Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 148  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:50.42
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Gefter, Daniel   10 RAMAC             1:54.14    1:50.75   126  
  2 Lee, Brandon      9 TSC               1:53.53    1:53.54   117  
  3 Rapoport, Eric    9 RAMAC             1:52.97    1:53.59   117  
  4 Hou, Eric        10 ESWIM             1:52.79    1:54.69   113  
  5 Guo, Jacob       10 NEW               1:54.88    1:54.82   113  
                 54.55    1:54.82 (1:00.27)
  6 Redfern, Jake    10 TSC               1:52.83    1:55.53   111  
  7 Sinitsin, Ethan  10 NEW               1:53.54    1:57.00   107  
  8 Lyn, Luca        10 ESWIM             1:58.39    1:57.03   107  
                 54.29    1:57.03 (1:02.74)
  9 Liu, Leo         10 ESWIM             1:53.39    1:59.06   101  
 10 Geagea, Oren     10 TSC               2:05.85    2:01.14    96  
                 57.27    2:01.14 (1:03.87)
 11 Ovis, Joshua      8 RAMAC             1:56.85    2:01.83    95  
                 59.35    2:01.83 (1:02.48)
 12 Millar, Ben      10 BTSC              2:04.67    2:01.94    94  
                 57.91    2:01.94 (1:04.03)
 13 Kotanjyan, Serz  10 ESWIM             2:03.30    2:02.02    94  
               1:00.22    2:02.02 (1:01.80)
 14 Stas, Shan       10 ROW               2:05.09    2:04.33    89  
                 59.26    2:04.33 (1:05.07)
 15 Golger, Josh     10 TSC               2:03.38    2:04.42    89  
                 58.95    2:04.42 (1:05.47)
 16 Cescon, Andrew    8 TSC               1:58.56    2:04.49    89  
               1:01.48    2:04.49 (1:03.01)
 17 Yao, Felix        9 ESWIM             1:58.13    2:05.17    87  
                 58.95    2:05.17 (1:06.22)
 18 Andros, Anthony  10 NEW               2:09.53    2:05.32    87  
               1:00.13    2:05.32 (1:05.19)
 19 Campbell, Aaron  10 NEW               1:57.81    2:05.43    87  
               1:00.18    2:05.43 (1:05.25)
 20 Drizner, David   10 RAMAC             2:09.03    2:06.58    84  
                 59.39    2:06.58 (1:07.19)
 21 Klejman, Aleks    8 TSC               2:05.41    2:06.92    84  
               1:02.20    2:06.92 (1:04.72)
 22 Sos, Benjamin     9 ROW               2:11.71    2:07.02    83  
               1:01.68    2:07.02 (1:05.34)
 23 Antonellis, Tho  10 ESWIM             2:11.75    2:08.58    80  
               1:00.66    2:08.58 (1:07.92)
 24 Sutton, Shane     9 BTSC              2:16.10    2:08.82    80  
               1:01.57    2:08.82 (1:07.25)
 25 Straszynski, El  10 TSC               1:59.29    2:09.19    79  
               1:01.69    2:09.19 (1:07.50)
 26 Ma, Matthew      10 ESWIM             2:12.95    2:10.15    78  
               1:01.78    2:10.15 (1:08.37)
 27 Shmyhelsky, Mic  10 ROW               2:05.00    2:10.60    77  
               1:01.59    2:10.60 (1:09.01)
 28 Gu, Andy         10 ESWIM             2:05.50    2:10.69    77  
               1:00.56    2:10.69 (1:10.13)
 29 Harrison, Jaque  10 TSC               2:08.52    2:11.66    75  
               1:03.57    2:11.66 (1:08.09)
 30 Petrascu, Lucas   8 RAMAC             2:19.16    2:12.98    73  
               1:04.83    2:12.98 (1:08.15)
 31 Royle, Jack       8 BTSC              2:16.43    2:13.00    73  
               1:05.61    2:13.00 (1:07.39)
 32 Pop, Robert      10 ROW               2:18.38    2:14.48    70  
               1:06.52    2:14.48 (1:07.96)
 33 Poon, Humble      8 ESWIM             2:05.64    2:15.24    69  
               1:04.88    2:15.24 (1:10.36)
 34 Rask, Connor      9 BTSC              2:06.42    2:16.00    68  
               1:06.18    2:16.00 (1:09.82)
 35 Jung, Ethan       9 TSC               2:04.84    2:16.59    67  
               1:01.97    2:16.59 (1:14.62)
 36 Millar, Tyler     8 BTSC              2:43.60    2:18.43    64  
               1:06.81    2:18.43 (1:11.62)
 37 Mayers, Trenton   9 ESWIM             2:24.52    2:20.10    62  
               1:08.27    2:20.10 (1:11.83)
 38 Zarita, Jibril    9 TSC                    NT    2:20.99    61  
               1:07.77    2:20.99 (1:13.22)
 39 Field, Quentin   10 LSC               2:21.69    2:22.85    58  
               1:08.56    2:22.85 (1:14.29)
 40 Mantle, Ronan    10 ROW               2:27.16    2:23.00    58  
               1:08.03    2:23.00 (1:14.97)
 41 McInerney, Doug   8 ESWIM             2:21.84    2:23.47    58  
               1:10.07    2:23.47 (1:13.40)
 42 Senechal, Reed   10 BTSC              2:20.12    2:25.35    56  
               1:07.57    2:25.35 (1:17.78)
 43 Caraballo, Dani   9 BTSC              2:33.88    2:30.44    50  
               1:13.36    2:30.44 (1:17.08)
 44 Dudek, Filip     10 ESWIM             2:14.13    2:32.04    48  
               1:11.74    2:32.04 (1:20.30)
 45 Xue, Ryan         9 ESWIM             2:30.55    2:36.23    45  
               1:13.30    2:36.23 (1:22.93)
 46 Dempster, Ben     9 BTSC              2:36.69    2:41.73    40  
               1:17.83    2:41.73 (1:23.90)
 47 Miller, Nathan    8 BTSC              2:30.00    2:53.31    33  
               1:24.57    2:53.31 (1:28.74)
 48 Usher, Jonah      8 BTSC              3:01.02    2:55.88    31  
               1:24.96    2:55.88 (1:30.92)
 49 Klosse, Jake     10 BTSC              2:54.25    2:56.41    31  
               1:22.21    2:56.41 (1:34.20)
 -- Podolnyi, Timot  10 ESWIM             2:00.55         DQ        
               1:12.45         DQ (1:21.81)