Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 158  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.33
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Cescon, Ben       9 TSC               1:58.06    1:40.43   112  
                 45.92      1:40.43 (54.51)
  2 Slater, Zev      10 TSC               1:46.32    1:48.54    88  
                 47.19    1:48.54 (1:01.35)
  3 Hou, Eric        10 ESWIM             2:31.94    1:50.65    83  
                 48.53    1:50.65 (1:02.12)
  4 Geagea, Oren     10 TSC               2:02.56    1:50.70    83  
                 52.10      1:50.70 (58.60)
  5 Yao, Felix        9 ESWIM             1:48.88    1:55.51    73  
  6 Cumming, Travis  10 TSC               1:55.66    1:55.58    73  
                 49.73    1:55.58 (1:05.85)
  7 Ng, Jalen         9 APEX                   NT    1:57.03    70  
                 50.22    1:57.03 (1:06.81)
  8 Poon, Humble      8 ESWIM             2:00.55    1:58.74    67  
                 52.82    1:58.74 (1:05.92)
  9 de Ruiter, Benj  10 COBRA             1:54.84    1:59.03    67  
                 52.69    1:59.03 (1:06.34)
 10 Redfern, Jake    10 TSC               2:07.37    1:59.56    66  
                 53.97    1:59.56 (1:05.59)
 11 Kotanjyan, Serz  10 ESWIM             1:58.79    2:00.07    65  
                 54.20    2:00.07 (1:05.87)
 12 Rapoport, Eric    9 RAMAC             1:57.88    2:00.35    65  
                 55.27    2:00.35 (1:05.08)
 13 Petrascu, Lucas   8 RAMAC             2:07.99    2:02.51    61  
                 56.81    2:02.51 (1:05.70)
 14 Sinitsin, Ethan  10 NEW               2:01.30    2:03.72    60  
                 57.84    2:03.72 (1:05.88)
 15 Guo, Jacob       10 NEW               2:00.00    2:05.58    57  
                 55.50    2:05.58 (1:10.08)
 16 Pop, Robert      10 ROW               2:08.48    2:06.61    56  
                 55.16    2:06.61 (1:11.45)
 17 Drizner, David   10 RAMAC                  NT    2:07.13    55  
                 58.04    2:07.13 (1:09.09)
 18 Golger, Josh     10 TSC                    NT    2:07.61    54  
                 58.52    2:07.61 (1:09.09)
 19 Rogovoy, Maxim    9 RAMAC             2:17.18    2:07.87    54  
                 57.35    2:07.87 (1:10.52)
 20 Belle, Matthew    9 COBRA             1:56.64    2:10.81    50  
                 57.52    2:10.81 (1:13.29)
 21 Straszynski, El  10 TSC                    NT    2:17.49    43  
               1:02.72    2:17.49 (1:14.77)
 22 McDowell, Harry  10 NEW               2:12.11    2:27.85    35  
               1:07.83    2:27.85 (1:20.02)
 23 Vadacchino, Col  10 TSC                    NT    2:37.49    29  
               1:14.85    2:37.49 (1:22.64)
 24 Senechal, Reed   10 BTSC                   NT    2:40.46    27  
               2:40.46          2:40.46 ( )
 -- Campbell, Aaron  10 NEW                    NT         DQ        
               1:05.44         DQ (1:17.25)
 -- Andros, Anthony  10 NEW                    NT         DQ        
               1:02.84         DQ (1:10.44)