Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 153  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 3:08.80
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Combrink, Malon  10 NEW               3:27.28    3:05.54   212  
                 42.93      1:30.48 (47.55)
        2:18.85 (48.37)     3:05.54 (46.69)
  2 Hamer, Olga      10 TSC               3:10.95    3:06.15   210  
                 41.80      1:28.22 (46.42)
        2:18.06 (49.84)     3:06.15 (48.09)
  3 Dimitriadis, Cl  10 NEW               3:10.29    3:09.24   200  
                 42.75      1:33.54 (50.79)
        2:24.29 (50.75)     3:09.24 (44.95)
  4 Evans, Alexandr  10 NEW               3:18.85    3:09.96   198  
                 45.33      1:36.34 (51.01)
        2:24.40 (48.06)     3:09.96 (45.56)
  5 Rasa, Anete      10 LSC               3:14.24    3:11.40   193  
                 43.74      1:34.51 (50.77)
        2:24.73 (50.22)     3:11.40 (46.67)
  6 Brunette, Brook  10 NEW               3:19.41    3:11.43   193  
                 43.91      1:34.13 (50.22)
        2:23.98 (49.85)     3:11.43 (47.45)
  7 Cornell, Bella   10 LSC               3:19.99    3:12.25   191  
                 41.03      1:29.65 (48.62)
        2:21.05 (51.40)     3:12.25 (51.20)
  8 McCallum, Alyss   9 COBRA             3:17.07    3:13.58   187  
                 41.45      1:30.78 (49.33)
        2:24.64 (53.86)     3:13.58 (48.94)
  9 Paguirigan, Eli  10 TSC               3:15.72    3:14.93   183  
                 42.10      1:36.01 (53.91)
        2:27.40 (51.39)     3:14.93 (47.53)
 10 Weyrich, Ariel   10 NEW               3:25.29    3:16.32   179  
                 43.34      1:34.37 (51.03)
        2:26.13 (51.76)     3:16.32 (50.19)
 11 Camps, Ava        9 TSC               3:16.09    3:16.64   178  
                 44.66      1:36.25 (51.59)
        2:29.56 (53.31)     3:16.64 (47.08)
 12 McDonald, Nalin  10 LSC                    NT    3:16.85   178  
                 44.68      1:35.96 (51.28)
        2:27.65 (51.69)     3:16.85 (49.20)
 13 Bartucci, Miche  10 ESWIM             3:15.29    3:17.29   177  
                 44.82      1:37.21 (52.39)
        2:30.18 (52.97)     3:17.29 (47.11)
 14 Maieron, Clare   10 ESWIM             3:13.41    3:17.46   176  
                 45.14      1:37.98 (52.84)
        2:30.77 (52.79)     3:17.46 (46.69)
 15 Hay, Sophie      10 ESWIM             3:21.55    3:18.93   172  
                 43.81      1:35.68 (51.87)
        2:28.00 (52.32)     3:18.93 (50.93)
 16 Kress, Savannah  10 COBRA             3:23.35    3:19.38   171  
                 42.37      1:34.65 (52.28)
        2:28.32 (53.67)     3:19.38 (51.06)
 17 Tigert, Leah      9 TSC               3:17.94    3:20.02   169  
                 43.73      1:35.63 (51.90)
        2:28.37 (52.74)     3:20.02 (51.65)
 18 Gillespie, Shea  10 BTSC              3:42.22    3:20.24   169  
                 45.38      1:37.16 (51.78)
        2:31.42 (54.26)     3:20.24 (48.82)
 19 Gunson, Makenna  10 BTSC              3:32.49    3:21.19   166  
                 45.52      1:37.77 (52.25)
        2:31.58 (53.81)     3:21.19 (49.61)
 20 Briceno, Cali    10 LSC               3:19.38    3:21.36   166  
                 44.68      1:36.94 (52.26)
        2:30.73 (53.79)     3:21.36 (50.63)
 21 Morissette, Qui  10 NEW               3:47.32    3:23.61   161  
                 45.63      1:37.65 (52.02)
        2:32.18 (54.53)     3:23.61 (51.43)
 22 Fischer-Kinnear   8 RAMAC                  NT    3:23.95   160  
                 46.99      1:39.79 (52.80)
        2:32.75 (52.96)     3:23.95 (51.20)
 23 Swinnerton, Han  10 TSC               3:38.69    3:24.99   157  
                 46.45      1:40.27 (53.82)
        2:33.83 (53.56)     3:24.99 (51.16)
 24 Chan, Jovita      9 APEX              3:27.61    3:26.25   154  
                 46.72      1:38.45 (51.73)
        2:34.38 (55.93)     3:26.25 (51.87)
 25 Rice, Isabel      9 TSC               3:25.44    3:26.77   153  
                 44.70      1:41.62 (56.92)
        2:36.46 (54.84)     3:26.77 (50.31)
 26 Bisasor, Alexan  10 ESWIM             3:31.10    3:26.87   153  
                 47.49      1:40.17 (52.68)
        2:35.75 (55.58)     3:26.87 (51.12)
 27 Ryabokon, Sophi  10 TSC               3:26.55    3:27.05   153  
                 45.30      1:41.11 (55.81)
        2:40.80 (59.69)     3:27.05 (46.25)
