Etobicoke Swim Club                                   13/01/2019 - 1:04 PM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 84  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Mejia Batres, F  11 COBRA             1:15.58    1:14.69   266  
    r:+0.80  33.68      1:14.69 (41.01)
  2 Walker, Raine    11 NEW               1:27.06    1:25.12   180  
             40.18      1:25.12 (44.94)
  3 Filip, Anthony   11 RAMAC-ON          1:24.26    1:26.42   172  
             39.92      1:26.42 (46.50)
  4 Rutledge, Dylan  11 ESWIM             1:32.19    1:30.89   148  
             40.75      1:30.89 (50.14)
  5 Dinglasan, Asht  11 COBRA             1:38.09    1:30.92   147  
             42.17      1:30.92 (48.75)
  6 de Ruiter, Benj  11 COBRA             1:38.56    1:33.86   134  
             43.25      1:33.86 (50.61)
  7 Lyn, Luca        11 STARS                  NT    1:39.91   111  
             43.86      1:39.91 (56.05)
  8 Shobeir, Cyrus   11 BTSC              1:56.14    1:43.82    99  
             43.77    1:43.82 (1:00.05)
  9 Ovis, Gregory    11 RAMAC-ON          1:36.15    1:45.03    95  
             47.88      1:45.03 (57.15)
 10 Ma, Matthew      11 ESWIM             1:44.20    1:45.33    95  
    r:+0.69  46.93      1:45.33 (58.40)
 11 Sinitsin, Ethan  11 NEW               1:46.17    1:47.52    89  
    r:+0.70  48.59      1:47.52 (58.93)
 12 Fernando, Baran  11 COBRA             1:52.63    1:56.75    69  
             52.75    1:56.75 (1:04.00)
 -- Pagiamtzis, Ado  11 NEW               1:29.72         DQ        
    r:+0.27  38.72           DQ (51.04)
 -- Campbell, Aaron  11 NEW               2:00.00         DQ        
    r:+0.59  52.32         DQ (1:04.38)
 
 Event 84  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Glazer, David    12 ESWIM             1:08.79    1:11.33   306  
    r:+0.59  32.88      1:11.33 (38.45)
  2 McMayo, Jomo     12 ESWIM             1:11.66    1:14.85   265  
    r:+0.64  34.58      1:14.85 (40.27)
  3 Wang, Derek      12 ESWIM             1:20.32    1:17.15   242  
    r:+0.70  35.05      1:17.15 (42.10)
  4 Le, Dan Hoang    12 York              1:15.04    1:18.46   230  
    r:+0.66  36.39      1:18.46 (42.07)
  5 Usher, Gavin     12 BTSC              1:18.23    1:18.58   229  
             35.29      1:18.58 (43.29)
  6 Vinokurov, Grig  12 RAMAC-ON          1:16.96    1:18.83   226  
    r:+0.64  37.84      1:18.83 (40.99)
  7 Hingst, Coheed   12 SLSC              1:26.00    1:21.78   203  
    r:+0.79  37.34      1:21.78 (44.44)
  8 Wilson, Connor   12 BTSC              1:27.89    1:23.64   189  
    r:+0.68  39.73      1:23.64 (43.91)
  9 Santos, Christo  12 ESWIM             1:25.20    1:27.79   164  
    r:+0.65  40.36      1:27.79 (47.43)
 10 Sellors, Chase   12 ESWIM             1:55.19    1:37.64   119  
    r:+0.75  44.96      1:37.64 (52.68)
 11 Mills, Connor    12 COBRA             1:36.50    1:40.70   108  
    r:+0.77  43.80      1:40.70 (56.90)