Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:24 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 64  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Mejia Batres, F  11 COBRA             2:45.89    2:48.85   273  
    r:+0.95  35.41      1:19.96 (44.55)
        2:13.09 (53.13)     2:48.85 (35.76)
  2 Walker, Raine    11 NEW               3:02.27    2:59.56   227  
    r:+0.81  39.36      1:26.28 (46.92)
        2:18.00 (51.72)     2:59.56 (41.56)
  3 Filip, Anthony   11 RAMAC-ON          3:00.47    3:02.19   217  
             39.92      1:24.93 (45.01)
        2:21.82 (56.89)     3:02.19 (40.37)
  4 Kuznetsov, Dani  11 NEW               3:02.66    3:02.33   217  
    r:+0.72  39.99      1:26.56 (46.57)
        2:23.20 (56.64)     3:02.33 (39.13)
  5 McInerney, Will  11 ESWIM             3:01.44    3:03.29   213  
    r:+0.85  41.68      1:29.17 (47.49)
        2:23.74 (54.57)     3:03.29 (39.55)
  6 Singh, Jaiveer   11 COBRA             3:08.02    3:04.47   209  
    r:+0.80  37.76      1:24.90 (47.14)
        2:21.60 (56.70)     3:04.47 (42.87)
  7 Yang, Anthony    11 ESWIM             3:14.73    3:07.44   200  
    r:+0.48  42.13      1:31.03 (48.90)
        2:26.44 (55.41)     3:07.44 (41.00)
  8 Guo, Jacob       11 NEW               3:14.99    3:07.94   198  
    r:+0.75  39.97      1:27.83 (47.86)
        2:19.90 (52.07)     3:07.94 (48.04)
  9 Felipe, Erik     11 BTSC              3:09.83    3:08.44   196  
    r:+0.72  40.68      1:29.00 (48.32)
        2:26.44 (57.44)     3:08.44 (42.00)
 10 Millar, Ben      11 BTSC              3:14.82    3:08.65   196  
    r:+0.72  42.05      1:29.65 (47.60)
        2:29.24 (59.59)     3:08.65 (39.41)
 11 Ovis, Gregory    11 RAMAC-ON          3:04.17    3:09.15   194  
    r:+0.95  47.24    3:09.15 (2:21.91)
 12 Rutledge, Dylan  11 ESWIM             3:09.99    3:10.76   189  
    r:+0.78  38.32      1:27.31 (48.99)
      2:30.09 (1:02.78)     3:10.76 (40.67)
 13 Dan, Andrei      11 TSC               3:10.53    3:10.80   189  
             46.42      1:33.04 (46.62)
        2:28.57 (55.53)     3:10.80 (42.23)
 14 Pagiamtzis, Ado  11 NEW               3:08.85    3:11.14   188  
    r:+0.69  42.10      1:30.36 (48.26)
      2:31.31 (1:00.95)     3:11.14 (39.83)
 15 Lyn, Luca        11 STARS             3:23.00    3:12.06   185  
             43.39      1:35.20 (51.81)
        2:29.35 (54.15)     3:12.06 (42.71)
 16 Fernando, Baran  11 COBRA             3:17.61    3:12.39   185  
             45.52      1:36.08 (50.56)
        2:32.72 (56.64)     3:12.39 (39.67)
 17 Hou, Eric        11 ESWIM             3:16.60    3:13.58   181  
         r:+0.80            1:35.70 ( )
        2:29.82 (54.12)     3:13.58 (43.76)
 18 Shobeir, Cyrus   11 BTSC              3:25.09    3:15.47   176  
             41.98      1:31.05 (49.07)
      2:32.30 (1:01.25)     3:15.47 (43.17)
 19 Dinglasan, Asht  11 COBRA             3:14.61    3:16.34   174  
             43.50      1:33.14 (49.64)
        2:32.72 (59.58)     3:16.34 (43.62)
 20 de Ruiter, Benj  11 COBRA             3:17.69    3:20.51   163  
         r:+0.83                       
 21 Murygin, Richar  11 ESWIM             3:10.76    3:20.95   162  
         r:+0.83                       
 22 Ma, Matthew      11 ESWIM             3:25.80    3:24.75   153  
    r:+0.89  46.73      1:37.02 (50.29)
      2:40.78 (1:03.76)     3:24.75 (43.97)
 23 Sinitsin, Ethan  11 NEW               3:20.87    3:26.99   148  
             48.94      1:42.39 (53.45)
        2:40.33 (57.94)     3:26.99 (46.66)
 24 Antonellis, Tho  11 ESWIM             3:28.13    3:29.74   142  
             48.35      1:40.18 (51.83)
      2:43.85 (1:03.67)     3:29.74 (45.89)
 
 Event 64  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Kwinter, Russel  12 ESWIM             2:29.41    2:26.69   417  
