Etobicoke Swim Club 
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 26  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Harris, Aiden    13 ESWIM             2:42.72    2:36.61   454  
    r:+0.73  35.98      1:15.83 (39.85)
        1:56.33 (40.50)     2:36.61 (40.28)
  2 Hou, Jeffrey     13 ESWIM             2:47.40    2:46.68   377  
    r:+0.62  38.63      1:21.83 (43.20)
        2:04.36 (42.53)     2:46.68 (42.32)
  3 Stas, Alan       13 ROW               2:57.86    2:53.51   334  
    r:+0.63  39.19      1:23.32 (44.13)
        2:08.64 (45.32)     2:53.51 (44.87)
  4 Labayen, Dalen   13 ESWIM             3:01.99    2:59.80   300  
    r:+0.62  40.44      1:26.17 (45.73)
        2:13.18 (47.01)     2:59.80 (46.62)
  5 Greenwood, Tyle  13 NEW               3:03.33    3:03.07   284  
    r:+0.53  40.15      1:27.35 (47.20)
        2:15.36 (48.01)     3:03.07 (47.71)
 
 Event 26  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Xia, Winters     14 ESWIM             2:30.27    2:29.24   525  
    r:+0.71  33.70      1:12.23 (38.53)
        1:50.42 (38.19)     2:29.24 (38.82)
  2 Kwinter, Charli  14 ESWIM             2:44.27    2:32.22   495  
    r:+0.64  34.38      1:13.14 (38.76)
        1:52.76 (39.62)     2:32.22 (39.46)
  3 Taivassalo, Bra  14 NEW               2:31.18    2:35.68   463  
    r:+0.69  35.61      1:15.34 (39.73)
        1:56.03 (40.69)     2:35.68 (39.65)
  4 Ransom, Ryan     14 NEW               2:43.19    2:41.28   416  
    r:+0.65  35.21      1:16.05 (40.84)
        1:59.03 (42.98)     2:41.28 (42.25)
  5 Sekyewa, Jonath  14 COBRA             2:50.01    2:46.70   377  
    r:+0.63  37.53      1:19.45 (41.92)
        2:02.84 (43.39)     2:46.70 (43.86)
  6 Ashley, Dylan    14 COBRA             2:47.44    2:46.89   375  
             38.77      1:21.14 (42.37)
        2:04.05 (42.91)     2:46.89 (42.84)
  7 Maciek, James    14 ESWIM             2:48.39    2:49.81   356  
    r:+0.70  38.43      1:22.82 (44.39)
        2:05.66 (42.84)     2:49.81 (44.15)
  8 Danda, Dominik   14 BTSC              2:50.93    2:50.43   352  
    r:+0.69  38.07      1:21.44 (43.37)
        2:06.02 (44.58)     2:50.43 (44.41)
  9 Lis, Richard     14 ESWIM             2:54.06    2:54.06   331  
    r:+0.75  39.34      1:24.30 (44.96)
        2:09.91 (45.61)     2:54.06 (44.15)
 10 Paribok, Denny   14 NEW               2:53.14    2:54.70   327  
    r:+0.71  38.20      1:21.94 (43.74)
        2:08.35 (46.41)     2:54.70 (46.35)
 
 Event 26  Men 15 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Berton, Matthew  15 ROW               2:35.55    2:41.61   413  
    r:+0.66  35.95      1:17.31 (41.36)
        1:59.64 (42.33)     2:41.61 (41.97)
 
 Event 26  Men 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Savelyev, Pavel  17 ESWIM             2:23.14    2:29.30   524  
    r:+0.69  33.57      1:12.05 (38.48)
        1:50.21 (38.16)     2:29.30 (39.09)
  2 Loewen, Riley    17 ESWIM             2:45.55    2:32.81   489  
    r:+0.72  33.76      1:12.85 (39.09)
        1:53.14 (40.29)     2:32.81 (39.67)
  3 Alejado, Brenan  18 HAC               2:29.29    2:37.68   445  
    r:+0.59  34.79      1:15.50 (40.71)
        1:56.90 (41.40)     2:37.68 (40.78)
  4 Olson, Carter    17 HAC               2:43.19    2:39.22   432  
    r:+0.71  35.18      1:16.10 (40.92)
        1:57.56 (41.46)     2:39.22 (41.66)
  5 Guo, Naishan     16 NEW               2:43.29    2:42.04   410  
    r:+0.77  36.89      1:18.30 (41.41)
        2:00.25 (41.95)     2:42.04 (41.79)
  6 Kim, Daniel      17 HAC               2:42.90    2:48.51   365  
    r:+0.61  35.66      1:18.04 (42.38)
        2:03.00 (44.96)     2:48.51 (45.51)
  7 Moraldo, Rayhan  16 York              2:46.02    3:00.36   297  
    r:+0.68  38.50      1:23.82 (45.32)
        2:12.03 (48.21)     3:00.36 (48.33)