Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 163  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 11:  Slower than 3:17.42
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Grgich, Olivia   11 ROW               3:29.59    3:10.71   260  
                 44.24      1:30.98 (46.74)
        2:27.80 (56.82)     3:10.71 (42.91)
  2 Ng, Jada         11 APEX              3:11.82    3:14.57   245  
                 44.60      1:33.31 (48.71)
        2:33.01 (59.70)     3:14.57 (41.56)
  3 Clarke, Phoibe   11 TSC               3:23.25    3:15.45   242  
                 42.38      1:30.90 (48.52)
        2:28.18 (57.28)     3:15.45 (47.27)
  4 Halpern, Ava     11 TSC               3:17.50    3:17.00   236  
                 45.37      1:32.56 (47.19)
      2:35.16 (1:02.60)     3:17.00 (41.84)
  5 Nguyen, Adelina  11 ROW               3:23.11    3:17.43   235  
                                1:36.44 ( )
        2:31.71 (55.27)     3:17.43 (45.72)
  6 Gueldis, Julia   11 STARS             3:30.21    3:18.82   230  
                 47.57      1:38.31 (50.74)
        2:33.95 (55.64)     3:18.82 (44.87)
  7 Ogneva, Ekateri  11 RAMAC             3:22.28    3:20.98   222  
                 46.52      1:37.43 (50.91)
        2:35.19 (57.76)     3:20.98 (45.79)
  8 Conklin, Sarah   11 ESWIM             3:18.46    3:21.05   222  
                 46.65      1:38.33 (51.68)
        2:36.51 (58.18)     3:21.05 (44.54)
  9 Sullivan, Haile  11 LSC               3:21.01    3:23.51   214  
                 45.85      1:36.49 (50.64)
      2:38.25 (1:01.76)     3:23.51 (45.26)
 10 Little, Jenna    11 ROW               3:27.79    3:27.31   203  
                 48.66      1:39.95 (51.29)
      2:43.14 (1:03.19)     3:27.31 (44.17)
 11 Rodgers, Tierne  11 ESWIM             3:24.31    3:29.42   197  
                 48.04      1:42.08 (54.04)
      2:43.07 (1:00.99)     3:29.42 (46.35)
 12 Renihan-McKechn  11 TSC               3:31.80    3:32.44   188  
                 47.92      1:42.40 (54.48)
      2:44.16 (1:01.76)     3:32.44 (48.28)
 13 Martone, Adrian  11 BTSC              3:46.26    3:34.34   183  
                 53.30      1:51.22 (57.92)
        2:48.82 (57.60)     3:34.34 (45.52)
 14 Ebli, Julia      11 TSC               3:41.42    3:38.92   172  
                 48.71      1:44.76 (56.05)
      2:51.45 (1:06.69)     3:38.92 (47.47)
 15 Hewitt, Riley    11 NEW               3:33.72    3:40.03   169  
                 49.64      1:44.84 (55.20)
      2:52.72 (1:07.88)     3:40.03 (47.31)
 16 Baglione, Emma   11 COBRA             3:40.53    3:42.48   164  
                 52.08                     
            2:54.76 ( )     3:42.48 (47.72)
 17 Hoard, Elizabet  11 NEW               3:42.35    3:42.91   163  
                 50.97      1:44.22 (53.25)
      2:54.03 (1:09.81)     3:42.91 (48.88)
 18 Bulajic, Lara    11 TSC               3:38.68    3:45.52   157  
                                1:49.48 ( )
      2:54.35 (1:04.87)     3:45.52 (51.17)
 19 Lynch, Abby      11 TSC               3:39.53    3:48.35   151  
                 55.24      1:52.59 (57.35)
      2:56.32 (1:03.73)     3:48.35 (52.03)
 20 Jayaraman, Anja  11 ESWIM             3:46.76    3:49.56   149  
                 51.10    1:53.12 (1:02.02)
      2:54.47 (1:01.35)     3:49.56 (55.09)
 21 Dzuba, Nicole    11 TSC               4:01.35    4:01.93   127  
               1:00.18    2:02.25 (1:02.07)
      3:08.90 (1:06.65)     4:01.93 (53.03)
 22 Chandra, Veda    11 NEW               4:38.66    4:10.60   114  
                                1:59.59 ( )