 28 Tota, Brianna    10 ESWIM             3:37.00    3:29.50   147  
                 47.54      1:41.48 (53.94)
        2:37.16 (55.68)     3:29.50 (52.34)
 29 Poulos, Grace    10 ESWIM             3:36.68    3:31.04   144  
                 47.31      1:42.35 (55.04)
        2:38.49 (56.14)     3:31.04 (52.55)
 30 Ni, Melissa      10 ESWIM             3:35.91    3:31.28   144  
                 46.44      1:41.09 (54.65)
        2:38.24 (57.15)     3:31.28 (53.04)
 31 Vujic, Alexandr  10 ESWIM             3:34.96    3:32.03   142  
                 46.96      1:41.78 (54.82)
        2:37.80 (56.02)     3:32.03 (54.23)
 32 Farlinger, Ava   10 TSC               3:36.54    3:33.66   139  
                 48.01      1:44.26 (56.25)
        2:41.43 (57.17)     3:33.66 (52.23)
 33 Peron, Amelia     9 COBRA             3:31.34    3:35.75   135  
                 48.87      1:46.36 (57.49)
        2:43.67 (57.31)     3:35.75 (52.08)
 34 Halicki, Amelia  10 ESWIM             3:28.44    3:37.91   131  
                 46.28      1:44.68 (58.40)
        2:43.43 (58.75)     3:37.91 (54.48)
 35 Parikh, Srushti  10 COBRA             3:30.88    3:39.29   128  
 36 Armstrong, Clai  10 ESWIM             3:43.23    3:41.14   125  
                 47.21      1:43.42 (56.21)
      3:41.14 (1:57.72)                    
 37 MacKenzie, Quin  10 BTSC              4:00.00    3:41.18   125  
                 46.55      1:41.23 (54.68)
      3:41.18 (1:59.95)                    
 38 Kaur, Amber      10 COBRA             3:30.88    3:45.35   118  
                 51.11      1:47.61 (56.50)
        2:47.14 (59.53)     3:45.35 (58.21)
 39 Attardo, Manuel  10 ESWIM             3:50.01    3:46.75   116  
                 50.53    1:50.77 (1:00.24)
      2:51.16 (1:00.39)     3:46.75 (55.59)
 40 Troup, Maya       9 STARS             3:52.80    3:46.99   116  
                 50.60      1:48.51 (57.91)
        2:48.14 (59.63)     3:46.99 (58.85)
 41 Mancic, Ana       9 ESWIM             3:33.24    3:47.58   115  
                 47.82      1:45.91 (58.09)
      2:47.56 (1:01.65)   3:47.58 (1:00.02)
 42 Messori, Sofia    9 ESWIM             3:50.55    3:50.68   110  
                 50.72    1:51.19 (1:00.47)
        2:51.09 (59.90)     3:50.68 (59.59)
 43 Skinner, Elizab  10 ESWIM             4:03.18    3:55.17   104  
                 54.02    1:56.09 (1:02.07)
      2:59.13 (1:03.04)     3:55.17 (56.04)
 44 Shemavonian, Av  10 ESWIM             3:47.10    3:57.65   101  
                 53.57                     
            2:55.94 ( )   3:57.65 (1:01.71)
 45 Buziewicz, Vero   9 STARS                  NT    3:58.78    99  
                 49.89    1:51.67 (1:01.78)
      2:57.18 (1:05.51)   3:58.78 (1:01.60)
 46 Cescon, Cassand   9 ESWIM             3:50.45    3:59.61    98  
                 53.97    1:56.69 (1:02.72)
      2:59.28 (1:02.59)   3:59.61 (1:00.33)
 47 Serre, Rhys      10 BTSC              4:20.06    3:59.81    98  
                 52.04    1:56.10 (1:04.06)
      3:01.00 (1:04.90)     3:59.81 (58.81)
 48 Peters, Mohini    9 LSC                    NT    4:03.05    94  
                 51.85                     
            2:59.05 ( )   4:03.05 (1:04.00)
 49 Field, Clarice    8 LSC               4:23.13    4:04.15    93  
                 56.19    1:58.92 (1:02.73)
      3:04.60 (1:05.68)     4:04.15 (59.55)
 50 Gardner, Jordyn   9 BTSC              4:00.00    4:04.58    92  
                 50.23    1:53.45 (1:03.22)
      2:59.19 (1:05.74)   4:04.58 (1:05.39)
 51 Sookhai, Madi    10 BTSC              4:00.00    4:09.36    87  
                 55.08    1:59.53 (1:04.45)
      4:09.36 (2:09.83)                    
 52 Kalic, Cassie     9 LSC                    NT    4:10.90    86  
                 54.25    1:59.16 (1:04.91)
      3:07.29 (1:08.13)   4:10.90 (1:03.61)
 53 Uhalde, Ilyana    9 BWSC              3:45.00    4:12.33    84  
                 54.04    1:58.19 (1:04.15)
      3:07.24 (1:09.05)   4:12.33 (1:05.09)
 54 Klosse, Jessie   10 BTSC              4:00.00    5:01.19    49  
               1:00.61    2:19.25 (1:18.64)
      3:41.87 (1:22.62)   5:01.19 (1:19.32)
 -- Schofield, Sony  10 BTSC              4:00.00         DQ        
                 58.45                     
            3:12.09 ( )        DQ (1:07.18)
 -- Perez, Valentin   9 ESWIM             3:35.69        DNF        
                 46.40      1:45.27 (58.87)
      2:56.90 (1:11.63)