Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 147  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:50.42
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Evans, Alexandr  10 NEW               1:49.76    1:45.06   209  
                 49.78      1:45.06 (55.28)
  2 Combrink, Malon  10 NEW               1:48.15    1:49.09   186  
                 52.97      1:49.09 (56.12)
  3 Kress, Savannah  10 COBRA             1:46.83    1:49.15   186  
                 50.66      1:49.15 (58.49)
  4 Gunson, Makenna  10 BTSC              1:51.23    1:50.15   181  
                 54.45      1:50.15 (55.70)
  5 Rice, Isabel      9 TSC               1:45.09    1:53.64   165  
                 53.55    1:53.64 (1:00.09)
  6 Fagerstroem, Gi   9 TSC               1:54.64    1:54.20   162  
                 54.74      1:54.20 (59.46)
  7 Briceno, Cali    10 LSC               1:56.08    1:54.74   160  
                 54.21    1:54.74 (1:00.53)
  8 Dimitriadis, Cl  10 NEW               1:57.21    1:55.37   157  
                 53.96    1:55.37 (1:01.41)
  9 Morissette, Qui  10 NEW               1:52.88    1:56.74   152  
                 56.94      1:56.74 (59.80)
 10 Cornell, Bella   10 LSC               2:00.55    1:56.88   151  
                 56.04    1:56.88 (1:00.84)
 11 Blake, Noemi      9 BTSC              1:51.32    1:57.45   149  
                 55.62    1:57.45 (1:01.83)
 12 Swinnerton, Han  10 TSC               1:53.28    1:57.96   147  
                 57.64    1:57.96 (1:00.32)
 13 Chan, Jovita      9 APEX              1:56.12    1:58.24   146  
                 56.74    1:58.24 (1:01.50)
 14 Radzieciak, Abb  10 BWSC              1:56.68    1:58.79   144  
                 57.14    1:58.79 (1:01.65)
 15 Peron, Amelia     9 COBRA             1:55.08    1:59.79   141  
                 58.22    1:59.79 (1:01.57)
 16 Shemavonian, Av  10 ESWIM             2:20.55    2:00.48   138  
                 58.43    2:00.48 (1:02.05)
 17 Bouffard, Sasha  10 SLSC              2:06.60    2:00.56   138  
                 57.84    2:00.56 (1:02.72)
 18 McDonald, Nalin  10 LSC               2:05.24    2:00.67   138  
                 56.93    2:00.67 (1:03.74)
 19 Parikh, Srushti  10 COBRA             1:54.70    2:01.09   136  
                 57.60    2:01.09 (1:03.49)
 20 Uhalde, Ilyana    9 BWSC              1:57.60    2:01.11   136  
                 58.97    2:01.11 (1:02.14)
 21 Davidson, Brigi   9 BTSC              2:05.96    2:01.25   136  
               1:00.60    2:01.25 (1:00.65)
 22 D'Aigle Edwards  10 LSC                    NT    2:01.43   135  
                 57.92    2:01.43 (1:03.51)
 23 Weyrich, Ariel   10 NEW               1:56.65    2:01.55   135  
                 58.97    2:01.55 (1:02.58)
 24 Brunette, Brook  10 NEW               2:06.62    2:01.57   134  
                 59.82    2:01.57 (1:01.75)
 25 Rasa, Anete      10 LSC               1:51.97    2:02.15   133  
                 57.50    2:02.15 (1:04.65)
 26 Gillespie, Shea  10 BTSC              1:56.40    2:02.44   132  
                 58.47    2:02.44 (1:03.97)
 27 Bartucci, Miche  10 ESWIM             2:04.75    2:02.55   131  
               1:00.11    2:02.55 (1:02.44)
 28 Grando, Garyn     9 BTSC              2:01.37    2:02.81   130  
                 58.53    2:02.81 (1:04.28)
 29 Bisasor, Alexan  10 ESWIM             2:18.57    2:03.79   127  
                 59.31    2:03.79 (1:04.48)
 30 Marcovitz, Ava    9 TSC               1:59.19    2:04.24   126  
                 57.84    2:04.24 (1:06.40)
 31 Kaur, Amber      10 COBRA             1:58.54    2:04.41   125  
                 58.69    2:04.41 (1:05.72)
 32 Perez, Valentin   9 ESWIM             2:10.33    2:04.48   125  
                 58.14    2:04.48 (1:06.34)
