Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 146  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.19
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Harrison, Jaque  10 TSC               1:26.75    1:21.77   166  
                 39.45      1:21.77 (42.32)
  2 Slater, Zev      10 TSC               1:27.51    1:25.02   147  
                 40.38      1:25.02 (44.64)
  3 Lee, Brandon      9 TSC               1:28.57    1:28.28   131  
                 43.36      1:28.28 (44.92)
  4 Rogovoy, Maxim    9 RAMAC             1:29.68    1:28.58   130  
                 42.18      1:28.58 (46.40)
  5 Guo, Jacob       10 NEW               1:35.25    1:29.69   125  
                 41.68      1:29.69 (48.01)
  6 Millar, Ben      10 BTSC              1:42.25    1:30.36   123  
                 43.26      1:30.36 (47.10)
  7 Gefter, Daniel   10 RAMAC             1:34.73    1:30.49   122  
                 43.05      1:30.49 (47.44)
  8 Fernando, Baran  10 COBRA             1:33.69    1:30.52   122  
                 42.16      1:30.52 (48.36)
  9 Nache, Edward    10 ROW               1:36.51    1:31.94   116  
                 46.35      1:31.94 (45.59)
 10 Yao, Felix        9 ESWIM             1:35.56    1:33.28   111  
                 44.02      1:33.28 (49.26)
 11 Pop, Robert      10 ROW               1:33.69    1:33.43   111  
                 44.96      1:33.43 (48.47)
 12 Cumming, Travis  10 TSC               1:31.47    1:33.50   111  
                 43.56      1:33.50 (49.94)
 13 Heal, Kendrick   10 ROW               1:32.59    1:33.89   109  
                 45.49      1:33.89 (48.40)
 14 Antonellis, Tho  10 ESWIM             1:32.73    1:34.48   107  
                 44.34      1:34.48 (50.14)
 15 Sos, Benjamin     9 ROW               1:34.89    1:35.54   104  
                 43.92      1:35.54 (51.62)
 16 Kotanjyan, Serz  10 ESWIM             1:32.98    1:35.91   102  
                 46.89      1:35.91 (49.02)
 17 de Ruiter, Benj  10 COBRA             1:33.31    1:36.54   100  
                 45.53      1:36.54 (51.01)
 18 Ovis, Joshua      8 RAMAC             1:44.77    1:37.07    99  
                 43.48      1:37.07 (53.59)
 19 Liu, Leo         10 ESWIM             1:35.79    1:38.21    95  
                 46.35      1:38.21 (51.86)
 20 Rapoport, Eric    9 RAMAC             1:33.31    1:38.37    95  
                 47.68      1:38.37 (50.69)
 21 Ma, Matthew      10 ESWIM             1:34.53    1:38.77    94  
                 47.44      1:38.77 (51.33)
 22 Vadacchino, Col  10 TSC               1:44.39    1:39.54    92  
                 48.02      1:39.54 (51.52)
 23 Belle, Matthew    9 COBRA             1:29.60    1:39.76    91  
                 47.78      1:39.76 (51.98)
 24 Zarita, Jibril    9 TSC               1:43.92    1:40.18    90  
                 47.26      1:40.18 (52.92)
 25 Golger, Josh     10 TSC               1:37.69    1:40.62    89  
                 49.36      1:40.62 (51.26)
 25 Shmyhelsky, Mic  10 ROW               1:45.00    1:40.62    89  
                 46.46      1:40.62 (54.16)
 27 Sinitsin, Ethan  10 NEW               1:30.09    1:40.70    88  
                 49.19      1:40.70 (51.51)
 28 Jung, Ethan       9 TSC               1:37.95    1:41.02    88  
                 45.80      1:41.02 (55.22)
 29 Rask, Connor      9 BTSC              1:40.08    1:41.04    87  
                 47.61      1:41.04 (53.43)
 30 Straszynski, El  10 TSC               1:31.48    1:41.42    87  
                 47.61      1:41.42 (53.81)
 31 Rush, Cooper      9 TSC               1:44.77    1:42.31    84  
                 48.73      1:42.31 (53.58)
 32 Stas, Shan       10 ROW               1:49.72    1:44.28    80  
                 49.09      1:44.28 (55.19)
 33 McCallum-Schrea  10 COBRA             1:35.45    1:44.50    79  
                 47.65      1:44.50 (56.85)
 34 Millar, Tyler     8 BTSC              1:55.27    1:44.90    78  
                 49.33      1:44.90 (55.57)
 35 Lyn, Luca        10 ESWIM             1:45.19    1:44.91    78  
                 50.14      1:44.91 (54.77)
 36 Drizner, David   10 RAMAC             1:38.78    1:44.92    78  
                 49.08      1:44.92 (55.84)
 37 Podolnyi, Timot  10 ESWIM             1:40.55    1:44.97    78  
                 49.14      1:44.97 (55.83)
 38 McInerney, Doug   8 ESWIM             1:41.28    1:46.38    75  
                 51.61      1:46.38 (54.77)
 39 Campbell, Aaron  10 NEW               1:39.24    1:46.86    74  
                 49.55      1:46.86 (57.31)
 40 Klejman, Aleks    8 TSC               1:40.34    1:47.71    72  
                 52.49      1:47.71 (55.22)
 41 Xue, Ryan         9 ESWIM             1:50.55    1:47.95    72  
                 50.93      1:47.95 (57.02)
 42 Petrascu, Lucas   8 RAMAC             1:43.22    1:48.24    71  
                 48.74      1:48.24 (59.50)
 43 Evans, Quinn     10 LSC               1:48.08    1:49.14    69  
                 53.98      1:49.14 (55.16)
 44 Mayers, Trenton   9 ESWIM             1:45.43    1:49.68    68  
                 52.84      1:49.68 (56.84)
 45 Gu, Andy         10 ESWIM             1:46.34    1:50.68    66  
                 49.69    1:50.68 (1:00.99)
 46 Dudek, Filip     10 ESWIM             1:36.94    1:52.51    63  
                 51.68    1:52.51 (1:00.83)
 47 Mantle, Ronan    10 ROW               1:56.78    1:52.56    63  
                 52.46    1:52.56 (1:00.10)
 48 Dempster, Ben     9 BTSC              1:55.74    1:52.99    62  
                 51.56    1:52.99 (1:01.43)
 49 Andros, Anthony  10 NEW               2:01.44    2:02.56    49  
                 58.98    2:02.56 (1:03.58)
 50 Field, Quentin   10 LSC               2:05.84    2:04.66    46  
                 58.73    2:04.66 (1:05.93)
 51 Usher, Jonah      8 BTSC              2:01.62    2:05.19    46  
                 57.03    2:05.19 (1:08.16)
 52 Caraballo, Dani   9 BTSC              2:17.57    2:08.28    42  
                 59.12    2:08.28 (1:09.16)
 53 Senechal, Reed   10 BTSC              2:00.00    2:12.31    39  
               1:00.08    2:12.31 (1:12.23)
 54 Klosse, Jake     10 BTSC              2:26.26    2:13.58    38  
               1:01.13    2:13.58 (1:12.45)
 55 Gueldis, Angelo   9 STARS                  NT    2:14.57    37  
               1:00.53    2:14.57 (1:14.04)
 56 Sheikov, Marc    10 BWSC              2:12.45    2:15.29    36  
               1:02.49    2:15.29 (1:12.80)
 57 Miller, Nathan    8 BTSC              2:51.63    2:26.25    29  
               1:09.78    2:26.25 (1:16.47)