    r:+0.58  31.50      1:08.27 (36.77)
        1:52.21 (43.94)     2:26.69 (34.48)
  2 Duong, Kale      12 ESWIM             2:30.53    2:28.86   399  
    r:+0.77  32.42      1:10.00 (37.58)
        1:54.58 (44.58)     2:28.86 (34.28)
  3 VandeVooren, Ja  12 COBRA             2:32.20    2:29.19   396  
    r:+0.77  32.82      1:10.00 (37.18)
        1:55.43 (45.43)     2:29.19 (33.76)
  4 Totar, Victor    12 RAMAC-ON          2:32.95    2:29.62   393  
             32.47      1:11.68 (39.21)
        1:54.61 (42.93)     2:29.62 (35.01)
  5 Duong, Kaedin    12 ESWIM             2:32.21    2:30.49   386  
    r:+0.70  33.55      1:11.19 (37.64)
        1:55.61 (44.42)     2:30.49 (34.88)
  6 Maher, Kevin     12 ESWIM             2:36.37    2:34.56   356  
    r:+0.80  33.19      1:13.50 (40.31)
        2:01.44 (47.94)     2:34.56 (33.12)
  7 Spurrell, Cale   12 COBRA             2:39.97    2:39.38   325  
             34.31      1:14.06 (39.75)
        2:01.99 (47.93)     2:39.38 (37.39)
  8 Vinokurov, Grig  12 RAMAC-ON          2:44.14    2:41.03   315  
             35.34      1:17.07 (41.73)
        2:02.45 (45.38)     2:41.03 (38.58)
  9 Fitzpatrick, Ai  12 STARS             2:54.46    2:43.40   302  
    r:+0.86  34.61      1:15.84 (41.23)
        2:07.30 (51.46)     2:43.40 (36.10)
 10 Reed, Jackson    12 COBRA             2:46.95    2:46.48   285  
    r:+0.86  37.10      1:18.97 (41.87)
        2:07.97 (49.00)     2:46.48 (38.51)
 11 Huang, Viho      12 COBRA             2:52.36    2:47.62   279  
    r:+0.77  35.40      1:17.81 (42.41)
        2:07.94 (50.13)     2:47.62 (39.68)
 12 Case, Caleb      12 NEW               2:49.40    2:48.87   273  
             38.03      1:20.56 (42.53)
        2:11.81 (51.25)     2:48.87 (37.06)
 13 Gaskell, Asher   12 NEW               2:51.87    2:49.57   270  
    r:+0.67  37.69      1:21.07 (43.38)
        2:11.84 (50.77)     2:49.57 (37.73)
 14 Yalikun, Bilali  12 ESWIM             2:45.73    2:50.22   267  
    r:+0.82  37.21      1:21.64 (44.43)
        2:12.29 (50.65)     2:50.22 (37.93)
 15 Wu, Luca         12 ESWIM             2:54.55    2:53.28   253  
    r:+0.82  40.36      1:23.91 (43.55)
        2:15.91 (52.00)     2:53.28 (37.37)
 16 Abanilla, Aaron  12 COBRA             2:53.39    2:55.07   245  
    r:+0.65  38.19      1:21.56 (43.37)
        2:16.37 (54.81)     2:55.07 (38.70)
 17 Zahra, Justin    12 NEW               2:48.80    2:56.17   240  
             41.78      1:25.17 (43.39)
        2:16.62 (51.45)     2:56.17 (39.55)
 18 Zhang, Dundee    12 NEW               3:00.02    2:56.29   240  
    r:+0.82  41.11      1:29.69 (48.58)
        2:19.00 (49.31)     2:56.29 (37.29)
 19 Tang, Evan       12 COBRA             2:54.78    2:56.55   239  
             40.68      1:24.23 (43.55)
        2:17.53 (53.30)     2:56.55 (39.02)
 20 McMayo, Jomo     12 ESWIM             2:50.73    2:58.58   231  
             36.13      1:20.01 (43.88)
      2:22.65 (1:02.64)     2:58.58 (35.93)
 21 Wilson, Connor   12 BTSC              3:03.40    3:01.21   221  
             37.53      1:23.78 (46.25)
        2:21.75 (57.97)     3:01.21 (39.46)
 22 Jarosz, Oliver   12 ESWIM             3:02.06    3:05.14   207  
    r:+0.60  36.94      1:27.03 (50.09)
        2:23.20 (56.17)     3:05.14 (41.94)
 23 Mills, Connor    12 COBRA             3:12.26    3:06.64   202  
             42.94      1:27.01 (44.07)
        2:25.40 (58.39)     3:06.64 (41.24)
 24 Santos, Christo  12 ESWIM             3:02.79    3:08.66   196  
    r:+0.86  41.59      1:26.91 (45.32)
        2:24.65 (57.74)     3:08.66 (44.01)
 25 Sellors, Chase   12 ESWIM             3:05.73    3:10.92   189  
             46.09      1:35.04 (48.95)
        2:27.25 (52.21)     3:10.92 (43.67)