 33 Halicki, Amelia  10 ESWIM             2:09.49    2:04.57   125  
                 59.83    2:04.57 (1:04.74)
 34 Paguirigan, Eli  10 TSC               2:01.59    2:04.63   125  
               1:00.34    2:04.63 (1:04.29)
 35 Davis, Alex      10 BTSC              2:13.42    2:06.69   119  
               1:02.04    2:06.69 (1:04.65)
 36 Serre, Rhys      10 BTSC              2:00.14    2:07.33   117  
               1:02.67    2:07.33 (1:04.66)
 37 Felder, Payton   10 ROW               2:11.70    2:07.78   116  
               1:02.20    2:07.78 (1:05.58)
 38 MacKenzie, Quin  10 BTSC              2:09.45    2:08.42   114  
                 59.63    2:08.42 (1:08.79)
 39 Vujic, Alexandr  10 ESWIM             2:04.39    2:08.82   113  
               1:01.51    2:08.82 (1:07.31)
 40 Maieron, Clare   10 ESWIM             2:06.43    2:08.86   113  
               1:00.71    2:08.86 (1:08.15)
 41 Kalic, Cassie     9 LSC               2:08.17    2:09.02   112  
               1:01.02    2:09.02 (1:08.00)
 42 Takacs, Sam       9 BTSC              2:09.51    2:09.20   112  
               1:01.91    2:09.20 (1:07.29)
 43 Sookhai, Madi    10 BTSC              2:30.00    2:10.41   109  
               1:02.88    2:10.41 (1:07.53)
 44 Skinner, Elizab  10 ESWIM             2:00.03    2:11.37   106  
               1:03.83    2:11.37 (1:07.54)
 45 Moskalyk, Emma   10 ROW               2:13.07    2:11.98   105  
               1:03.03    2:11.98 (1:08.95)
 46 Poulos, Grace    10 ESWIM             2:15.42    2:12.73   103  
               1:03.25    2:12.73 (1:09.48)
 47 Lightheart, Sar   8 BTSC              2:11.61    2:13.82   101  
               1:05.53    2:13.82 (1:08.29)
 48 Tota, Brianna    10 ESWIM             2:14.56    2:16.23    95  
               1:06.37    2:16.23 (1:09.86)
 49 Jeffels, Ella     9 BTSC              2:22.51    2:16.30    95  
 50 Mollitor, Chels  10 ROW               2:16.01    2:17.13    94  
               1:04.56    2:17.13 (1:12.57)
 51 Fischer-Kinnear   8 RAMAC             2:10.28    2:17.44    93  
               1:04.75    2:17.44 (1:12.69)
 52 Messori, Sofia    9 ESWIM             2:20.55    2:18.86    90  
               1:05.04    2:18.86 (1:13.82)
 53 Attardo, Manuel  10 ESWIM             2:29.30    2:18.96    90  
               1:07.00    2:18.96 (1:11.96)
 54 Mancic, Ana       9 ESWIM             2:14.02    2:20.22    87  
               1:07.16    2:20.22 (1:13.06)
 55 Pretty, Clare    10 BTSC              2:35.98    2:21.88    84  
               1:08.98    2:21.88 (1:12.90)
 56 Weatherston, Av   9 BTSC              2:30.00    2:22.90    83  
               1:09.74    2:22.90 (1:13.16)
 57 Peters, Mohini    9 LSC               2:19.49    2:23.81    81  
               1:08.85    2:23.81 (1:14.96)
 58 Hay, Sophie      10 ESWIM             2:21.90    2:24.20    80  
               1:08.08    2:24.20 (1:16.12)
 59 Field, Clarice    8 LSC               2:23.25    2:24.37    80  
               1:11.67    2:24.37 (1:12.70)
 60 Bayers, Lillian   9 BTSC              2:28.60    2:26.31    77  
               1:10.46    2:26.31 (1:15.85)
 61 Schofield, Sony  10 BTSC              2:35.49    2:30.04    71  
               1:13.58    2:30.04 (1:16.46)
 62 Crainford, Kait   9 TSC                    NT    2:33.99    66  
               1:09.71    2:33.99 (1:24.28)
 63 Ni, Melissa      10 ESWIM             2:28.86    2:36.99    62  
               1:12.85    2:36.99 (1:24.14)
 64 Klosse, Jessie   10 BTSC              2:38.68    2:43.94    55  
               1:14.37    2:43.94 (1:29.57)
 -- Blake, Denia      7 BTSC              3:00.50         DQ        
               1:23.75         DQ (1:27.16)
 -- Cescon, Cassand   9 ESWIM             2:18.10         DQ        
               1:09.00         DQ (1:13.86)