Etobicoke Swim Club 
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 32  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Malakhovets, Ma  13 ESWIM             2:01.19    2:00.18   565  
    r:+0.65  28.60        59.28 (30.68)
        1:29.96 (30.68)     2:00.18 (30.22)
  2 Harris, Aiden    13 ESWIM             2:06.78    2:03.65   519  
    r:+0.76  28.79        59.53 (30.74)
        1:31.57 (32.04)     2:03.65 (32.08)
  3 Zhang, Kevin     13 ESWIM             2:06.07    2:04.74   505  
    r:+0.58  29.75      1:01.81 (32.06)
        1:33.94 (32.13)     2:04.74 (30.80)
  4 Boddy, Ethan     13 BTSC              2:09.63    2:08.44   463  
    r:+0.70  29.28      1:02.27 (32.99)
        1:36.34 (34.07)     2:08.44 (32.10)
  5 Vilchez, Jordi   13 BTSC              2:18.06    2:13.27   414  
             31.06      1:05.31 (34.25)
        1:39.79 (34.48)     2:13.27 (33.48)
  6 Selva, Marcus    13 COBRA             2:18.77    2:14.97   399  
             30.84      1:04.54 (33.70)
        1:39.87 (35.33)     2:14.97 (35.10)
  7 Mejia Batres, B  13 COBRA             2:21.03    2:16.56   385  
    r:+0.74  30.99      1:06.46 (35.47)
        1:42.35 (35.89)     2:16.56 (34.21)
  8 Hoalga, Anthony  13 NEW               2:21.29    2:20.36   354  
    r:+0.73  31.06      1:07.41 (36.35)
        1:44.65 (37.24)     2:20.36 (35.71)
  9 Debroux, Willia  13 BTSC              2:22.46    2:20.49   353  
    r:+0.54  32.60      1:09.55 (36.95)
        1:46.03 (36.48)     2:20.49 (34.46)
 10 Labayen, Dalen   13 ESWIM             2:18.91    2:23.32   333  
             32.11      1:08.32 (36.21)
        1:45.95 (37.63)     2:23.32 (37.37)
 11 Mejia Batres, G  13 COBRA             2:28.97    2:24.15   327  
    r:+0.73  33.34      1:09.83 (36.49)
        1:47.86 (38.03)     2:24.15 (36.29)
 
 Event 32  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Bhale, Advay     14 ESWIM             2:05.08    2:04.08   513  
    r:+0.59  29.52      1:01.44 (31.92)
        1:33.53 (32.09)     2:04.08 (30.55)
  2 Brock, Griffin   14 ESWIM             2:06.55    2:05.17   500  
    r:+0.74  29.60      1:01.12 (31.52)
        1:33.57 (32.45)     2:05.17 (31.60)
  3 Romanenko, Vlad  14 ESWIM             2:08.46    2:06.88   480  
    r:+0.71  28.95      1:00.63 (31.68)
        1:33.72 (33.09)     2:06.88 (33.16)
  4 Xia, Winters     14 ESWIM             2:08.30    2:10.64   440  
    r:+0.69  29.17      1:02.16 (32.99)
        1:36.70 (34.54)     2:10.64 (33.94)
  5 Ginzburg, Eric   14 RAMAC-ON          2:06.53    2:11.94   427  
    r:+0.66  29.46      1:02.20 (32.74)
        1:37.43 (35.23)     2:11.94 (34.51)
  6 Walker, Finn     14 NEW               2:13.47    2:12.53   421  
         r:+0.66                       
  7 Kotecki, Drake   14 HAC               2:13.58    2:15.39   395  
             30.95      1:05.71 (34.76)
        1:41.24 (35.53)     2:15.39 (34.15)
  8 Sekyewa, Jonath  14 COBRA             2:21.02    2:18.51   369  
             31.30      1:05.91 (34.61)
        1:42.04 (36.13)     2:18.51 (36.47)
  9 Ashley, Dylan    14 COBRA             2:24.67    2:19.11   364  
    r:+0.63  33.06    1:43.83 (1:10.77)
        2:19.11 (35.28)         2:19.11 ( )
 10 Lis, Richard     14 ESWIM             2:16.81    2:23.01   335  
             33.20      1:09.47 (36.27)
        1:46.46 (36.99)     2:23.01 (36.55)
 
