Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 168  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying 11:  Slower than 1:21.27
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Petrascu, David  11 RAMAC             1:24.36    1:23.33   156  
                 38.23      1:23.33 (45.10)
  2 Inksetter, Shel  11 TSC               1:33.10    1:26.05   142  
                 40.94      1:26.05 (45.11)
  3 Rito, Benjamin   11 ROW               1:29.07    1:26.22   141  
                 41.81      1:26.22 (44.41)
  4 Fitzpatrick, Ai  11 STARS             1:37.24    1:30.69   121  
                 42.57      1:30.69 (48.12)
  5 Miao-Marshall,   11 TSC               1:28.11    1:32.82   113  
                 44.05      1:32.82 (48.77)
  6 Petrella, Thoma  11 ESWIM             1:31.80    1:33.35   111  
                 44.06      1:33.35 (49.29)
  7 Ottodinoto, Ale  11 BTSC              1:30.78    1:36.02   102  
                 45.39      1:36.02 (50.63)
  8 Nakamachi-Rozwa  11 TSC               1:29.72    1:39.40    92  
                 48.59      1:39.40 (50.81)
  9 Pecaric, Oliver  11 TSC               1:44.99    1:41.40    87  
                 48.21      1:41.40 (53.19)
 10 Vasudeva, Adi    11 STARS             1:46.24    1:43.92    80  
                 47.60      1:43.92 (56.32)
 11 Spurrell, Conno  11 COBRA             1:44.50    1:44.16    80  
                 47.83      1:44.16 (56.33)
 12 Ivanovic, Lazar  11 ESWIM             1:40.59    1:44.91    78  
                 51.25      1:44.91 (53.66)
 13 Arias, Nickolas  11 ROW               1:42.78    1:46.31    75  
                 48.34      1:46.31 (57.97)
 14 Watson, Avery    11 LSC               1:43.79    1:46.68    74  
                 51.64      1:46.68 (55.04)
 15 Leitao, Tiago    11 LSC               1:34.59    1:47.31    73  
                 49.96      1:47.31 (57.35)
 16 Maleszyk, Macie  11 COBRA             1:50.51    1:48.81    70  
                 51.29      1:48.81 (57.52)
 17 Vlachos, Willia  11 RAMAC                  NT    1:55.87    58  
                 53.25    1:55.87 (1:02.62)
 -- Soskin, Eitan    11 BTSC              2:17.25         DQ        
               1:01.96         DQ (1:09.47)
 
 Event 168  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying 12:  Slower than 1:14.86
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Goulart, Luca    12 TSC               1:13.68    1:13.02   233  
                 34.37      1:13.02 (38.65)
  2 Romankov, Artem  12 NEW               1:16.04    1:13.19   231  
                 34.52      1:13.19 (38.67)
  3 Titioura, Pavel  12 ROW               1:16.39    1:15.19   213  
                 36.55      1:15.19 (38.64)
  4 Buder, Jacob     12 NEW               1:15.38    1:16.97   199  
                 36.58      1:16.97 (40.39)
  5 Bennett, Samuel  12 NEW               1:19.35    1:19.24   182  
  6 Kalra, Yogya     12 COBRA             1:17.20    1:19.29   182  
                 37.62      1:19.29 (41.67)
  7 Morgenstern, Wi  12 TSC               1:22.76    1:21.35   168  
                 38.14      1:21.35 (43.21)
  8 Board, Sebastia  12 TSC               1:24.85    1:21.68   166  
                 39.93      1:21.68 (41.75)
  9 McDowell, Liam   12 NEW               1:20.72    1:24.28   151  
                 40.08      1:24.28 (44.20)
 10 Yampolsky, Yuva  12 TSC               1:23.49    1:24.34   151  
                 38.86      1:24.34 (45.48)
 11 Hayward, Greg    12 ROW               1:22.59    1:24.78   148  
                 39.35      1:24.78 (45.43)
 12 Desai, Harsh     12 COBRA             1:26.60    1:25.73   144  
                 41.67      1:25.73 (44.06)
 13 Stepanenko, Mic  12 NEW               1:26.48    1:26.98   137  
                 39.55      1:26.98 (47.43)
 14 Lesniewski, Mar  12 ESWIM             1:23.93    1:27.09   137  
                 40.65      1:27.09 (46.44)
 15 Kolas, Oliver    12 NEW               1:22.80    1:27.44   135  
                 41.37      1:27.44 (46.07)
 16 De Oliveira, Ro  12 BTSC              1:30.17    1:27.84   133  
                 42.52      1:27.84 (45.32)
 17 Stoyanovskyy, Y  12 ESWIM             1:29.49    1:28.34   131  
                 43.84      1:28.34 (44.50)
 18 Smith, Declan    12 TSC               1:28.00    1:33.78   110  
 19 Nedelev, Philip  12 TSC               1:30.41    1:36.38   101  
                 44.48      1:36.38 (51.90)
 20 Gill, Sargun     12 STARS             1:45.78    1:36.92    99  
                 44.38      1:36.92 (52.54)
 21 Herzenberg, Ada  12 BTSC              1:44.73    1:38.52    94  
                 46.57      1:38.52 (51.95)
 22 Maydew, Ethan    12 BTSC              1:50.61    1:41.47    86  
                 47.44      1:41.47 (54.03)
 23 Eagles-Turner,   12 LSC               1:42.90    1:41.90    85  
                 47.37      1:41.90 (54.53)
 24 Vasudeva, Uday   12 STARS                  NT    1:48.58    70  
                 49.73      1:48.58 (58.85)
 -- Panov, David     12 RAMAC             1:26.27         DQ        
                 38.62           DQ (45.12)