Etobicoke Swim Club 
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 25  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Yalikun, Nafeis  13 ESWIM             2:46.00    2:48.65   508  
    r:+0.71  37.75      1:20.54 (42.79)
        2:04.32 (43.78)     2:48.65 (44.33)
  2 Sava, Helen Ann  13 RAMAC-ON          2:57.85    2:53.94   463  
    r:+0.65  39.75      1:25.26 (45.51)
        2:10.04 (44.78)     2:53.94 (43.90)
  3 Wyncoll, Cadell  13 ESWIM             2:57.44    2:56.68   441  
    r:+0.66  39.20      1:23.62 (44.42)
        2:09.66 (46.04)     2:56.68 (47.02)
  4 Moulton, Caelia  13 COBRA             2:57.79    2:59.23   423  
    r:+0.55  39.96      1:25.83 (45.87)
        2:12.65 (46.82)     2:59.23 (46.58)
  5 Masic, Ema       13 ESWIM             3:04.15    3:00.02   417  
    r:+0.68  41.61      1:27.31 (45.70)
        2:13.85 (46.54)     3:00.02 (46.17)
  6 Leu, Mackenzie   13 ROW               2:59.64    3:00.13   416  
    r:+0.63  41.72      1:28.46 (46.74)
        2:14.88 (46.42)     3:00.13 (45.25)
  7 Roy, Claudia     13 NEW               3:24.35    3:12.10   343  
             43.62      1:33.28 (49.66)
        2:23.85 (50.57)     3:12.10 (48.25)
  8 Shannon, Lulu    13 ROW               3:33.83    3:27.46   272  
             45.88      1:40.83 (54.95)
        2:35.39 (54.56)     3:27.46 (52.07)
  9 Jobanputra, May  13 ROW               3:33.28    3:36.12   241  
             48.67      1:43.40 (54.73)
        2:40.32 (56.92)     3:36.12 (55.80)
 10 Stanila, Andrea  13 ROW               3:44.46    3:40.54   227  
    r:+0.88  49.82      1:47.91 (58.09)
        2:44.85 (56.94)     3:40.54 (55.69)
 11 Bender-Jones, L  13 ROW               3:36.70    3:42.39   221  
    r:+0.61  50.85      1:48.52 (57.67)
        2:47.62 (59.10)     3:42.39 (54.77)
 12 Ou, Olivia       13 ROW               3:40.61    3:57.29   182  
    r:+0.73  52.12    1:52.13 (1:00.01)
      2:54.33 (1:02.20)   3:57.29 (1:02.96)
 
 Event 25  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Lo, Jade         14 ESWIM             2:36.42    2:35.55   647  
    r:+0.63  36.07      1:15.76 (39.69)
        1:55.75 (39.99)     2:35.55 (39.80)
  2 Burnett, Devon   14 ESWIM             2:40.02    2:38.63   610  
    r:+0.68  37.01      1:17.12 (40.11)
        1:57.82 (40.70)     2:38.63 (40.81)
  3 Armbruster, Ali  14 ROW               2:42.72    2:49.14   503  
    r:+0.59  37.70      1:19.65 (41.95)
        2:04.18 (44.53)     2:49.14 (44.96)
  4 Koopmans, Hanna  14 BTSC              2:48.97    2:50.87   488  
    r:+0.84  38.58      1:21.56 (42.98)
        2:05.88 (44.32)     2:50.87 (44.99)
  5 McCallum, Kayla  14 NEW               2:48.55    2:53.71   464  
             37.86      1:21.73 (43.87)
        2:07.65 (45.92)     2:53.71 (46.06)
  6 Vujosevic, Lola  14 ESWIM             2:51.77    2:57.96   432  
    r:+0.58  39.90      1:23.96 (44.06)
        2:11.33 (47.37)     2:57.96 (46.63)
  7 Shi, Nicole      14 NEW               2:55.76    2:58.94   425  
    r:+0.65  40.03      1:24.87 (44.84)
        2:11.56 (46.69)     2:58.94 (47.38)
  8 Gorton, Mackenz  14 NEW               3:01.05    3:00.15   416  
             40.48      1:26.62 (46.14)
        2:13.67 (47.05)     3:00.15 (46.48)
  9 Smith, Payton    14 BTSC              3:00.76    3:04.93   385  
    r:+0.71  41.83      1:29.00 (47.17)
        2:17.18 (48.18)     3:04.93 (47.75)
 10 Fineberg, Taylo  14 NEW               3:08.75    3:12.40   342  
             43.95      1:33.78 (49.83)
        2:23.96 (50.18)     3:12.40 (48.44)
 
 Event 25  Women 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Muizelaar, Sere  15 ESWIM             2:32.34    2:38.34   613  
    r:+0.76  36.53      1:16.62 (40.09)
        1:57.36 (40.74)     2:38.34 (40.98)
  2 McConnell, Megh  16 NEW               2:51.41    2:47.16   521  
    r:+0.75  38.00      1:20.60 (42.60)
        2:03.79 (43.19)     2:47.16 (43.37)
  3 Marshall, Abby   15 BTSC              2:49.83    2:49.90   496  
    r:+0.87  38.92      1:22.49 (43.57)
        2:06.68 (44.19)     2:49.90 (43.22)
  4 Ganzhorn, Madel  16 NEW               2:49.25    2:51.83   480  
    r:+0.62  39.68      1:23.19 (43.51)
        2:07.34 (44.15)     2:51.83 (44.49)
  5 Whitmore, Cassi  16 NEW               2:57.90    2:52.35   476  
    r:+0.64  39.39      1:22.65 (43.26)
        2:07.00 (44.35)     2:52.35 (45.35)
  6 Gonzalez Rojas,  17 HAC               2:48.00    2:53.09   469  
             39.47      1:23.41 (43.94)
        2:07.98 (44.57)     2:53.09 (45.11)
  7 Kiernan, Hannah  17 NEW               2:55.19    2:56.32   444  
    r:+0.75  40.02      1:25.04 (45.02)
        2:10.69 (45.65)     2:56.32 (45.63)
  8 Ellis, Hanna     15 HAC               2:56.06    3:01.17   409  
    r:+0.83  40.94      1:27.44 (46.50)
        2:14.11 (46.67)     3:01.17 (47.06)
  9 Choi, Su Yeong   16 ROW               2:49.85    3:01.31   408  
    r:+0.61  41.12      1:26.50 (45.38)
        2:13.61 (47.11)     3:01.31 (47.70)
 10 Colyer, Ava      16 HAC               3:07.20    3:02.80   398  
             40.33      1:25.92 (45.59)
        2:13.39 (47.47)     3:02.80 (49.41)