 Event 32  Men 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Klakov, Maksym   15 NEW               1:54.36    1:56.79   615  
    r:+0.70  26.18        55.51 (29.33)
        1:26.09 (30.58)     1:56.79 (30.70)
  2 Berton, Matthew  15 ROW               2:05.79    2:08.08   467  
    r:+0.66  29.15      1:01.05 (31.90)
        1:34.39 (33.34)     2:08.08 (33.69)
  3 Fernando, Dillo  15 RAMAC-ON          1:59.37    2:08.14   466  
    r:+0.75  28.56      1:00.06 (31.50)
        1:33.49 (33.43)     2:08.14 (34.65)
  4 Woolridge, Crai  15 HAC               2:13.99    2:09.98   446  
             29.42      1:01.95 (32.53)
        1:36.34 (34.39)     2:09.98 (33.64)
  5 Zab, Andrew      15 ESWIM             2:07.47    2:13.58   411  
    r:+0.67  29.59      1:03.19 (33.60)
        1:38.50 (35.31)     2:13.58 (35.08)
  6 Curro, Fabio     15 ESWIM             2:11.39    2:13.64   411  
    r:+0.65  31.07      1:05.55 (34.48)
        1:40.53 (34.98)     2:13.64 (33.11)
  7 Coubrough, Dyll  15 BTSC              2:10.71    2:18.33   370  
    r:+0.69  30.50      1:05.47 (34.97)
        1:42.34 (36.87)     2:18.33 (35.99)
  8 Glazer, Matthew  15 ESWIM             2:11.41    2:23.43   332  
    r:+0.51  31.57      1:07.25 (35.68)
        1:45.09 (37.84)     2:23.43 (38.34)
 
 Event 32  Men 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Bagrianski, Mis  16 RAMAC-ON          2:02.12    1:59.07   581  
    r:+0.66  27.42        58.01 (30.59)
        1:28.93 (30.92)     1:59.07 (30.14)
  2 Wei, Bob         16 ESWIM             2:00.40    1:59.73   571  
    r:+0.62  28.17        58.38 (30.21)
        1:28.80 (30.42)     1:59.73 (30.93)
  3 Khmelevskikh, P  16 RAMAC-ON          2:04.69    2:04.25   511  
    r:+0.76  28.55        59.88 (31.33)
        1:32.18 (32.30)     2:04.25 (32.07)
  4 Ho, Robert       17 ESWIM             2:04.76    2:07.86   469  
    r:+0.46  29.42      1:01.40 (31.98)
        1:34.69 (33.29)     2:07.86 (33.17)
  5 Vydelingum, Jon  16 York              2:09.80    2:13.19   415  
    r:+0.80  29.54      1:03.76 (34.22)
        1:39.74 (35.98)     2:13.19 (33.45)
  6 Mancic, Petar    17 ESWIM             2:04.99    2:13.95   408  
         r:+0.76            1:03.54 ( )
        1:38.75 (35.21)     2:13.95 (35.20)
  7 Collier, Joe     17 BTSC              2:30.00    2:14.12   406  
    r:+0.60  31.79      1:06.62 (34.83)
        1:41.66 (35.04)     2:14.12 (32.46)
  8 Perez, Manuel    16 York              2:13.91    2:14.73   401  
             30.52      1:05.03 (34.51)
        1:40.87 (35.84)     2:14.73 (33.86)
  9 Bisasor, Vincen  16 ESWIM             2:06.98    2:15.35   395  
    r:+0.70  30.80      1:05.99 (35.19)
        1:41.77 (35.78)     2:15.35 (33.58)