Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 170  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
 Meet Qualifying 11:  Slower than 1:48.50
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Tompa, Justin    11 LSC               1:50.96    1:47.68   137  
                 51.20      1:47.68 (56.48)
  2 Inksetter, Shel  11 TSC               1:50.58    1:51.16   125  
                 52.40      1:51.16 (58.76)
  3 Rito, Benjamin   11 ROW               2:02.90    1:54.67   114  
                 55.15      1:54.67 (59.52)
  4 Petrascu, David  11 RAMAC             1:56.08    1:54.77   113  
                 54.20    1:54.77 (1:00.57)
  5 Schwendener, Ch  11 SLSC              1:53.43    1:56.77   108  
                 56.25    1:56.77 (1:00.52)
  6 Zhu, Ethan       11 ESWIM             2:09.41    1:57.52   105  
                 55.24    1:57.52 (1:02.28)
  7 Krkljes, Pavle   11 BWSC              1:56.26    1:57.89   104  
                 56.90    1:57.89 (1:00.99)
  8 Vlachos, Willia  11 RAMAC                  NT    2:04.45    89  
               1:01.02    2:04.45 (1:03.43)
  9 Ivanovic, Lazar  11 ESWIM             2:05.39    2:06.48    84  
                 59.69    2:06.48 (1:06.79)
 10 Ottodinoto, Ale  11 BTSC              1:56.52    2:06.67    84  
               1:00.93    2:06.67 (1:05.74)
 11 Maleszyk, Macie  11 COBRA             2:08.78    2:09.46    79  
                 59.26    2:09.46 (1:10.20)
 12 Watson, Avery    11 LSC               2:15.20    2:11.26    76  
               1:05.04    2:11.26 (1:06.22)
 13 Soskin, Eitan    11 BTSC              2:13.32    2:12.21    74  
               1:03.58    2:12.21 (1:08.63)
 14 Petrella, Thoma  11 ESWIM             2:05.17    2:13.16    72  
               1:01.90    2:13.16 (1:11.26)
 15 Leitao, Tiago    11 LSC               2:12.87    2:18.43    64  
               1:06.65    2:18.43 (1:11.78)
 
 Event 170  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
 Meet Qualifying 12:  Slower than 1:36.83
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Kahlon, Ronik    12 STARS             1:41.38    1:40.86   167  
                 49.19      1:40.86 (51.67)
  2 Dalgliesh, Anth  12 STARS             1:37.89    1:41.51   164  
                 48.64      1:41.51 (52.87)
  3 Lam, Darius      12 APEX              1:40.13    1:42.11   161  
                 49.05      1:42.11 (53.06)
  4 Buder, Jacob     12 NEW               1:52.06    1:44.77   149  
                 48.54      1:44.77 (56.23)
  5 Romankov, Artem  12 NEW               1:48.35    1:45.24   147  
                 49.99      1:45.24 (55.25)
  6 Board, Sebastia  12 TSC               1:54.25    1:46.74   141  
                 52.20      1:46.74 (54.54)
  7 Nedelev, Philip  12 TSC               1:47.80    1:48.73   133  
                 51.46      1:48.73 (57.27)
  8 Bennett, Samuel  12 NEW               1:53.36    1:49.84   129  
                 53.32      1:49.84 (56.52)
  9 Chagger, Gavin   12 STARS             1:47.83    1:50.96   125  
                 54.24      1:50.96 (56.72)
 10 Stepanenko, Mic  12 NEW               1:51.67    1:51.06   125  
                 51.81      1:51.06 (59.25)
 11 Smith, Declan    12 TSC               1:48.17    1:51.64   123  
                 54.09      1:51.64 (57.55)
 12 Eagles-Turner,   12 LSC               1:59.07    1:53.35   118  
                 54.10      1:53.35 (59.25)
 13 De Oliveira, Ro  12 BTSC              2:02.77    1:53.81   116  
                 55.80      1:53.81 (58.01)
 14 Lee, Sean        12 NEW               1:54.53    1:55.72   110  
                 56.15      1:55.72 (59.57)
 15 Stoyanovskyy, Y  12 ESWIM             1:56.02    1:55.97   110  
                 55.62    1:55.97 (1:00.35)
 16 Panov, David     12 RAMAC                  NT    2:02.94    92  
                 59.46    2:02.94 (1:03.48)
 17 Herzenberg, Ada  12 BTSC              2:08.54    2:04.20    89  
                 58.98    2:04.20 (1:05.22)
 18 Gill, Sargun     12 STARS             2:35.78    2:36.26    45  
               1:14.33    2:36.26 (1:21.93)
 -- Maydew, Ethan    12 BTSC              1:53.77         DQ        
                 55.36         DQ (1:02.82)