Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 106  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 13:  Slower than 2:39.77
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Trottier, Zain-  13 MSSAC             2:48.14    2:43.02   304  
                 35.10      1:15.70 (40.60)
        2:05.77 (50.07)     2:43.02 (37.25)
  2 Pereira, Nicola  13 MSSAC             2:48.63    2:44.11   298  
                 37.82      1:17.87 (40.05)
        2:09.02 (51.15)     2:44.11 (35.09)
  3 Paribok, Denny   13 NEW               2:45.62    2:45.03   293  
                 35.40      1:17.65 (42.25)
        2:05.76 (48.11)     2:45.03 (39.27)
  4 Sekyewa, Jonath  13 COBRA             2:50.61    2:46.27   286  
                 35.72      1:18.36 (42.64)
        2:07.09 (48.73)     2:46.27 (39.18)
  5 Walker, Finn     13 NEW               2:46.22    2:47.39   280  
                 34.72      1:18.50 (43.78)
        2:10.00 (51.50)     2:47.39 (37.39)
  6 Magat, Diego     13 NEW               2:46.18    2:47.58   279  
                 35.83      1:21.30 (45.47)
        2:10.04 (48.74)     2:47.58 (37.54)
  7 Ismail, Abdalla  13 RAMAC             2:47.21    2:48.02   277  
                 35.95      1:17.95 (42.00)
        2:11.66 (53.71)     2:48.02 (36.36)
  8 Ashley, Dylan    13 COBRA             2:53.36    2:48.19   276  
                 39.34      1:23.35 (44.01)
        2:10.21 (46.86)     2:48.19 (37.98)
  9 Kiss, Denes      13 TSC               2:58.78    2:51.38   261  
                 38.45      1:24.24 (45.79)
        2:14.58 (50.34)     2:51.38 (36.80)
 10 Ravitz-Heller,   13 TSC               2:55.75    2:53.20   253  
                 36.54      1:22.08 (45.54)
        2:13.63 (51.55)     2:53.20 (39.57)
 11 Shuster, Lleyto  13 MSSAC             2:58.68    2:53.38   252  
                 39.03      1:22.77 (43.74)
        2:14.08 (51.31)     2:53.38 (39.30)
 12 Nguyen, James    13 YORK              3:07.68    2:53.40   252  
                 35.35      1:21.80 (46.45)
        2:13.82 (52.02)     2:53.40 (39.58)
 13 Picard, Cedrick  13 BTSC              2:57.96    2:54.17   249  
                 36.68      1:22.43 (45.75)
        2:16.03 (53.60)     2:54.17 (38.14)
 14 Browne, Max      13 NEW               2:50.52    2:54.37   248  
                 40.48      1:26.19 (45.71)
        2:14.52 (48.33)     2:54.37 (39.85)
 15 Sbrolla, Jack    13 LSC               3:12.50    2:55.91   242  
                 38.55      1:23.65 (45.10)
        2:14.95 (51.30)     2:55.91 (40.96)
 16 Ciddio, Andrew   13 ESWIM             2:53.77    2:58.49   231  
                 37.23      1:25.31 (48.08)
        2:20.65 (55.34)     2:58.49 (37.84)
 17 Volpe, Patrick   13 COBRA             3:02.78    2:59.18   229  
                 39.09      1:24.04 (44.95)
        2:19.71 (55.67)     2:59.18 (39.47)
 18 Sapra, Dhruv     13 MSSAC             3:11.71    2:59.77   226  
                 39.35      1:25.87 (46.52)
        2:19.39 (53.52)     2:59.77 (40.38)
 19 Shumilin, Andri  13 BWSC              3:14.43    3:01.45   220  
                 37.68      1:22.73 (45.05)
        2:17.68 (54.95)     3:01.45 (43.77)
 20 McDade, Kyle     13 LSC               3:08.45    3:03.66   212  
                 39.03      1:27.50 (48.47)
        2:20.36 (52.86)     3:03.66 (43.30)
 21 Puzyrin, Dmytro  13 RAMAC             3:04.09    3:09.87   192  
                 43.50      1:32.39 (48.89)
        2:26.74 (54.35)     3:09.87 (43.13)
 22 Visan, Brandon   13 ESWIM             3:07.01    3:11.00   189  
                 43.59      1:30.31 (46.72)
        2:28.78 (58.47)     3:11.00 (42.22)
 23 Penagos-Juando,  13 TSC               3:10.82    3:11.47   187  
                 42.07      1:32.16 (50.09)
        2:26.85 (54.69)     3:11.47 (44.62)
 24 Sargeant, David  13 TSC               3:09.93    3:13.50   181  
                 43.27      1:35.41 (52.14)
        2:27.90 (52.49)     3:13.50 (45.60)
 25 Lis, Richard     13 BWSC              3:45.00    3:23.68   155  
                 47.43      1:35.67 (48.24)
      2:36.14 (1:00.47)     3:23.68 (47.54)
 26 Gupta, Arnav     13 STARS                  NT    3:26.23   150  
                 49.63      1:44.24 (54.61)
        2:39.09 (54.85)     3:26.23 (47.14)
 27 Bagga, Romir     13 COBRA             4:02.92    3:26.46   149  
                 46.69      1:39.00 (52.31)
      2:40.38 (1:01.38)     3:26.46 (46.08)
 
