Etobicoke Swim Club 
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 20  Boys 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Malakhovets, Ma  13 ESWIM             4:17.73    4:17.33   561  
    r:+0.69  29.61      1:02.04 (32.43)
        1:34.74 (32.70)     2:07.79 (33.05)
        2:40.02 (32.23)     3:13.16 (33.14)
        3:45.86 (32.70)     4:17.33 (31.47)
  2 Boddy, Ethan     13 BTSC              4:36.30    4:27.09   501  
    r:+0.70  29.61      1:03.28 (33.67)
        1:37.44 (34.16)     2:11.37 (33.93)
        2:46.14 (34.77)     3:20.78 (34.64)
        3:55.46 (34.68)     4:27.09 (31.63)
  3 Harris, Aiden    13 ESWIM             4:25.36    4:27.55   499  
    r:+0.76  29.42      1:01.55 (32.13)
        1:34.80 (33.25)     2:08.83 (34.03)
        2:42.96 (34.13)     3:18.20 (35.24)
        3:53.14 (34.94)     4:27.55 (34.41)
  4 Stojanovic, Jac  13 COBRA             4:29.81    4:27.75   498  
    r:+0.87  29.82      1:02.43 (32.61)
        1:36.18 (33.75)     2:11.21 (35.03)
        2:45.60 (34.39)     3:20.46 (34.86)
        3:54.61 (34.15)     4:27.75 (33.14)
  5 Zhang, Kevin     13 ESWIM             4:25.21    4:27.85   497  
    r:+0.89  30.05      1:02.93 (32.88)
        1:36.79 (33.86)     2:10.92 (34.13)
        2:44.83 (33.91)     3:19.07 (34.24)
        3:53.72 (34.65)     4:27.85 (34.13)
  6 Halicki, Eryk    13 ESWIM             4:35.31    4:35.72   456  
    r:+0.81  31.17      1:05.37 (34.20)
        1:40.22 (34.85)     2:15.02 (34.80)
        2:49.80 (34.78)     3:25.70 (35.90)
        4:01.05 (35.35)     4:35.72 (34.67)
  7 Hinov, Alexande  13 ESWIM             4:39.34    4:40.99   430  
             31.02      1:06.41 (35.39)
        1:42.23 (35.82)     2:17.27 (35.04)
        2:53.56 (36.29)     3:30.03 (36.47)
        4:05.59 (35.56)     4:40.99 (35.40)
  8 Vilchez, Jordi   13 BTSC              4:48.97    4:41.56   428  
             32.14      1:07.32 (35.18)
        1:43.17 (35.85)     2:19.56 (36.39)
        2:55.87 (36.31)     3:32.40 (36.53)
        4:08.39 (35.99)     4:41.56 (33.17)
  9 Greenwood, Tyle  13 NEW               4:48.60    4:42.23   425  
    r:+0.69  31.47      1:07.27 (35.80)
        1:44.10 (36.83)     2:20.38 (36.28)
        2:56.71 (36.33)     3:32.66 (35.95)
        4:08.59 (35.93)     4:42.23 (33.64)
 10 Hou, Jeffrey     13 ESWIM             4:45.60    4:44.39   415  
    r:+0.74  32.51      1:07.86 (35.35)
        1:43.55 (35.69)     2:20.33 (36.78)
        2:56.64 (36.31)     3:32.94 (36.30)
        4:09.45 (36.51)     4:44.39 (34.94)
 11 Baraniak, Matth  13 ESWIM             4:48.06    4:44.40   415  
    r:+0.84  31.66      1:06.63 (34.97)
        1:42.49 (35.86)     2:19.03 (36.54)
        2:56.03 (37.00)     3:33.03 (37.00)
        4:09.13 (36.10)     4:44.40 (35.27)
 12 Selva, Marcus    13 COBRA             4:59.41    4:44.98   413  
    r:+0.64  32.19      1:07.07 (34.88)
        1:43.62 (36.55)     2:20.48 (36.86)
