Etobicoke Swim Club                                  13/01/2019 - 10:24 AM
                  2019 AB Meet - 11/01/2019 to 13/01/2019                  
 
 Event 6  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Malakhovets, Ma  13 ESWIM             2:17.96    2:16.94   513  
             30.13      1:05.66 (35.53)
        1:46.60 (40.94)     2:16.94 (30.34)
  2 Zhang, Kevin     13 ESWIM             2:18.21    2:17.14   510  
    r:+0.69  28.91      1:05.07 (36.16)
        1:45.34 (40.27)     2:17.14 (31.80)
  3 Harris, Aiden    13 ESWIM             2:21.19    2:18.01   501  
    r:+0.77  29.12      1:04.44 (35.32)
        1:45.79 (41.35)     2:18.01 (32.22)
  4 Hinov, Alexande  13 ESWIM             2:23.98    2:23.38   447  
    r:+0.66  31.13      1:08.95 (37.82)
        1:50.06 (41.11)     2:23.38 (33.32)
  5 Halicki, Eryk    13 ESWIM             2:24.17    2:23.97   441  
             30.59      1:08.05 (37.46)
        1:50.46 (42.41)     2:23.97 (33.51)
  6 Hou, Jeffrey     13 ESWIM             2:41.38    2:33.12   367  
    r:+0.67  33.26      1:13.84 (40.58)
        1:57.78 (43.94)     2:33.12 (35.34)
  7 Garb, Bruno      13 HAC               2:35.93    2:34.68   356  
    r:+0.78  32.33      1:12.07 (39.74)
        1:59.68 (47.61)     2:34.68 (35.00)
  8 Selva, Marcus    13 COBRA             2:39.62    2:35.18   352  
         r:+0.67                       
  9 Greenwood, Tyle  13 NEW               2:35.59    2:36.24   345  
    r:+0.70  31.65      1:12.72 (41.07)
        2:02.12 (49.40)     2:36.24 (34.12)
 10 Labayen, Dalen   13 ESWIM             2:43.48    2:39.93   322  
    r:+0.68  33.17      1:13.82 (40.65)
        2:02.82 (49.00)     2:39.93 (37.11)
 11 Mejia Batres, B  13 COBRA             2:48.81    2:45.14   292  
             34.57      1:16.32 (41.75)
        2:10.75 (54.43)     2:45.14 (34.39)
 12 Mejia Batres, G  13 COBRA             2:53.71    2:49.99   268  
    r:+0.84  37.07                     
            2:14.40 ( )     2:49.99 (35.59)
 13 Rajsic, Aleksej  13 HAC               2:59.43    2:54.99   245  
             37.22      1:20.43 (43.21)
        2:15.38 (54.95)     2:54.99 (39.61)
 
 Event 6  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Sieluzycki, Tri  14 ESWIM             2:15.17    2:12.19   570  
             29.02      1:03.41 (34.39)
        1:42.16 (38.75)     2:12.19 (30.03)
  2 Brock, Griffin   14 ESWIM             2:19.29    2:18.37   497  
    r:+0.75  30.78      1:07.12 (36.34)
        1:46.17 (39.05)     2:18.37 (32.20)
  3 Bhale, Advay     14 ESWIM             2:20.15    2:18.87   491  
             30.60      1:07.60 (37.00)
        1:46.04 (38.44)     2:18.87 (32.83)
  4 Romanenko, Vlad  14 ESWIM             2:21.08    2:24.90   433  
    r:+0.83  31.66      1:09.34 (37.68)
        1:50.19 (40.85)     2:24.90 (34.71)
  5 Xia, Winters     14 ESWIM             2:20.09    2:25.57   427  
    r:+0.76  31.23      1:09.08 (37.85)
        1:49.61 (40.53)     2:25.57 (35.96)
  6 Maciek, James    14 ESWIM             2:27.03    2:26.26   421  
             32.13      1:08.84 (36.71)
        1:53.38 (44.54)     2:26.26 (32.88)
  7 Paribok, Denny   14 NEW               2:31.69    2:30.51   386  
    r:+0.77  31.96      1:09.95 (37.99)
        1:54.96 (45.01)     2:30.51 (35.55)
  8 Sekyewa, Jonath  14 COBRA             2:32.31    2:31.67   377  
    r:+0.66  32.37      1:12.16 (39.79)
        1:55.79 (43.63)     2:31.67 (35.88)
  9 Kotecki, Drake   14 HAC               2:47.23    2:34.14   359  
    r:+0.85  34.58      1:13.93 (39.35)
        2:00.12 (46.19)     2:34.14 (34.02)
 10 Lis, Richard     14 ESWIM             2:36.51    2:35.86   348  
             36.11      1:14.33 (38.22)
        1:59.84 (45.51)     2:35.86 (36.02)
 11 Ashley, Dylan    14 COBRA             2:45.81    2:36.90   341  
    r:+0.74  35.27      1:16.59 (41.32)
        2:01.26 (44.67)     2:36.90 (35.64)
 
