Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 188  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
 Meet Qualifying 11:  Slower than 3:16.89
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Petrascu, David  11 RAMAC             3:25.85    3:22.98   140  
                 47.73      1:40.11 (52.38)
        2:32.51 (52.40)     3:22.98 (50.47)
  2 Liu, Aiden       11 STARS             3:34.88    3:25.66   135  
                 50.35      1:43.47 (53.12)
        2:36.21 (52.74)     3:25.66 (49.45)
  3 Zhu, Ethan       11 ESWIM             3:24.86    3:27.32   132  
                 47.86      1:41.31 (53.45)
        2:35.23 (53.92)     3:27.32 (52.09)
  4 Schwendener, Ch  11 SLSC              3:52.81    3:28.41   130  
                 49.81      1:43.24 (53.43)
        2:37.57 (54.33)     3:28.41 (50.84)
  5 Fitzpatrick, Ai  11 STARS             3:56.09    3:35.35   118  
  6 Inksetter, Shel  11 TSC               4:08.39    3:37.54   114  
                 53.80      1:49.52 (55.72)
        2:43.81 (54.29)     3:37.54 (53.73)
  7 Miao-Marshall,   11 TSC               3:33.23    3:43.51   105  
                 52.81    3:43.51 (2:50.70)
  8 Nakamachi-Rozwa  11 TSC               3:47.24    3:46.46   101  
                 56.06      1:54.79 (58.73)
        2:52.77 (57.98)     3:46.46 (53.69)
 -- Petrella, Thoma  11 ESWIM             3:48.44         DQ        
                 54.21      1:53.57 (59.36)
      2:54.53 (1:00.96)        DQ (1:00.76)
 
 Event 188  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
 Meet Qualifying 12:  Slower than 3:03.07
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Buder, Jacob     12 NEW               3:04.18    3:04.73   186  
                 42.34      1:30.94 (48.60)
      3:04.73 (1:33.79)                    
  2 Lam, Darius      12 APEX              3:05.47    3:04.99   186  
                 44.48      1:32.34 (47.86)
        2:20.04 (47.70)     3:04.99 (44.95)
  3 Morgenstern, Wi  12 TSC               3:05.48    3:05.71   184  
                 43.52      1:31.76 (48.24)
        2:19.96 (48.20)     3:05.71 (45.75)
  4 Dalgliesh, Anth  12 STARS             3:21.15    3:19.52   148  
                 47.52      1:38.94 (51.42)
        2:29.68 (50.74)     3:19.52 (49.84)
  5 Lesniewski, Mar  12 ESWIM             3:18.61    3:24.39   138  
                 45.54      1:35.56 (50.02)
        2:29.70 (54.14)     3:24.39 (54.69)
  6 Kahlon, Ronik    12 STARS             3:25.05    3:26.59   133  
            2:37.51 ( )     3:26.59 (49.08)
  7 Lee, Gun         12 ROW               3:30.43    3:27.82   131  
                 50.28      1:44.22 (53.94)
        2:37.47 (53.25)     3:27.82 (50.35)
  8 Board, Sebastia  12 TSC               3:36.60    3:30.36   126  
                                1:44.93 ( )
      3:30.36 (1:45.43)                    
  9 Desai, Harsh     12 COBRA             3:42.72    3:39.54   111  
 10 Gill, Sargun     12 STARS                  NT    3:58.95    86  
                                1:58.79 ( )
      3:00.82 (1:02.03)     3:58.95 (58.13)
 -- Kalra, Yogya     12 COBRA             3:25.48         DQ        
                 49.73      1:43.51 (53.78)
        2:36.94 (53.43)          DQ (48.23)