Etobicoke Swim Club 
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 34  Boys 13 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Malakhovets, Ma  13 ESWIM             4:48.42    4:57.04   498  
    r:+0.61  32.12      1:07.81 (35.69)
        1:46.99 (39.18)     2:25.11 (38.12)
        3:08.77 (43.66)     3:51.29 (42.52)
        4:24.41 (33.12)     4:57.04 (32.63)
  2 Hinov, Alexande  13 ESWIM             5:12.37    5:11.18   433  
    r:+0.69  34.15      1:13.83 (39.68)
        1:54.12 (40.29)     2:33.52 (39.40)
        3:15.91 (42.39)     4:00.31 (44.40)
        4:37.59 (37.28)     5:11.18 (33.59)
  3 Halicki, Eryk    13 ESWIM             5:18.66    5:16.22   413  
    r:+0.76  32.14      1:10.31 (38.17)
        1:51.75 (41.44)     2:33.29 (41.54)
        3:17.93 (44.64)     4:03.87 (45.94)
        4:40.64 (36.77)     5:16.22 (35.58)
  4 Greenwood, Tyle  13 NEW               5:21.07    5:17.10   409  
    r:+0.67  32.82      1:10.66 (37.84)
        1:52.08 (41.42)     2:33.73 (41.65)
        3:19.93 (46.20)     4:07.33 (47.40)
      5:17.10 (1:09.77)                    
  5 Baraniak, Matth  13 ESWIM             5:31.83    5:24.00   384  
    r:+0.76  34.13      1:13.58 (39.45)
        1:54.32 (40.74)     2:34.55 (40.23)
        3:22.07 (47.52)     4:09.73 (47.66)
        4:47.72 (37.99)     5:24.00 (36.28)
 -- Stojanovic, Jac  13 COBRA             5:01.89         DQ        
    r:+0.77  31.23      1:07.71 (36.48)
        1:46.06 (38.35)     2:23.29 (37.23)
        3:09.85 (46.56)     3:55.18 (45.33)
        4:29.53 (34.35)          DQ (32.51)
 
 Event 34  Boys 14 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Taivassalo, Bra  14 NEW               5:25.03    5:06.19   454  
    r:+0.68  32.86      1:11.42 (38.56)
        1:51.38 (39.96)     2:29.62 (38.24)
        3:12.61 (42.99)     3:55.38 (42.77)
        4:31.63 (36.25)     5:06.19 (34.56)
  2 Rus, Alexander   14 ROW               4:54.23    5:06.72   452  
    r:+0.59  31.43      1:08.34 (36.91)
        1:48.00 (39.66)     2:27.05 (39.05)
        3:12.00 (44.95)     3:56.61 (44.61)
        4:32.28 (35.67)     5:06.72 (34.44)
  3 Walker, Finn     14 NEW               5:54.37    5:39.70   333  
    r:+0.70  34.40      1:13.66 (39.26)
            3:37.40 ( )     4:28.51 (51.11)
      5:39.70 (1:11.19)                    
 
 Event 34  Men 15 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Chau, Kevin      15 ESWIM             5:00.37    4:57.01   498  
    r:+0.72  30.47      1:05.51 (35.04)
        1:43.47 (37.96)     2:21.03 (37.56)
        3:04.34 (43.31)     3:47.50 (43.16)
      4:57.01 (1:09.51)                    
  2 Selmanovic, Ben  15 ESWIM             5:01.38    4:58.61   490  
    r:+0.75  30.95      1:06.64 (35.69)
        1:44.11 (37.47)     2:21.43 (37.32)
        3:06.55 (45.12)     3:51.99 (45.44)
        4:26.25 (34.26)     4:58.61 (32.36)
  3 Masoumi Rad, Da  15 ESWIM             5:10.70    5:01.20   477  
    r:+0.70  30.94      1:06.30 (35.36)
        1:45.15 (38.85)     2:23.88 (38.73)
        3:09.11 (45.23)     3:54.48 (45.37)
        4:27.42 (32.94)     5:01.20 (33.78)
 
 Event 34  Men 16 & Over 400 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Wang, Michael    16 ESWIM             4:37.95    4:37.16   613  
    r:+0.71  29.54      1:02.85 (33.31)
        1:38.29 (35.44)     2:14.36 (36.07)
        2:54.41 (40.05)     3:35.94 (41.53)
        4:07.08 (31.14)     4:37.16 (30.08)
  2 Loewen, Riley    17 ESWIM             4:50.55    4:46.69   554  
    r:+0.73  30.11      1:04.63 (34.52)
        1:42.34 (37.71)     2:18.61 (36.27)
        3:01.94 (43.33)     3:42.92 (40.98)
        4:14.64 (31.72)     4:46.69 (32.05)
  3 Olson, Carter    17 HAC               4:45.00    4:48.26   545  
    r:+0.73  30.64      1:08.12 (37.48)
        1:43.09 (34.97)     2:17.63 (34.54)
        3:00.34 (42.71)     3:43.52 (43.18)
        4:16.24 (32.72)     4:48.26 (32.02)
  4 Khmelevskikh, P  16 RAMAC-ON          4:54.76    4:52.74   520  
    r:+0.70  30.89      1:05.58 (34.69)
        1:45.03 (39.45)     2:22.17 (37.14)
        3:04.52 (42.35)     3:46.73 (42.21)
        4:20.24 (33.51)     4:52.74 (32.50)
  5 Alejado, Brenan  18 HAC               4:44.78    4:56.47   501  
    r:+0.59  29.53      1:04.22 (34.69)
        1:43.91 (39.69)     2:22.40 (38.49)
        3:06.18 (43.78)     3:49.79 (43.61)
        4:23.90 (34.11)     4:56.47 (32.57)
  6 Kim, Daniel      17 HAC               5:08.79    5:11.14   433  
    r:+0.73  33.41      1:14.76 (41.35)
        1:53.79 (39.03)     2:32.80 (39.01)
        3:18.25 (45.45)     4:04.36 (46.11)
        4:38.64 (34.28)     5:11.14 (32.50)