Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 133  Girls 13 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 13:  Slower than 5:47.36
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Kalic, Avery     13 LSC               6:37.27    6:05.11   358  
                 40.66      1:31.63 (50.97)
        2:18.21 (46.58)     3:04.10 (45.89)
        3:55.56 (51.46)     4:47.00 (51.44)
        5:27.91 (40.91)     6:05.11 (37.20)
  2 Turnbull, Estel  13 TSC               6:17.36    6:06.57   354  
                 38.63      1:25.39 (46.76)
        2:11.32 (45.93)     2:57.03 (45.71)
        3:51.57 (54.54)     4:46.02 (54.45)
        5:27.08 (41.06)     6:06.57 (39.49)
  3 Suggitt, Emily   13 TSC               6:20.23    6:07.12   353  
                 42.68      1:33.64 (50.96)
        2:20.53 (46.89)     3:07.48 (46.95)
        3:57.11 (49.63)     4:46.45 (49.34)
        5:28.21 (41.76)     6:07.12 (38.91)
  4 Belle, Sydney    13 COBRA             6:11.24    6:09.68   345  
                 39.35      1:26.58 (47.23)
        2:13.65 (47.07)     2:59.86 (46.21)
        3:54.47 (54.61)     4:49.38 (54.91)
        5:30.70 (41.32)     6:09.68 (38.98)
  5 Simic, Helena    13 HAC               6:06.37    6:10.46   343  
                 39.47      1:25.48 (46.01)
        2:12.60 (47.12)     2:58.55 (45.95)
        3:54.01 (55.46)     4:49.51 (55.50)
        5:31.02 (41.51)     6:10.46 (39.44)
  6 Hurnanen, Anna   13 HAC               6:20.41    6:11.36   341  
                 37.19      1:22.26 (45.07)
        2:11.60 (49.34)     3:00.74 (49.14)
        3:57.60 (56.86)     4:55.00 (57.40)
        5:33.79 (38.79)     6:11.36 (37.57)
  7 Lukasik, Abigai  13 MSSAC             7:23.60    6:27.29   300  
                 42.72      1:39.21 (56.49)
        2:27.69 (48.48)     3:16.83 (49.14)
        4:11.91 (55.08)     5:08.01 (56.10)
        5:48.43 (40.42)     6:27.29 (38.86)
  8 Gilchrist, Nata  13 COBRA             6:33.42    6:32.15   289  
                 42.52      1:30.67 (48.15)
        2:24.17 (53.50)     3:14.32 (50.15)
        4:09.93 (55.61)     5:05.34 (55.41)
        5:50.32 (44.98)     6:32.15 (41.83)
  9 Bonisteel, Kate  13 TSC                    NT    6:37.83   277  
                 41.75      1:32.90 (51.15)
        2:23.33 (50.43)     3:13.51 (50.18)
        4:09.82 (56.31)     5:08.11 (58.29)
        5:54.08 (45.97)     6:37.83 (43.75)
 10 Mitchell, Clair  13 LSC               6:43.59    6:39.79   273  
                 43.59      1:34.78 (51.19)
        2:23.10 (48.32)     3:10.73 (47.63)
      4:11.09 (1:00.36)   5:13.74 (1:02.65)
        5:58.62 (44.88)     6:39.79 (41.17)
 11 Botterell, Eve   13 TSC               7:02.32    6:51.47   250  
                 44.91      1:37.56 (52.65)
                                3:17.29 ( )
        4:14.48 (57.19)     5:12.06 (57.58)
      6:51.47 (1:39.41)                    
 12 McManus, Elise   13 TSC               6:54.84    7:02.17   232  
                 44.73    1:44.93 (1:00.20)
        2:39.05 (54.12)     3:32.97 (53.92)
        4:30.18 (57.21)     5:27.74 (57.56)
        6:15.42 (47.68)     7:02.17 (46.75)
 13 Loh, Jasmine     13 LSC               7:38.77    7:04.33   228  
                 43.06      1:38.17 (55.11)
                                3:25.53 ( )
      4:25.90 (1:00.37)   5:27.40 (1:01.50)
        6:16.87 (49.47)     7:04.33 (47.46)
 -- Grewal, Munmeet  13 COBRA             5:54.83         DQ        
                 36.80      1:22.52 (45.72)
        2:07.70 (45.18)     2:52.69 (44.99)
