Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 154  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 3:08.80
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Slater, Zev      10 TSC               3:09.40    3:01.66   163  
                 40.38      1:28.23 (47.85)
        2:15.99 (47.76)     3:01.66 (45.67)
  2 Nache, Edward    10 ROW               3:29.51    3:10.42   142  
                 45.11      1:37.16 (52.05)
        2:26.49 (49.33)     3:10.42 (43.93)
  3 Lee, Brandon      9 TSC               3:16.78    3:11.33   140  
                 44.52      1:35.46 (50.94)
        2:24.44 (48.98)     3:11.33 (46.89)
  4 Rogovoy, Maxim    9 RAMAC             3:23.59    3:11.59   139  
                 42.40      1:31.72 (49.32)
        2:24.27 (52.55)     3:11.59 (47.32)
  5 Redfern, Jake    10 TSC               3:10.76    3:11.77   139  
                 43.72      1:34.90 (51.18)
        2:24.69 (49.79)     3:11.77 (47.08)
  6 Rapoport, Eric    9 RAMAC             3:25.40    3:12.01   138  
                 43.38      1:36.07 (52.69)
        2:28.65 (52.58)     3:12.01 (43.36)
  7 Fernando, Baran  10 COBRA             3:18.89    3:12.09   138  
                                1:31.78 ( )
      3:12.09 (1:40.31)                    
  8 Yao, Felix        9 ESWIM             3:20.76    3:17.25   127  
  9 Cumming, Travis  10 TSC               3:09.82    3:18.59   125  
                 43.35      1:35.27 (51.92)
        2:28.96 (53.69)     3:18.59 (49.63)
 10 Belle, Matthew    9 COBRA             3:20.74    3:18.60   125  
                 43.22      1:35.11 (51.89)
        2:27.41 (52.30)     3:18.60 (51.19)
 11 Straszynski, El  10 TSC               3:14.25    3:22.87   117  
                 45.23      1:38.34 (53.11)
        2:31.85 (53.51)     3:22.87 (51.02)
 12 Sinitsin, Ethan  10 NEW               3:21.68    3:23.27   116  
                 47.26      1:40.35 (53.09)
        2:34.48 (54.13)     3:23.27 (48.79)
 13 Ma, Matthew      10 ESWIM             3:28.23    3:23.76   115  
                 47.66      1:41.82 (54.16)
        2:36.56 (54.74)     3:23.76 (47.20)
 14 Guo, Jacob       10 NEW               3:36.46    3:25.02   113  
                 47.47      1:42.64 (55.17)
        2:36.95 (54.31)     3:25.02 (48.07)
 15 McDowell, Harry  10 NEW               3:35.15    3:25.91   112  
                 47.65      1:43.12 (55.47)
        2:38.31 (55.19)     3:25.91 (47.60)
 16 Ovis, Joshua      8 RAMAC             3:42.14    3:30.17   105  
                 43.10      1:38.11 (55.01)
        2:35.20 (57.09)     3:30.17 (54.97)
 17 Cescon, Andrew    8 TSC               3:26.02    3:30.46   105  
                 46.71                     
            2:36.19 ( )     3:30.46 (54.27)
 18 Antonellis, Tho  10 ESWIM             3:25.97    3:31.19   104  
                 45.27      1:39.68 (54.41)
        2:35.88 (56.20)     3:31.19 (55.31)
 19 Vadacchino, Col  10 TSC               3:36.50    3:31.23   104  
                 47.93      1:44.50 (56.57)
        2:42.95 (58.45)     3:31.23 (48.28)
 20 Campbell, Aaron  10 NEW               3:49.90    3:32.91   101  
                 47.37      1:43.73 (56.36)
        2:39.65 (55.92)     3:32.91 (53.26)
 21 Liu, Leo         10 ESWIM             3:20.85    3:33.98   100  
                 50.04      1:45.10 (55.06)
        2:41.69 (56.59)     3:33.98 (52.29)
