Etobicoke Swim Club 
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 30  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Zhang, Kevin     13 ESWIM             1:00.54    1:00.35   505  
    r:+0.67  28.51      1:00.35 (31.84)
  2 Malakhovets, Ma  13 ESWIM             1:00.75    1:00.93   491  
    r:+0.65  29.12      1:00.93 (31.81)
  3 Harris, Aiden    13 ESWIM             1:03.49    1:03.32   437  
    r:+0.72  29.36      1:03.32 (33.96)
  4 Stojanovic, Jac  13 COBRA             1:01.85    1:03.73   429  
    r:+0.79  29.21      1:03.73 (34.52)
  5 Greenwood, Tyle  13 NEW               1:08.07    1:07.46   362  
    r:+0.50  31.50      1:07.46 (35.96)
  6 Hinov, Alexande  13 ESWIM             1:08.53    1:09.55   330  
    r:+0.65  31.25      1:09.55 (38.30)
  7 Hou, Jeffrey     13 ESWIM             1:08.26    1:10.50   317  
    r:+0.60  32.90      1:10.50 (37.60)
  8 Baraniak, Matth  13 ESWIM             1:11.74    1:11.29   306  
    r:+0.62  33.47      1:11.29 (37.82)
  9 Selva, Marcus    13 COBRA             1:16.25    1:17.97   234  
    r:+0.54  35.09      1:17.97 (42.88)
 
 Event 30  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Kwinter, Charli  14 ESWIM               59.46      59.10   538  
    r:+0.62  27.81        59.10 (31.29)
  2 Marra, Luca      14 ESWIM             1:01.81    1:03.09   442  
    r:+0.77  29.22      1:03.09 (33.87)
  3 Rus, Alexander   14 ROW               1:03.73    1:05.19   401  
    r:+0.51  30.32      1:05.19 (34.87)
  4 Ginzburg, Eric   14 RAMAC-ON          1:01.44    1:06.34   380  
    r:+0.66  30.21      1:06.34 (36.13)
  5 Rup, Michael     14 ESWIM             1:06.15    1:06.55   377  
    r:+0.56  30.77      1:06.55 (35.78)
  6 Maciek, James    14 ESWIM             1:10.14    1:07.48   361  
             33.07      1:07.48 (34.41)
  7 Ransom, Ryan     14 NEW               1:10.71    1:08.02   353  
    r:+0.70  30.85      1:08.02 (37.17)
  8 Romanenko, Vlad  14 ESWIM             1:07.58    1:08.34   348  
    r:+0.70  32.09      1:08.34 (36.25)
  9 Sekyewa, Jonath  14 COBRA             1:15.51    1:12.00   297  
    r:+0.63  32.86      1:12.00 (39.14)
 10 Ashley, Dylan    14 COBRA             1:27.94    1:17.33   240  
             36.75      1:17.33 (40.58)
 11 Lis, Richard     14 ESWIM             1:22.79    1:23.27   192  
    r:+0.60  37.47      1:23.27 (45.80)
 
 Event 30  Men 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Fernando, Dillo  15 RAMAC-ON            55.06      57.32   590  
    r:+0.72  25.87        57.32 (31.45)
  2 Klakov, Maksym   15 NEW               1:00.66    1:00.22   508  
    r:+0.58  28.00      1:00.22 (32.22)
  3 Bui, Allan       15 NEW               1:06.46    1:05.61   393  
    r:+0.74  30.37      1:05.61 (35.24)
  4 Di Pietro, Etha  15 ESWIM             1:05.92    1:07.80   356  
    r:+0.81  32.44      1:07.80 (35.36)
  5 Curro, Fabio     15 ESWIM             1:09.90    1:11.82   300  
    r:+0.63  33.19      1:11.82 (38.63)
 
 Event 30  Men 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Bird, Liam       16 ESWIM               59.29    1:00.03   513  
    r:+0.72  28.30      1:00.03 (31.73)
  2 Savelyev, Pavel  17 ESWIM               59.84    1:00.12   511  
    r:+0.68  27.84      1:00.12 (32.28)
  3 Wang, Michael    16 ESWIM               59.48    1:00.33   506  
    r:+0.69  28.52      1:00.33 (31.81)
  4 Brajuka, Matthe  17 ESWIM             1:02.33    1:01.72   472  
    r:+0.63  28.23      1:01.72 (33.49)
  5 Bisasor, Vincen  16 ESWIM             1:02.05    1:02.06   465  
    r:+0.73  28.58      1:02.06 (33.48)
  6 Guo, Naishan     16 NEW               1:03.29    1:03.29   438  
    r:+0.66  29.78      1:03.29 (33.51)
  7 Khmelevskikh, P  16 RAMAC-ON          1:04.02    1:03.40   436  
    r:+0.76  29.81      1:03.40 (33.59)
  8 Collier, Joe     17 BTSC              1:03.32    1:05.95   387  
    r:+0.74  30.69      1:05.95 (35.26)
  9 Perez, Manuel    16 York              1:04.26    1:05.99   386  
    r:+0.63  30.80      1:05.99 (35.19)
 10 Kuiper, Andrew   16 ROW               1:02.06    1:06.23   382  
    r:+0.69  31.02      1:06.23 (35.21)
 11 Moraldo, Rayhan  16 York              1:07.55    1:08.99   338  
    r:+0.67  31.92      1:08.99 (37.07)
 12 Hunt, Nolan      17 HAC               1:03.52    1:10.91   311  
    r:+0.70  32.08      1:10.91 (38.83)