2:27.64 (33.93)
  2 Elfaki, Amar     15 ESWIM             2:45.20    2:41.79   311  
    r:+0.74  32.29      1:13.73 (41.44)
        2:06.53 (52.80)     2:41.79 (35.26)
  3 Hesler, Ethan    15 HAC               2:50.19    2:43.45   301  
    r:+0.70  34.35      1:13.68 (39.33)
        2:04.19 (50.51)     2:43.45 (39.26)
 
 Event 106  Men 16 & Over 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 McWilliams, Mas  16 NEW               2:25.57    2:24.35   438  
    r:+0.72  31.30      1:07.83 (36.53)
        1:52.28 (44.45)     2:24.35 (32.07)
  2 Forrester, Mich  16 HAC               2:29.79    2:28.37   403  
    r:+0.82  30.97      1:07.32 (36.35)
        1:53.22 (45.90)     2:28.37 (35.15)
  3 Cui, Jack        17 ROW               2:29.67    2:31.11   381  
    r:+0.65  30.63      1:08.28 (37.65)
        1:55.58 (47.30)     2:31.11 (35.53)
  4 Mokrivsky, Dani  16 ESWIM             2:31.88    2:32.84   369  
    r:+0.58  31.11      1:10.04 (38.93)
        1:57.25 (47.21)     2:32.84 (35.59)
  5 Lucas, Bryan     16 STARS             2:42.68    2:40.15   320  
    r:+0.83  34.23      1:16.44 (42.21)
        2:03.23 (46.79)     2:40.15 (36.92)
  6 Gerault, Pierre  16 York              2:38.83    2:40.27   320  
    r:+0.74  35.64      1:14.91 (39.27)
        2:04.99 (50.08)     2:40.27 (35.28)
  7 Hughes, Jesse    17 Blue Waves-ON     2:43.54    2:50.82   264  
             33.50      1:15.70 (42.20)
        2:08.84 (53.14)     2:50.82 (41.98)
  8 Racine, Sébasti  16 HAC               2:57.42    2:56.06   241  
    r:+0.74  39.15      1:22.26 (43.11)
        2:16.42 (54.16)     2:56.06 (39.64)
  9 Kizik, Curtis    16 BTSC              3:21.92    2:56.39   240  
    r:+0.74  38.69      1:22.98 (44.29)
        2:14.88 (51.90)     2:56.39 (41.51)