Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 174  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
 Meet Qualifying 11:  Slower than 1:32.92
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Liu, Aiden       11 STARS             1:40.47    1:34.36   139  
                 46.68      1:34.36 (47.68)
  2 Zhu, Ethan       11 ESWIM             1:42.68    1:35.99   132  
                 47.26      1:35.99 (48.73)
  3 Petrascu, David  11 RAMAC             1:42.34    1:37.29   127  
                 48.18      1:37.29 (49.11)
  4 Rito, Benjamin   11 ROW               2:10.00    1:40.14   116  
  5 Fitzpatrick, Ai  11 STARS             1:44.70    1:41.74   111  
  6 Miao-Marshall,   11 TSC               1:39.95    1:45.54    99  
                 51.73      1:45.54 (53.81)
  7 Spurrell, Conno  11 COBRA             2:01.19    1:48.39    91  
                 52.20      1:48.39 (56.19)
  8 Maleszyk, Macie  11 COBRA             1:58.26    1:52.50    82  
                 55.07      1:52.50 (57.43)
  9 Pecaric, Oliver  11 TSC               2:02.75    1:53.53    80  
                 56.52      1:53.53 (57.01)
 10 Nakamachi-Rozwa  11 TSC               1:48.43    1:53.96    79  
                 55.79      1:53.96 (58.17)
 11 Arias, Nickolas  11 ROW               1:55.24    1:56.10    74  
 12 Vasudeva, Adi    11 STARS             1:57.55    1:57.39    72  
                 58.72      1:57.39 (58.67)
 13 Soskin, Eitan    11 BTSC              2:30.00    2:43.59    26  
 
 Event 174  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
 Meet Qualifying 12:  Slower than 1:25.96
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Titioura, Pavel  12 ROW               1:29.84    1:25.08   190  
                 43.93      1:25.08 (41.15)
  2 Lam, Darius      12 APEX              1:25.57    1:26.37   181  
                 42.56      1:26.37 (43.81)
  3 Morgenstern, Wi  12 TSC               1:27.06    1:26.45   181  
                 42.41      1:26.45 (44.04)
  4 Kalra, Yogya     12 COBRA             1:31.72    1:31.50   152  
  5 Romankov, Artem  12 NEW               1:30.41    1:32.20   149  
                 44.38      1:32.20 (47.82)
  6 Lesniewski, Mar  12 ESWIM             1:36.21    1:35.48   134  
                 45.21      1:35.48 (50.27)
  7 Panov, David     12 RAMAC             1:44.69    1:39.03   120  
                 48.71      1:39.03 (50.32)
  8 Yampolsky, Yuva  12 TSC               1:40.55    1:39.59   118  
                 48.71      1:39.59 (50.88)
  9 Hayward, Greg    12 ROW               1:38.16    1:39.86   117  
 10 Stoyanovskyy, Y  12 ESWIM             1:38.60    1:41.02   113  
                 49.75      1:41.02 (51.27)
 11 Desai, Harsh     12 COBRA             1:43.90    1:43.02   107  
 12 De Oliveira, Ro  12 BTSC              1:40.23    1:45.45    99  
 13 Gill, Sargun     12 STARS             2:13.82    1:52.97    81  
 14 Herzenberg, Ada  12 BTSC              1:51.56    1:54.30    78  
                 57.14      1:54.30 (57.16)
 15 Maydew, Ethan    12 BTSC              2:08.55    1:57.89    71  
                 55.66    1:57.89 (1:02.23)