 22 Rush, Cooper      9 TSC               3:47.38    3:35.79    97  
                 48.84      1:45.29 (56.45)
        2:43.25 (57.96)     3:35.79 (52.54)
 23 de Ruiter, Benj  10 COBRA             3:33.05    3:36.06    97  
                 47.56      1:43.25 (55.69)
        2:40.93 (57.68)     3:36.06 (55.13)
 24 Sridhar, Iggy     9 TSC               3:34.65    3:37.75    95  
                 48.51      1:46.07 (57.56)
        2:43.90 (57.83)     3:37.75 (53.85)
 25 Golger, Josh     10 TSC               3:37.12    3:39.60    92  
                 51.66      1:49.48 (57.82)
        2:48.59 (59.11)     3:39.60 (51.01)
 26 Zarita, Jibril    9 TSC               3:43.00    3:40.33    91  
                 48.27      1:46.05 (57.78)
        2:44.82 (58.77)     3:40.33 (55.51)
 27 Deir, Kentaro     9 ROW               4:00.08    3:41.71    90  
                 51.04      1:46.51 (55.47)
        2:45.04 (58.53)     3:41.71 (56.67)
 28 McInerney, Doug   8 ESWIM             3:51.05    3:45.69    85  
                 51.04      1:50.68 (59.64)
        2:48.66 (57.98)     3:45.69 (57.03)
 29 McCallum-Schrea  10 COBRA             3:36.43    3:46.48    84  
                 46.04      1:41.05 (55.01)
        2:33.01 (51.96)   3:46.48 (1:13.47)
 30 Mayers, Trenton   9 ESWIM             3:38.49    3:47.36    83  
                 50.88      1:50.03 (59.15)
        2:49.87 (59.84)     3:47.36 (57.49)
 31 Podolnyi, Timot  10 ESWIM             4:04.74    3:48.46    82  
                 48.58      1:47.04 (58.46)
      3:48.46 (2:01.42)                    
 32 Drizner, David   10 RAMAC                  NT    3:50.28    80  
                 51.54      1:50.42 (58.88)
      2:53.18 (1:02.76)     3:50.28 (57.10)
 33 Evans, Quinn     10 LSC               3:56.22    3:51.72    78  
                 55.53    1:55.79 (1:00.26)
        2:53.24 (57.45)     3:51.72 (58.48)
 34 Xue, Ryan         9 ESWIM             4:18.46    3:52.97    77  
                 51.43    1:51.87 (1:00.44)
      2:53.88 (1:02.01)     3:52.97 (59.09)
 35 Gu, Andy         10 ESWIM             3:46.13    3:53.49    77  
                 50.76    1:51.00 (1:00.24)
      2:53.90 (1:02.90)     3:53.49 (59.59)
 36 Kahlon, Nake     10 STARS             4:05.86    3:56.67    74  
 37 Petrascu, Lucas   8 RAMAC             3:57.39    4:00.31    70  
                 52.43    1:54.83 (1:02.40)
      2:56.93 (1:02.10)   4:00.31 (1:03.38)
 38 Johnston, Caleb  10 ESWIM             4:00.55    4:02.38    68  
                 48.55      1:47.47 (58.92)
      2:53.74 (1:06.27)   4:02.38 (1:08.64)
 39 Marhamat, Ryan   10 RAMAC                  NT    4:09.62    63  
            3:00.14 ( )   4:09.62 (1:09.48)
 40 Andros, Anthony  10 NEW               4:17.01    4:14.01    59  
                 55.20    2:01.04 (1:05.84)
      3:07.76 (1:06.72)   4:14.01 (1:06.25)
 41 Wolfs, Zachary   10 LSC               4:29.44    4:26.05    52  
                 56.38    4:26.05 (3:29.67)
 42 Field, Quentin   10 LSC               4:36.94    4:27.13    51  
                 59.72    2:11.01 (1:11.29)
      3:22.40 (1:11.39)   4:27.13 (1:04.73)
 43 Sheikov, Marc    10 BWSC              3:55.00    4:35.08    47  
               1:00.40    2:13.68 (1:13.28)
      3:25.15 (1:11.47)   4:35.08 (1:09.93)
 44 Klosse, Jake     10 BTSC              4:00.00    4:56.09    37  
               1:03.94    2:20.50 (1:16.56)
      3:37.81 (1:17.31)   4:56.09 (1:18.28)