        3:40.46 (47.77)     4:31.11 (50.65)
        5:10.04 (38.93)          DQ (37.57)
 
 Event 133  Girls 14 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 14:  Slower than 5:39.52
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Peron, Cathryn   14 COBRA             5:59.34    5:58.96   377  
                 40.13      1:29.01 (48.88)
        2:16.05 (47.04)     3:01.25 (45.20)
        3:49.81 (48.56)     4:40.17 (50.36)
        5:20.51 (40.34)     5:58.96 (38.45)
  2 Eggers, Ajete    14 BTSC                   NT    6:09.11   347  
                 37.73      1:24.51 (46.78)
        2:11.83 (47.32)     2:57.78 (45.95)
        3:53.25 (55.47)     4:48.84 (55.59)
        5:31.24 (42.40)     6:09.11 (37.87)
  3 Hebert, Natalie  14 LSC               6:38.56    6:13.30   335  
                 40.06      1:27.94 (47.88)
        2:13.79 (45.85)     3:00.18 (46.39)
        3:54.23 (54.05)     4:49.03 (54.80)
        5:32.53 (43.50)     6:13.30 (40.77)
  4 McPhee, Brigid   14 HAC               6:18.52    6:18.71   321  
                 43.51      1:34.40 (50.89)
        2:22.55 (48.15)     3:08.96 (46.41)
        4:03.24 (54.28)     4:55.87 (52.63)
        5:38.38 (42.51)     6:18.71 (40.33)
  5 Staudohar, Stef  14 LSC                    NT    6:42.61   267  
                 37.74      1:23.02 (45.28)
        2:15.50 (52.48)     3:07.37 (51.87)
      4:08.74 (1:01.37)   5:10.93 (1:02.19)
        5:58.27 (47.34)     6:42.61 (44.34)
 
 Event 133  Women 15 & Over 400 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 5:30.07
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 McConnell, Megh  15 NEW               5:44.49    5:41.50   438  
                 36.54      1:18.78 (42.24)
        2:03.32 (44.54)     2:48.12 (44.80)
        3:33.19 (45.07)     4:20.10 (46.91)
        5:01.01 (40.91)     5:41.50 (40.49)
  2 Dawdy, Erin      16 ROW               5:45.28    5:55.00   390  
                 35.42      1:17.26 (41.84)
        2:02.56 (45.30)     2:47.05 (44.49)
        3:40.16 (53.11)     4:33.34 (53.18)
        5:15.15 (41.81)     5:55.00 (39.85)
  3 Petkovich, Jenn  15 HAC                    NT    5:56.65   385  
                 37.17      1:24.03 (46.86)
        2:10.17 (46.14)     2:55.06 (44.89)
        3:48.55 (53.49)     4:40.73 (52.18)
        5:19.41 (38.68)     5:56.65 (37.24)
  4 Beardwood, Brid  15 HAC               6:06.97    6:02.76   365  
                 39.97      1:26.94 (46.97)
        2:15.26 (48.32)     3:02.44 (47.18)
        3:52.72 (50.28)     4:43.66 (50.94)
        5:24.70 (41.04)     6:02.76 (38.06)
  5 Brozda, Magdale  15 MSSAC             5:52.21    6:03.14   364  
                 38.13      1:26.15 (48.02)
        2:14.09 (47.94)     3:01.18 (47.09)
        3:51.05 (49.87)     4:41.35 (50.30)
        5:23.33 (41.98)     6:03.14 (39.81)
  6 Knapp, Abby      15 HAC               6:12.48    6:17.49   324  
                 38.11      1:26.28 (48.17)
        2:12.32 (46.04)     2:58.70 (46.38)
        3:56.77 (58.07)     4:55.57 (58.80)
        5:37.24 (41.67)     6:17.49 (40.25)
  7 Berbari, Sabrin  15 MSSAC             6:29.91    6:32.64   288  
                 45.31      1:40.79 (55.48)
        2:28.85 (48.06)     3:17.24 (48.39)
        4:10.34 (53.10)     5:05.66 (55.32)
        5:48.44 (42.78)     6:32.64 (44.20)
  8 Anderson, Ashle  15 BTSC              6:41.88    6:38.93   275  
                 38.59      1:27.48 (48.89)
        2:16.02 (48.54)     3:05.47 (49.45)
      4:09.30 (1:03.83)   5:11.23 (1:01.93)
        5:55.26 (44.03)     6:38.93 (43.67)