Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 12:46 PM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 82  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Walker, Raine    11 NEW               3:18.40    3:14.54   237  
             44.85      1:34.67 (49.82)
        2:25.19 (50.52)     3:14.54 (49.35)
  2 Guo, Jacob       11 NEW               3:20.84    3:15.58   233  
    r:+0.66  43.25      1:33.80 (50.55)
        2:25.15 (51.35)     3:15.58 (50.43)
  3 McInerney, Will  11 ESWIM             3:26.42    3:29.86   189  
             48.49      1:41.19 (52.70)
        2:36.32 (55.13)     3:29.86 (53.54)
  4 de Ruiter, Benj  11 COBRA             3:37.03    3:30.53   187  
             50.64      1:44.05 (53.41)
        2:37.54 (53.49)     3:30.53 (52.99)
  5 Lyn, Luca        11 STARS             3:41.54    3:33.96   178  
    r:+0.76  48.85      1:42.98 (54.13)
        2:38.47 (55.49)     3:33.96 (55.49)
  6 Dan, Andrei      11 TSC               3:29.50    3:35.04   175  
             48.01      1:42.78 (54.77)
        2:40.04 (57.26)     3:35.04 (55.00)
  7 Hou, Eric        11 ESWIM             3:32.02    3:35.35   174  
    r:+0.67  50.60      1:45.16 (54.56)
        2:40.74 (55.58)     3:35.35 (54.61)
  8 Ovis, Gregory    11 RAMAC-ON          3:40.96    3:38.98   166  
             50.91      1:47.17 (56.26)
        2:43.60 (56.43)     3:38.98 (55.38)
  9 Yang, Anthony    11 ESWIM             3:36.09    3:44.36   154  
    r:+0.45  50.78      1:47.30 (56.52)
        2:45.82 (58.52)     3:44.36 (58.54)
 10 Felipe, Erik     11 BTSC              4:07.15    3:46.35   150  
    r:+0.53  52.48      1:50.33 (57.85)
        2:48.90 (58.57)     3:46.35 (57.45)
 11 Shobeir, Cyrus   11 BTSC              3:47.49    3:49.21   145  
    r:+0.57  52.00      1:51.49 (59.49)
        2:51.11 (59.62)     3:49.21 (58.10)
 
 Event 82  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Totar, Victor    12 RAMAC-ON          2:43.50    2:41.89   411  
    r:+0.62  37.26      1:19.08 (41.82)
        2:00.61 (41.53)     2:41.89 (41.28)
  2 VandeVooren, Ja  12 COBRA             2:51.58    2:47.50   371  
    r:+0.71  38.19      1:21.57 (43.38)
        2:05.34 (43.77)     2:47.50 (42.16)
  3 Kwinter, Russel  12 ESWIM             2:50.81    2:49.64   357  
    r:+0.56  38.92      1:22.06 (43.14)
        2:06.06 (44.00)     2:49.64 (43.58)
  4 Glazer, David    12 ESWIM             2:57.44    2:55.41   323  
    r:+0.51  40.04      1:24.61 (44.57)
        2:11.09 (46.48)     2:55.41 (44.32)
  5 Vinokurov, Grig  12 RAMAC-ON          2:58.37    2:56.29   318  
             40.67      1:25.47 (44.80)
        2:10.84 (45.37)     2:56.29 (45.45)
  6 Zhang, Dundee    12 NEW               3:03.33    2:59.56   301  
             40.45      1:25.94 (45.49)
        2:13.48 (47.54)     2:59.56 (46.08)
  7 Wilson, Rylan    12 NEW               3:04.24    3:00.15   298  
    r:+0.81  40.70      1:26.60 (45.90)
        2:13.97 (47.37)     3:00.15 (46.18)
  8 Spurrell, Cale   12 COBRA             3:01.17    3:00.19   298  
    r:+0.84  41.55      1:27.90 (46.35)
        2:14.88 (46.98)     3:00.19 (45.31)
  9 Hingst, Coheed   12 SLSC              3:19.08    3:04.51   278  
    r:+0.67  42.91      1:30.05 (47.14)
        2:17.55 (47.50)     3:04.51 (46.96)
 10 Yalikun, Bilali  12 ESWIM             3:09.63    3:08.99   258  
    r:+0.68  43.21      1:32.26 (49.05)
        2:20.12 (47.86)     3:08.99 (48.87)
 11 Huang, Viho      12 COBRA             3:15.74    3:09.10   258  
    r:+0.82  42.88      1:30.14 (47.26)
        2:19.50 (49.36)     3:09.10 (49.60)
 12 Zahra, Justin    12 NEW               3:07.31    3:12.03   246  
    r:+0.53  43.35      1:32.21 (48.86)
        2:22.27 (50.06)     3:12.03 (49.76)
 13 Tang, Evan       12 COBRA             3:22.55    3:13.67   240  
    r:+0.74  44.99      1:33.67 (48.68)
        2:23.45 (49.78)     3:13.67 (50.22)
 14 Case, Caleb      12 NEW               3:25.14    3:16.09   231  
    r:+0.76  44.90      1:35.37 (50.47)
        2:26.03 (50.66)     3:16.09 (50.06)
 15 Danda, Patryk    12 BTSC              3:26.87    3:17.12   228  
    r:+0.64  44.49      1:35.39 (50.90)
        2:27.47 (52.08)     3:17.12 (49.65)
 16 Reed, Jackson    12 COBRA             3:21.14    3:20.12   217  
             46.12      1:36.58 (50.46)
        2:28.71 (52.13)     3:20.12 (51.41)
 17 Rioux, Noah      12 SLSC              3:26.39    3:23.00   208  
    r:+0.71  46.39      1:38.38 (51.99)
        2:31.01 (52.63)     3:23.00 (51.99)
 18 Jarosz, Oliver   12 ESWIM             3:32.23    3:29.14   190  
    r:+0.62  46.49      1:40.35 (53.86)
        2:34.77 (54.42)     3:29.14 (54.37)
 19 Santos, Christo  12 ESWIM             3:46.48    3:43.92   155  
    r:+0.61  50.89      1:48.62 (57.73)
        2:47.08 (58.46)     3:43.92 (56.84)