      3:07.95 (1:08.36)   4:10.60 (1:02.65)
 23 Binns, Sarah     11 TSC               4:04.17    4:11.76   113  
               1:02.71    2:08.84 (1:06.13)
      3:17.99 (1:09.15)     4:11.76 (53.77)
 24 Malisani, Ines   11 STARS             4:21.12    4:13.79   110  
                 59.53    2:04.21 (1:04.68)
      3:13.79 (1:09.58)   4:13.79 (1:00.00)
 -- Monahan, Maja    11 LSC                    NT         DQ        
                 52.98      1:50.52 (57.54)
      2:56.80 (1:06.28)          DQ (51.59)
 -- Krivak, Alice    11 ESWIM             3:57.64         DQ        
                 50.57      1:43.82 (53.25)
      2:50.10 (1:06.28)          DQ (50.01)
 
 Event 163  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 12:  Slower than 3:05.51
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Gadsby, Vanessa  12 ROW               3:16.12    3:00.34   308  
                 38.35      1:25.42 (47.07)
        2:20.25 (54.83)     3:00.34 (40.09)
  2 Clapp, Maddy     12 TSC               3:09.01    3:08.27   271  
                                1:31.02 ( )
        2:24.07 (53.05)     3:08.27 (44.20)
  3 Lam, Siobhan     12 APEX              3:09.87    3:09.37   266  
                 44.34      1:31.48 (47.14)
        2:30.35 (58.87)     3:09.37 (39.02)
  4 Kasitskaya, Mir  12 BWSC              3:20.60    3:15.45   242  
                 45.99      1:36.49 (50.50)
        2:33.24 (56.75)     3:15.45 (42.21)
  5 Wang, Karen      12 APEX              3:14.47    3:15.68   241  
                 45.26      1:35.80 (50.54)
        2:32.21 (56.41)     3:15.68 (43.47)
  6 Yang, Katie      12 APEX              3:15.68    3:16.00   240  
                 48.14      1:38.11 (49.97)
        2:33.53 (55.42)     3:16.00 (42.47)
  7 Chan, Madison    12 APEX              3:14.36    3:16.07   240  
                 46.89      1:38.76 (51.87)
        2:32.65 (53.89)     3:16.07 (43.42)
  8 Bissoon, Abi     12 COBRA             3:18.26    3:19.90   226  
                 44.25      1:35.38 (51.13)
      2:37.70 (1:02.32)     3:19.90 (42.20)
  9 Rubis, Ysabelle  12 ESWIM             3:30.91    3:22.70   217  
                 46.13      1:37.97 (51.84)
        2:37.12 (59.15)     3:22.70 (45.58)
 10 Skinner, Natali  12 ESWIM             3:17.02    3:22.72   217  
                 48.56      1:40.61 (52.05)
        2:35.51 (54.90)     3:22.72 (47.21)
 11 Heenan, Rylee    12 STARS             3:24.83    3:25.62   208  
                 47.90      1:41.84 (53.94)
      2:42.01 (1:00.17)     3:25.62 (43.61)
 12 Katsiroumpas, S  12 TSC               3:19.62    3:28.20   200  
                 44.10      1:35.37 (51.27)
      2:39.23 (1:03.86)     3:28.20 (48.97)
 13 Khela, Harsimra  12 COBRA             3:26.80    3:28.76   198  
                 50.08      1:42.19 (52.11)
        2:39.09 (56.90)     3:28.76 (49.67)
 14 Nelson, Samanth  12 COBRA             3:32.48    3:28.98   198  
                 48.37      1:44.09 (55.72)
        2:40.42 (56.33)     3:28.98 (48.56)
 15 Dinglasan, Addi  12 COBRA             3:40.14    3:36.88   177  
                 50.57      1:42.17 (51.60)
      2:47.95 (1:05.78)     3:36.88 (48.93)
 16 Bender-Jones, L  12 ROW               3:51.67    3:37.88   174  
                 44.95      1:42.60 (57.65)
      2:44.59 (1:01.99)     3:37.88 (53.29)
 17 Gardner, Sierra  12 BWSC              3:45.00    3:39.65   170  
                 47.87      1:43.94 (56.07)
      2:53.97 (1:10.03)     3:39.65 (45.68)
 -- Wenglovski, Emm  12 BWSC              4:05.00         DQ        
                 49.37    1:49.88 (1:00.51)
      2:52.85 (1:02.97)          DQ (51.79)