Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 156  Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Ng, Jalen         9 APEX                43.33      44.59   123  
  2 Poon, Humble      8 ESWIM               44.27      45.33   117  
  3 Yao, Felix        9 ESWIM               47.67      45.67   115  
  4 Antonellis, Tho  10 ESWIM               48.27      46.73   107  
  5 Ma, Matthew      10 ESWIM               47.10      47.12   104  
  6 Podolnyi, Timot  10 ESWIM               47.08      47.76   100  
  7 Rogovoy, Maxim    9 RAMAC               46.24      47.94    99  
  8 Rapoport, Eric    9 RAMAC               51.49      48.26    97  
  9 Heal, Kendrick   10 ROW                 47.14      48.69    95  
 10 Nache, Edward    10 ROW                 47.57      48.74    94  
 11 Ovis, Joshua      8 RAMAC               47.53      48.82    94  
 12 Kotanjyan, Serz  10 ESWIM               50.27      48.90    93  
 13 Hou, Eric        10 ESWIM               48.36      49.55    90  
 13 Pop, Robert      10 ROW                 48.03      49.55    90  
 15 Fernando, Baran  10 COBRA               49.57      49.67    89  
 16 Liu, Leo         10 ESWIM               50.81      50.80    83  
 17 Sos, Benjamin     9 ROW                 50.60      50.92    83  
 18 Yajima, Takumi   10 ROW                 51.40      51.03    82  
 19 McInerney, Doug   8 ESWIM               52.34      51.38    80  
 20 McCallum-Schrea  10 COBRA               51.41      51.72    79  
 21 Xue, Ryan         9 ESWIM               54.48      51.87    78  
 22 Petrascu, Lucas   8 RAMAC               56.59      52.24    76  
 23 Rush, Cooper      9 TSC                 56.80      53.60    71  
 24 Drizner, David   10 RAMAC               52.35      54.61    67  
 25 Sutton, Shane     9 BTSC                54.64      54.73    66  
 26 Mayers, Trenton   9 ESWIM               56.64      54.78    66  
 27 Usher, Jonah      8 BTSC                57.44      55.48    64  
 28 Klejman, Aleks    8 TSC               1:10.82      55.49    64  
 29 Dempster, Ben     9 BTSC                54.09      56.06    62  
 30 Lee, Seunh        9 ROW                 50.03      56.40    61  
 31 Gu, Andy         10 ESWIM               54.91      56.95    59  
 32 Deir, Kentaro     9 ROW                 55.42      57.62    57  
 33 Marhamat, Ryan   10 RAMAC                  NT      58.99    53  
 34 Stas, Shan       10 ROW                 58.22    1:00.22    50  
 35 Mantle, Ronan    10 ROW                 59.22    1:00.57    49  
 36 Gueldis, Angelo   9 STARS                  NT    1:06.63    37  
 37 Caraballo, Dani   9 BTSC              1:11.51    1:09.01    33  
 38 Klosse, Jake     10 BTSC              1:10.16    1:14.92    26  
 -- Senechal, Reed   10 BTSC              1:07.21         DQ        
 -- Wolfs, Zachary   10 LSC               1:01.29         DQ        
 -- Johnston, Caleb  10 ESWIM             1:05.51         DQ