Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 150  Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:39.04
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Slater, Zev      10 TSC               1:40.91    1:43.62   105  
                 50.68      1:43.62 (52.94)
  2 Nache, Edward    10 ROW               1:44.93    1:44.94   101  
                 50.78      1:44.94 (54.16)
  3 Rogovoy, Maxim    9 RAMAC             1:41.07    1:46.21    97  
                 51.42      1:46.21 (54.79)
  4 Gefter, Daniel   10 RAMAC             1:55.29    1:46.60    96  
                 52.34      1:46.60 (54.26)
  5 Peng, Andrew     10 ESWIM             1:46.78    1:46.75    96  
                 51.25      1:46.75 (55.50)
  6 Ovis, Joshua      8 RAMAC             1:50.22    1:46.84    95  
                 51.67      1:46.84 (55.17)
  7 Hou, Eric        10 ESWIM             1:47.18    1:47.10    95  
                 52.87      1:47.10 (54.23)
  8 Rapoport, Eric    9 RAMAC             1:49.49    1:47.11    95  
                 53.59      1:47.11 (53.52)
  9 Fernando, Baran  10 COBRA             1:51.98    1:47.50    94  
 10 Sridhar, Iggy     9 TSC               1:46.62    1:47.86    93  
                 52.36      1:47.86 (55.50)
 11 Heal, Kendrick   10 ROW               1:50.00    1:48.10    92  
                 55.67      1:48.10 (52.43)
 12 Guo, Jacob       10 NEW               1:47.40    1:49.42    89  
                 52.79      1:49.42 (56.63)
 13 Sinitsin, Ethan  10 NEW               1:45.52    1:49.44    89  
                 55.02      1:49.44 (54.42)
 14 de Ruiter, Benj  10 COBRA             1:42.78    1:49.67    88  
                 53.14      1:49.67 (56.53)
 15 Geagea, Oren     10 TSC               1:49.06    1:51.73    83  
                 54.61      1:51.73 (57.12)
 16 Belle, Matthew    9 COBRA             1:48.85    1:52.23    82  
                 55.33      1:52.23 (56.90)
 17 McCallum-Schrea  10 COBRA             1:48.04    1:52.83    81  
 18 Cescon, Andrew    8 TSC               1:48.15    1:53.10    80  
                 55.69      1:53.10 (57.41)
 19 Sos, Benjamin     9 ROW               1:47.80    1:54.68    77  
                 56.28      1:54.68 (58.40)
 20 Rush, Cooper      9 TSC                    NT    1:55.02    76  
                 56.33      1:55.02 (58.69)
 21 Petrascu, Lucas   8 RAMAC             1:48.82    1:56.46    74  
                 56.10    1:56.46 (1:00.36)
 22 Shmyhelsky, Mic  10 ROW               1:55.00    1:56.88    73  
                 57.17      1:56.88 (59.71)
 23 Royle, Jack       8 BTSC              1:52.06    1:57.16    72  
                 59.73      1:57.16 (57.43)
 24 Millar, Tyler     8 BTSC              1:49.97    1:58.44    70  
               1:00.57      1:58.44 (57.87)
 25 Drizner, David   10 RAMAC             1:57.98    2:00.64    66  
                 58.42    2:00.64 (1:02.22)
 26 Golger, Josh     10 TSC               1:53.83    2:01.18    65  
               1:00.25    2:01.18 (1:00.93)
 27 Rask, Connor      9 BTSC              1:56.67    2:01.51    65  
 28 Sutton, Shane     9 BTSC              1:56.84    2:03.51    62  
               1:01.15    2:03.51 (1:02.36)
 29 Andros, Anthony  10 NEW               2:03.46    2:04.31    60  
                 58.36    2:04.31 (1:05.95)
 30 Dempster, Ben     9 BTSC              2:30.00    2:06.21    58  
 31 Campbell, Aaron  10 NEW               1:57.54    2:07.16    56  
               1:02.93    2:07.16 (1:04.23)
 32 Usher, Jonah      8 BTSC              2:01.26    2:11.78    51  
 33 Evans, Quinn     10 LSC               2:06.49    2:12.64    50  
 34 Mantle, Ronan    10 ROW               2:08.18    2:12.75    50  
 35 Stas, Shan       10 ROW               2:05.39    2:19.77    42  
               1:07.27    2:19.77 (1:12.50)
 36 Sheikov, Marc    10 BWSC              2:11.00    2:22.51    40  
               1:07.99    2:22.51 (1:14.52)
 37 Senechal, Reed   10 BTSC                   NT    2:24.32    38  
               1:08.01    2:24.32 (1:16.31)
 38 Caraballo, Dani   9 BTSC              3:13.33    2:47.54    24  
               1:26.26    2:47.54 (1:21.28)
 -- Miller, Nathan    8 BTSC              2:43.27         DQ        
               1:19.56         DQ (1:16.64)
 -- Klosse, Jake     10 BTSC              2:32.43         DQ        
 -- Ng, Jalen         9 APEX              1:34.53         DQ        
                 45.64           DQ (51.15)