 Event 6  Men 15 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Zab, Andrew      15 ESWIM             2:21.18    2:19.90   481  
    r:+0.36  32.03      1:08.67 (36.64)
        1:47.68 (39.01)     2:19.90 (32.22)
  2 Selmanovic, Ben  15 ESWIM             2:20.69    2:21.33   466  
             30.37      1:06.89 (36.52)
        1:49.17 (42.28)     2:21.33 (32.16)
  3 Fernando, Dillo  15 RAMAC-ON          2:24.17    2:22.02   459  
    r:+0.83  26.24      1:02.66 (36.42)
        1:50.51 (47.85)     2:22.02 (31.51)
  4 Masoumi Rad, Da  15 ESWIM             2:24.91    2:24.13   440  
    r:+0.76  29.95      1:07.84 (37.89)
        1:51.58 (43.74)     2:24.13 (32.55)
  5 Di Pietro, Etha  15 ESWIM             2:25.04    2:27.04   414  
             31.59      1:08.55 (36.96)
        1:53.41 (44.86)     2:27.04 (33.63)
  6 Woolridge, Crai  15 HAC               2:35.18    2:29.20   396  
    r:+0.78  30.65      1:09.64 (38.99)
        1:54.61 (44.97)     2:29.20 (34.59)
  7 Coubrough, Dyll  15 BTSC              2:44.27    2:44.24   297  
    r:+0.83  33.43      1:13.87 (40.44)
        2:06.82 (52.95)     2:44.24 (37.42)
 
 Event 6  Men 16 & Over 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Savelyev, Pavel  17 ESWIM             2:08.33    2:07.71   632  
    r:+0.71  27.52      1:00.23 (32.71)
        1:36.78 (36.55)     2:07.71 (30.93)
  2 Wang, Michael    16 ESWIM             2:11.99    2:11.94   573  
    r:+0.72  29.00      1:03.47 (34.47)
        1:42.56 (39.09)     2:11.94 (29.38)
  3 Bird, Liam       16 ESWIM             2:13.19    2:12.17   570  
    r:+0.77  29.22      1:01.63 (32.41)
        1:41.98 (40.35)     2:12.17 (30.19)
  4 Wei, Bob         16 ESWIM             2:17.26    2:14.20   545  
    r:+0.72  29.54      1:04.34 (34.80)
        1:43.32 (38.98)     2:14.20 (30.88)
  5 Olson, Carter    17 HAC               2:17.99    2:14.39   542  
    r:+0.80  29.13      1:02.09 (32.96)
        1:43.17 (41.08)     2:14.39 (31.22)
  6 Alejado, Brenan  18 HAC               2:13.18    2:14.50   541  
    r:+0.60  27.56      1:01.75 (34.19)
        1:42.60 (40.85)     2:14.50 (31.90)
  7 Moreno Aleu, Ma  16 BTSC              2:20.72    2:17.20   510  
    r:+0.79  28.48      1:05.41 (36.93)
        1:43.58 (38.17)     2:17.20 (33.62)
  8 Khmelevskikh, P  16 RAMAC-ON          2:20.61    2:18.20   499  
    r:+0.82  30.98      1:04.89 (33.91)
        1:47.36 (42.47)     2:18.20 (30.84)
  9 Johnston, Andre  16 BTSC              2:19.48    2:19.39   486  
    r:+0.39  29.72      1:05.37 (35.65)
        1:48.62 (43.25)     2:19.39 (30.77)
 10 Guo, Naishan     16 NEW               2:22.42    2:19.44   485  
             29.58      1:04.67 (35.09)
        1:47.34 (42.67)     2:19.44 (32.10)
 11 Mancic, Petar    17 ESWIM             2:21.07    2:20.82   471  
    r:+0.75  29.23      1:04.79 (35.56)
        1:48.01 (43.22)     2:20.82 (32.81)
 12 Bisasor, Vincen  16 ESWIM             2:21.86    2:21.47   465  
    r:+0.80  29.49      1:06.01 (36.52)
        1:47.79 (41.78)     2:21.47 (33.68)
 13 Kim, Daniel      17 HAC               2:22.96    2:26.50   419  
    r:+0.77  31.69      1:08.64 (36.95)
        1:51.67 (43.03)     2:26.50 (34.83)
 14 Ho, Robert       17 ESWIM             2:26.03    2:27.91   407  
         r:+0.63                       
 15 Kuiper, Andrew   16 ROW               2:21.57    2:29.17   396  
             31.23      1:08.64 (37.41)
        1:53.23 (44.59)     2:29.17 (35.94)