Etobicoke Swim Club                                   13/01/2019 - 2:05 PM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 88  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Mejia Batres, F  11 COBRA             2:53.13    2:49.14   243  
    r:+0.80  40.33      1:24.08 (43.75)
        2:08.84 (44.76)     2:49.14 (40.30)
  2 Filip, Anthony   11 RAMAC-ON          2:59.93    2:53.26   226  
    r:+0.67  41.58      1:26.86 (45.28)
        2:10.62 (43.76)     2:53.26 (42.64)
  3 Ovis, Gregory    11 RAMAC-ON          2:54.16    2:53.63   225  
    r:+0.58  39.82      1:23.76 (43.94)
        2:09.32 (45.56)     2:53.63 (44.31)
  4 Singh, Jaiveer   11 COBRA             3:25.78    3:04.28   188  
    r:+0.88  43.31      1:30.76 (47.45)
        2:20.06 (49.30)     3:04.28 (44.22)
  5 Luu, Jayden      11 York              3:13.23    3:05.17   185  
    r:+0.25  43.62      1:31.23 (47.61)
        2:19.10 (47.87)     3:05.17 (46.07)
  6 Felipe, Erik     11 BTSC              2:53.01    3:07.09   179  
    r:+0.66  43.54      1:30.65 (47.11)
        2:19.14 (48.49)     3:07.09 (47.95)
  7 McInerney, Will  11 ESWIM             3:01.81    3:08.36   176  
    r:+0.64  46.30      1:34.77 (48.47)
        2:22.10 (47.33)     3:08.36 (46.26)
  8 Dan, Andrei      11 TSC               3:24.36    3:10.71   169  
    r:+0.68  45.43      1:35.28 (49.85)
        2:24.39 (49.11)     3:10.71 (46.32)
  9 Murygin, Richar  11 ESWIM             3:08.50    3:10.86   169  
         r:+0.69                       
 10 Dinglasan, Asht  11 COBRA             3:24.02    3:17.74   152  
    r:+0.68  46.74      1:37.38 (50.64)
        2:28.51 (51.13)     3:17.74 (49.23)
 11 Armorer, Damon   11 COBRA             3:26.20    3:18.01   151  
    r:+0.69  46.79    3:18.01 (2:31.22)
 12 Antonellis, Tho  11 ESWIM             3:24.32    3:28.92   129  
    r:+0.76  49.46      1:42.04 (52.58)
        2:37.33 (55.29)     3:28.92 (51.59)
 -- Fernando, Baran  11 COBRA             3:37.32         DQ        
    r:+0.67  47.35      1:39.11 (51.76)
        2:30.74 (51.63)          DQ (51.62)
 -- Campbell, Aaron  11 NEW               4:02.00         DQ        
    r:+0.29  50.11      1:47.41 (57.30)
        2:45.70 (58.29)          DQ (57.15)
 
 Event 88  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Kwinter, Russel  12 ESWIM             2:26.84    2:26.68   373  
    r:+0.68  34.30      1:11.13 (36.83)
        1:48.82 (37.69)     2:26.68 (37.86)
  2 Maher, Kevin     12 ESWIM             2:35.29    2:34.80   317  
    r:+0.75  36.58      1:16.16 (39.58)
        1:56.47 (40.31)     2:34.80 (38.33)
  3 Hingst, Coheed   12 SLSC              2:40.43    2:40.93   282  
    r:+0.65  37.76      1:19.38 (41.62)
        2:01.21 (41.83)     2:40.93 (39.72)
  4 Vinokurov, Grig  12 RAMAC-ON          2:43.75    2:44.38   265  
    r:+0.64  39.64      1:21.35 (41.71)
        2:03.31 (41.96)     2:44.38 (41.07)
  5 Usher, Gavin     12 BTSC              2:41.43    2:45.01   262  
         r:+0.80            1:20.88 ( )
        2:03.56 (42.68)     2:45.01 (41.45)
  6 Tang, Evan       12 COBRA             2:48.87    2:48.36   246  
    r:+0.56  39.93      1:22.79 (42.86)
        2:06.74 (43.95)     2:48.36 (41.62)
  7 Reed, Jackson    12 COBRA             2:48.52    2:48.65   245  
    r:+0.69  39.75      1:22.34 (42.59)
        2:06.29 (43.95)     2:48.65 (42.36)
  8 Yalikun, Bilali  12 ESWIM             2:52.42    2:49.09   243  
    r:+0.77  40.66      1:23.47 (42.81)
        2:06.74 (43.27)     2:49.09 (42.35)
  9 Danda, Patryk    12 BTSC              2:49.40    2:50.45   237  
    r:+0.74  39.26      1:22.64 (43.38)
        2:07.56 (44.92)     2:50.45 (42.89)
 10 Mills, Connor    12 COBRA             2:50.84    2:51.28   234  
    r:+0.59  40.76      1:24.01 (43.25)
        2:08.24 (44.23)     2:51.28 (43.04)
 11 Gaskell, Asher   12 NEW               2:59.42    2:52.47   229  
         r:+0.64                       
 12 Huang, Viho      12 COBRA             3:06.67    2:59.25   204  
    r:+0.80  42.38      1:27.67 (45.29)
        2:14.29 (46.62)     2:59.25 (44.96)
 13 Wilson, Connor   12 BTSC              3:02.59    3:01.26   197  
    r:+0.78  43.03      1:29.70 (46.67)
        2:16.67 (46.97)     3:01.26 (44.59)
 14 Sellors, Chase   12 ESWIM             3:03.47    3:08.12   177  
    r:+0.65  44.65      1:32.31 (47.66)
        2:21.15 (48.84)     3:08.12 (46.97)
 15 Li, James        12 TSC               3:02.72    3:08.45   176  
    r:+0.70  45.23      1:33.32 (48.09)
      3:08.45 (1:35.13)                    
 16 Jarosz, Oliver   12 ESWIM             3:20.26    3:15.39   157  
    r:+0.65  45.03      1:35.79 (50.76)
        2:26.60 (50.81)     3:15.39 (48.79)