Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:25 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 70  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Guo, Jacob       11 NEW               1:36.94    1:32.56   216  
    r:+0.88  43.09      1:32.56 (49.47)
  2 Walker, Raine    11 NEW               1:33.80    1:34.74   202  
    r:+0.70  45.74      1:34.74 (49.00)
  3 Armorer, Damon   11 COBRA             1:40.94    1:37.59   185  
    r:+0.54  46.42      1:37.59 (51.17)
  4 Lyn, Luca        11 STARS             1:40.89    1:39.01   177  
             47.69      1:39.01 (51.32)
  5 de Ruiter, Benj  11 COBRA             1:41.85    1:39.64   173  
    r:+0.84  47.67      1:39.64 (51.97)
  6 Dinglasan, Asht  11 COBRA             1:41.47    1:41.57   164  
    r:+0.90  48.99      1:41.57 (52.58)
  7 Dan, Andrei      11 TSC               1:39.08    1:41.93   162  
    r:+0.82  48.94      1:41.93 (52.99)
  8 McInerney, Will  11 ESWIM             1:37.38    1:42.43   160  
    r:+0.68  49.69      1:42.43 (52.74)
  9 Sinitsin, Ethan  11 NEW               1:44.64    1:43.04   157  
    r:+0.73  50.88      1:43.04 (52.16)
 10 Ovis, Gregory    11 RAMAC-ON          1:38.69    1:43.98   152  
    r:+0.90  49.79      1:43.98 (54.19)
 11 Millar, Ben      11 BTSC              1:51.34    1:48.19   135  
    r:+0.79  52.75      1:48.19 (55.44)
 12 Kahlon, Nake     11 STARS             1:46.08    1:49.13   132  
             51.87      1:49.13 (57.26)
 
 Event 70  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Totar, Victor    12 RAMAC-ON          1:16.16    1:15.76   395  
    r:+0.62  36.36      1:15.76 (39.40)
  2 VandeVooren, Ja  12 COBRA             1:16.64    1:15.87   393  
    r:+0.74  35.33      1:15.87 (40.54)
  3 Kwinter, Russel  12 ESWIM             1:20.96    1:20.11   334  
    r:+0.69  38.37      1:20.11 (41.74)
  4 Glazer, David    12 ESWIM             1:23.33    1:21.09   322  
             38.37      1:21.09 (42.72)
  5 Vinokurov, Grig  12 RAMAC-ON          1:24.75    1:24.01   290  
    r:+0.77  40.22      1:24.01 (43.79)
  6 Zhang, Dundee    12 NEW               1:25.52    1:24.48   285  
    r:+0.73  40.19      1:24.48 (44.29)
  7 Spurrell, Cale   12 COBRA             1:25.13    1:25.54   274  
             40.45      1:25.54 (45.09)
  8 Wilson, Rylan    12 NEW               1:26.27    1:27.75   254  
    r:+0.82  41.20      1:27.75 (46.55)
  9 Huang, Viho      12 COBRA             1:27.95    1:28.77   245  
    r:+0.80  42.91      1:28.77 (45.86)
 10 Hingst, Coheed   12 SLSC              1:33.08    1:28.87   245  
             42.53      1:28.87 (46.34)
 11 Danda, Patryk    12 BTSC              1:37.83    1:30.85   229  
    r:+0.70  43.34      1:30.85 (47.51)
 12 Zahra, Justin    12 NEW               1:29.85    1:31.61   223  
    r:+0.73  43.55      1:31.61 (48.06)
 13 Tang, Evan       12 COBRA             1:34.07    1:33.47   210  
             45.25      1:33.47 (48.22)
 14 Yalikun, Bilali  12 ESWIM             1:32.40    1:34.35   204  
    r:+0.89  44.83      1:34.35 (49.52)
 15 Abanilla, Aaron  12 COBRA             1:39.06    1:38.82   178  
             46.98      1:38.82 (51.84)
 16 Jarosz, Oliver   12 ESWIM             1:39.75    1:41.60   163  
             47.16      1:41.60 (54.44)
 17 Wilson, Connor   12 BTSC              2:00.00    1:45.15   147  
    r:+0.81  50.65      1:45.15 (54.50)
 18 Mills, Connor    12 COBRA             1:43.81    1:45.80   145  
    r:+0.87  50.25      1:45.80 (55.55)
 19 Santos, Christo  12 ESWIM             1:44.59    1:48.26   135  
             51.61      1:48.26 (56.65)