        2:57.11 (36.63)     3:33.73 (36.62)
        4:09.69 (35.96)     4:44.98 (35.29)
 13 Debroux, Willia  13 BTSC              4:56.03    4:48.88   396  
             33.16      1:09.45 (36.29)
        1:46.18 (36.73)     2:23.26 (37.08)
        2:59.81 (36.55)     3:37.27 (37.46)
        4:14.67 (37.40)     4:48.88 (34.21)
 14 Mejia Batres, B  13 COBRA             4:57.37    4:56.59   366  
    r:+0.74  32.26      1:08.88 (36.62)
        1:46.53 (37.65)     2:24.90 (38.37)
        3:03.35 (38.45)     3:41.66 (38.31)
        4:20.65 (38.99)     4:56.59 (35.94)
 15 Mejia Batres, G  13 COBRA             5:16.70    5:11.37   316  
    r:+0.76  32.90      1:09.93 (37.03)
        1:49.16 (39.23)     2:29.12 (39.96)
        3:09.39 (40.27)     3:50.91 (41.52)
        4:31.64 (40.73)     5:11.37 (39.73)
 
 Event 20  Boys 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Kwinter, Charli  14 ESWIM             4:04.63    4:05.69   644  
    r:+0.71  27.67        58.17 (30.50)
        1:29.52 (31.35)     2:01.29 (31.77)
        2:32.40 (31.11)     3:03.68 (31.28)
        3:34.89 (31.21)     4:05.69 (30.80)
  2 Bhale, Advay     14 ESWIM             4:25.41    4:19.91   544  
    r:+0.63  29.54      1:01.56 (32.02)
        1:34.12 (32.56)     2:07.11 (32.99)
        2:40.25 (33.14)     3:13.78 (33.53)
        3:47.12 (33.34)     4:19.91 (32.79)
  3 Marra, Luca      14 ESWIM             4:29.18    4:24.65   515  
             29.48      1:02.60 (33.12)
        1:36.02 (33.42)     2:09.49 (33.47)
        2:43.12 (33.63)     3:17.58 (34.46)
        3:51.98 (34.40)     4:24.65 (32.67)
  4 Romanenko, Vlad  14 ESWIM             4:29.86    4:25.27   512  
             29.93      1:02.28 (32.35)
        1:35.40 (33.12)     2:09.13 (33.73)
        2:43.26 (34.13)     3:17.85 (34.59)
        3:52.29 (34.44)     4:25.27 (32.98)
  5 Rus, Alexander   14 ROW               4:43.68    4:34.05   464  
    r:+0.65  31.38      1:05.95 (34.57)
                                2:15.70 ( )
        2:50.90 (35.20)     3:25.80 (34.90)
        4:00.25 (34.45)     4:34.05 (33.80)
  6 Walker, Finn     14 NEW               4:45.92    4:43.81   418  
    r:+0.73  30.79      1:05.02 (34.23)
        1:41.17 (36.15)     2:18.15 (36.98)
        2:55.69 (37.54)     3:32.96 (37.27)
        4:09.00 (36.04)     4:43.81 (34.81)
  7 Ashley, Dylan    14 COBRA             5:00.47    4:43.99   417  
    r:+0.71  33.23      1:08.67 (35.44)
        1:44.35 (35.68)     2:20.05 (35.70)
        2:56.08 (36.03)     3:32.43 (36.35)
        4:08.62 (36.19)     4:43.99 (35.37)
  8 Kotecki, Drake   14 HAC               4:50.77    4:45.34   411  
    r:+0.79  31.55      1:07.12 (35.57)
        1:44.02 (36.90)     2:20.82 (36.80)
        2:57.94 (37.12)     3:34.76 (36.82)
        4:11.64 (36.88)     4:45.34 (33.70)
 
 Event 20  Men 15 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Fernando, Dillo  15 RAMAC-ON          4:32.27    4:28.05   496  
