Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 164  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 11:  Slower than 3:21.47
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Petrascu, David  11 RAMAC                  NT    3:24.03   155  
                 45.00      1:36.79 (51.79)
        2:36.43 (59.64)     3:24.03 (47.60)
  2 Liu, Aiden       11 STARS             3:47.66    3:32.19   137  
                 55.29      1:50.26 (54.97)
        2:47.14 (56.88)     3:32.19 (45.05)
  3 Inksetter, Shel  11 TSC               3:30.83    3:33.76   134  
                 48.40      1:44.29 (55.89)
      2:45.12 (1:00.83)     3:33.76 (48.64)
  4 Zhu, Ethan       11 ESWIM             3:42.58    3:35.11   132  
                 42.17      1:37.26 (55.09)
      2:44.69 (1:07.43)     3:35.11 (50.42)
  5 Ottodinoto, Ale  11 BTSC              3:49.34    3:51.13   106  
                 55.20    1:56.52 (1:01.32)
      3:01.92 (1:05.40)     3:51.13 (49.21)
  6 Tompa, Justin    11 LSC               3:41.73    3:53.25   103  
                 55.46    1:59.18 (1:03.72)
      3:00.39 (1:01.21)     3:53.25 (52.86)
  7 Petrella, Thoma  11 ESWIM             3:49.97    3:56.66    99  
                 54.58      1:52.22 (57.64)
      3:03.52 (1:11.30)     3:56.66 (53.14)
  8 Ivanovic, Lazar  11 ESWIM             4:55.44    4:15.25    79  
               1:13.10    2:14.99 (1:01.89)
      3:19.57 (1:04.58)     4:15.25 (55.68)
 -- Schwendener, Ch  11 SLSC              3:29.10         DQ        
                 43.69      1:37.52 (53.83)
      2:40.71 (1:03.19)          DQ (43.18)
 -- Spurrell, Conno  11 COBRA             3:57.57         DQ        
               1:04.06    2:05.14 (1:01.08)
      3:17.50 (1:12.36)          DQ (56.12)
 
 Event 164  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 12:  Slower than 3:04.72
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Lam, Darius      12 APEX              3:01.23    3:01.35   220  
                 41.60      1:26.75 (45.15)
        2:21.21 (54.46)     3:01.35 (40.14)
  2 Buder, Jacob     12 NEW               3:08.85    3:03.54   213  
                 39.89      1:25.67 (45.78)
        2:23.33 (57.66)     3:03.54 (40.21)
  3 Dalgliesh, Anth  12 STARS             3:19.97    3:10.87   189  
                 43.86      1:32.99 (49.13)
        2:27.53 (54.54)     3:10.87 (43.34)
  4 Kalra, Yogya     12 COBRA             3:25.32    3:16.70   173  
                 41.65      1:32.99 (51.34)
      2:33.36 (1:00.37)     3:16.70 (43.34)
  5 McDowell, Liam   12 NEW               3:22.60    3:17.80   170  
                 44.62      1:33.96 (49.34)
        2:33.93 (59.97)     3:17.80 (43.87)
  6 Morgenstern, Wi  12 TSC               3:23.09    3:18.22   169  
                 44.87      1:31.10 (46.23)
      2:32.83 (1:01.73)     3:18.22 (45.39)
  7 Lee, Sean        12 NEW               3:31.89    3:26.29   150  
                                1:37.85 ( )
      2:39.42 (1:01.57)     3:26.29 (46.87)
  8 Kahlon, Ronik    12 STARS             3:31.60    3:29.24   143  
                 49.67      1:42.75 (53.08)
        2:41.29 (58.54)     3:29.24 (47.95)
  9 Lesniewski, Mar  12 ESWIM             3:38.25    3:31.42   139  
                 45.03      1:34.07 (49.04)
      2:42.90 (1:08.83)     3:31.42 (48.52)
 10 Nedelev, Philip  12 TSC               3:29.90    3:36.36   130  
                 50.34      1:45.84 (55.50)
        2:45.30 (59.46)     3:36.36 (51.06)
 11 Desai, Harsh     12 COBRA             3:51.54    3:37.75   127  
                 53.35      1:49.06 (55.71)
        2:48.31 (59.25)     3:37.75 (49.44)
 12 Chagger, Gavin   12 STARS             3:53.40    3:46.06   114  
                 57.10    1:58.71 (1:01.61)
        2:58.14 (59.43)     3:46.06 (47.92)
 13 Eagles-Turner,   12 LSC                    NT    3:54.88   101  
                 53.44    1:54.62 (1:01.18)
      2:59.22 (1:04.60)     3:54.88 (55.66)
 -- Goulart, Luca    12 TSC               3:17.70         DQ        
                 42.67      1:31.82 (49.15)
      2:33.97 (1:02.15)          DQ (42.37)