Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 187  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
 Meet Qualifying 11:  Slower than 3:15.17
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Grgich, Olivia   11 ROW               3:12.86    3:14.20   231  
                 45.53      1:35.24 (49.71)
        2:24.75 (49.51)     3:14.20 (49.45)
  2 Mayne, Kyla      11 ROW               3:29.59    3:20.99   208  
                 47.79      1:39.33 (51.54)
        2:31.10 (51.77)     3:20.99 (49.89)
  3 Conklin, Sarah   11 ESWIM             3:37.87    3:21.18   208  
                 47.21      1:39.51 (52.30)
        2:32.34 (52.83)     3:21.18 (48.84)
  4 Linskill, Calla  11 TSC               3:25.42    3:23.37   201  
                 48.32      1:39.95 (51.63)
        2:33.11 (53.16)     3:23.37 (50.26)
  5 Gueldis, Julia   11 STARS             3:34.72    3:27.63   189  
                 51.02      1:44.60 (53.58)
        2:38.21 (53.61)     3:27.63 (49.42)
  6 Duffin, Alex     11 BTSC              3:34.10    3:29.02   185  
                 50.44      1:43.69 (53.25)
        2:37.98 (54.29)     3:29.02 (51.04)
  7 Arthur, Colleen  11 COBRA             3:25.41    3:29.59   184  
                 48.45      1:42.25 (53.80)
        2:37.01 (54.76)     3:29.59 (52.58)
  8 McArthur, Sydne  11 BTSC              3:31.46    3:29.94   183  
                 50.84      1:44.82 (53.98)
        2:39.10 (54.28)     3:29.94 (50.84)
  9 Baglione, Emma   11 COBRA             3:30.88    3:30.87   180  
                 49.38      1:43.78 (54.40)
        2:39.31 (55.53)     3:30.87 (51.56)
 10 Renihan-McKechn  11 TSC               3:27.11    3:31.09   180  
 11 Krivak, Alice    11 ESWIM             3:40.55    3:41.31   156  
                 50.87      1:48.46 (57.59)
        2:46.95 (58.49)     3:41.31 (54.36)
 12 Bulajic, Lara    11 TSC                    NT    3:42.14   154  
                 52.83      1:50.68 (57.85)
        2:48.10 (57.42)     3:42.14 (54.04)
 13 Pobol, Sophie    11 ESWIM             3:32.82    3:42.26   154  
                 52.26      1:47.82 (55.56)
        2:45.58 (57.76)     3:42.26 (56.68)
 14 Hewitt, Riley    11 NEW               3:55.00    3:42.34   154  
                 52.61                     
            2:48.73 ( )     3:42.34 (53.61)
 15 Ebli, Julia      11 TSC                    NT    3:45.05   148  
                 50.35      1:48.00 (57.65)
      2:49.29 (1:01.29)     3:45.05 (55.76)
 16 Dzuba, Nicole    11 TSC               3:55.11    3:58.61   124  
                 53.90    1:56.12 (1:02.22)
      2:59.91 (1:03.79)     3:58.61 (58.70)
 17 Mussie, Abigail  11 TSC                    NT    3:59.34   123  
                 56.57    1:58.64 (1:02.07)
      2:58.67 (1:00.03)   3:59.34 (1:00.67)
 18 Struthers, Erin  11 BTSC              4:12.38    3:59.55   123  
                                1:59.71 ( )
      3:59.55 (1:59.84)                    
 19 Hoard, Elizabet  11 NEW               3:50.00    4:06.74   112  
                                1:58.74 ( )
      3:03.46 (1:04.72)   4:06.74 (1:03.28)
 20 Jayaraman, Anja  11 ESWIM             4:00.55    4:09.91   108  
                                1:59.32 ( )
      4:09.91 (2:10.59)                    
 21 Chandra, Veda    11 NEW               4:45.00    4:11.97   105  
                 59.25    2:03.28 (1:04.03)
      3:09.75 (1:06.47)   4:11.97 (1:02.22)
 
 Event 187  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
 Meet Qualifying 12:  Slower than 3:02.87
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Gadsby, Vanessa  12 ROW               3:13.58    3:10.36   245  
                 43.92      1:31.33 (47.41)
        2:23.51 (52.18)     3:10.36 (46.85)
  2 Al-Sultan, Fati  12 ESWIM             3:21.59    3:15.12   228  
                 46.95      1:36.53 (49.58)
        2:26.82 (50.29)     3:15.12 (48.30)
  3 Dinglasan, Addi  12 COBRA             3:19.08    3:20.40   210  
                 47.90                     
            2:30.64 ( )     3:20.40 (49.76)
  4 Bissoon, Abi     12 COBRA             3:23.39    3:21.82   206  
                 46.10      1:38.74 (52.64)
        2:31.84 (53.10)     3:21.82 (49.98)
  5 Friesen, Maddie  12 BTSC              3:22.96    3:29.31   184  
                 50.00      1:42.68 (52.68)
        2:37.82 (55.14)     3:29.31 (51.49)
  6 DeSantis, Sophi  12 ROW               4:10.00    3:41.12   156  
                 51.66      1:48.20 (56.54)
        2:45.95 (57.75)     3:41.12 (55.17)
  7 Andrianasolo, J  12 ROW               3:49.72    3:42.54   153  
                 49.77      1:49.73 (59.96)
        2:47.41 (57.68)     3:42.54 (55.13)
  8 Bogdanovich, Ka  12 ROW               4:10.00    3:46.06   146  
                 53.90      1:50.90 (57.00)
        2:49.32 (58.42)     3:46.06 (56.74)