    r:+0.77  29.04      1:00.86 (31.82)
        1:34.36 (33.50)     2:09.49 (35.13)
        2:44.44 (34.95)     3:19.77 (35.33)
        3:55.06 (35.29)     4:28.05 (32.99)
  2 Woolridge, Crai  15 HAC               4:43.75    4:32.02   475  
             30.04      1:03.50 (33.46)
        1:37.22 (33.72)     2:12.58 (35.36)
        2:47.11 (34.53)     3:22.92 (35.81)
        3:57.57 (34.65)     4:32.02 (34.45)
  3 Curro, Fabio     15 ESWIM             4:38.20    4:41.28   429  
    r:+0.75  31.74      1:05.98 (34.24)
        1:41.04 (35.06)     2:16.54 (35.50)
        2:52.36 (35.82)                    
            4:06.28 ( )     4:41.28 (35.00)
  4 Coubrough, Dyll  15 BTSC              4:46.47    5:03.03   343  
    r:+0.74  31.40      1:08.00 (36.60)
        1:47.41 (39.41)     2:27.73 (40.32)
        3:08.19 (40.46)     3:48.05 (39.86)
        4:27.73 (39.68)     5:03.03 (35.30)
 
 Event 20  Men 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Wang, Michael    16 ESWIM             4:02.30    4:03.63   661  
    r:+0.73  27.87        58.31 (30.44)
        1:29.83 (31.52)     2:01.60 (31.77)
        2:31.68 (30.08)     3:02.17 (30.49)
        3:33.12 (30.95)     4:03.63 (30.51)
  2 Olson, Carter    17 HAC               4:08.92    4:11.29   602  
    r:+0.74  27.99        58.89 (30.90)
        1:30.70 (31.81)     2:02.51 (31.81)
        2:34.26 (31.75)     3:06.79 (32.53)
        3:39.45 (32.66)     4:11.29 (31.84)
  3 Wei, Bob         16 ESWIM             4:16.55    4:12.89   591  
    r:+0.71  29.23      1:00.65 (31.42)
        1:32.19 (31.54)     2:04.21 (32.02)
        2:36.09 (31.88)     3:08.20 (32.11)
        3:40.74 (32.54)     4:12.89 (32.15)
  4 Khmelevskikh, P  16 RAMAC-ON          4:21.31    4:17.56   559  
             29.10      1:01.66 (32.56)
        1:34.47 (32.81)     2:07.20 (32.73)
        2:40.20 (33.00)     3:12.58 (32.38)
        3:45.88 (33.30)     4:17.56 (31.68)
  5 Alejado, Brenan  18 HAC               4:17.23    4:22.09   531  
             28.56        59.91 (31.35)
        1:32.65 (32.74)     2:06.59 (33.94)
        2:40.58 (33.99)     3:14.80 (34.22)
        3:48.89 (34.09)     4:22.09 (33.20)
  6 Ho, Robert       17 ESWIM             4:26.67    4:26.70   504  
    r:+0.62  30.32      1:02.88 (32.56)
        1:36.51 (33.63)     2:09.95 (33.44)
        2:44.08 (34.13)     3:18.76 (34.68)
        3:53.74 (34.98)     4:26.70 (32.96)
  7 Kim, Daniel      17 HAC               4:35.23    4:27.59   499  
    r:+0.74  29.87      1:02.89 (33.02)
        1:36.31 (33.42)     2:10.75 (34.44)
        2:44.61 (33.86)     3:20.04 (35.43)
        3:54.45 (34.41)     4:27.59 (33.14)
  8 Serré, Jack      16 BTSC              4:27.20    4:28.84   492  
    r:+0.72  30.26      1:02.48 (32.22)
        1:36.44 (33.96)     2:10.83 (34.39)
        2:44.72 (33.89)     3:19.46 (34.74)
        3:54.20 (34.74)     4:28.84 (34.64)