 Event 106  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 14:  Slower than 2:33.35
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Farah, Ramsey    14 ESWIM             2:37.36    2:39.34   325  
                 32.90      1:15.48 (42.58)
        2:04.91 (49.43)     2:39.34 (34.43)
  2 Dhume, Raj       14 MSSAC             2:49.60    2:40.14   320  
                 35.23      1:15.15 (39.92)
        2:01.52 (46.37)     2:40.14 (38.62)
  3 Hahn, David      14 ESWIM             2:44.54    2:41.62   312  
                 34.60      1:16.33 (41.73)
        2:03.40 (47.07)     2:41.62 (38.22)
  4 Chow, Abel       14 APEX              2:48.32    2:43.29   302  
                 35.24      1:15.60 (40.36)
        2:05.77 (50.17)     2:43.29 (37.52)
  5 Nikifarau, Niki  14 RAMAC             2:50.08    2:43.36   302  
                 36.03      1:16.57 (40.54)
        2:06.34 (49.77)     2:43.36 (37.02)
  6 Curro, Fabio     14 ESWIM             2:42.73    2:47.04   282  
                 35.97      1:17.24 (41.27)
        2:12.04 (54.80)     2:47.04 (35.00)
  7 Ghosh, Aditya    14 ESWIM             2:53.77    2:52.07   258  
                 37.29      1:22.49 (45.20)
        2:13.54 (51.05)     2:52.07 (38.53)
  8 Ghosh, Adesh     14 ESWIM             2:57.40    2:55.29   244  
                 37.48      1:21.61 (44.13)
        2:16.00 (54.39)     2:55.29 (39.29)
  9 Stewart, Tevaun  14 STARS             3:05.42    2:57.33   236  
                 40.13      1:27.37 (47.24)
        2:18.00 (50.63)     2:57.33 (39.33)
 10 Coubrough, Dyll  14 BTSC              3:01.18    2:58.93   230  
                 38.02      1:20.25 (42.23)
        2:16.06 (55.81)     2:58.93 (42.87)
 11 Lakdawala, Josh  14 MSSAC             3:36.38    3:27.31   147  
                 44.24      1:39.13 (54.89)
        2:35.79 (56.66)     3:27.31 (51.52)
 -- Yarlagadda, Jug  14 MSSAC             2:52.89         DQ        
                 36.00      1:17.76 (41.76)
        2:08.84 (51.08)          DQ (38.06)
 
 Event 106  Men 15 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 15:  Slower than 2:30.58
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Albert, William  15 COBRA             2:46.51    2:46.70   284  
                 37.93      1:18.99 (41.06)
        2:08.19 (49.20)     2:46.70 (38.51)
  2 Lucas, Bryan     15 STARS             2:50.66    2:46.84   283  
                 35.72      1:20.92 (45.20)
        2:09.74 (48.82)     2:46.84 (37.10)
 -- Moroz, Brett     15 ROW               2:30.90         DQ        
                 31.47      1:10.07 (38.60)
        1:56.69 (46.62)          DQ (34.73)
 
 Event 106  Men 16 & Over 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  Slower than 2:24.06
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Dimov, Victor    17 RAMAC             2:31.47    2:29.08   397  
                 30.31      1:08.89 (38.58)
        1:54.25 (45.36)     2:29.08 (34.83)
  2 Dawdy, Craig     18 ROW               2:30.01    2:29.17   396  
                 33.17      1:10.67 (37.50)
        1:53.79 (43.12)     2:29.17 (35.38)
  3 Gao, Simon       16 ESWIM             2:32.49    2:31.33   380  
                 32.67      1:10.91 (38.24)
        1:57.03 (46.12)     2:31.33 (34.30)
  4 Bociort, Kyle    16 ROW               2:39.48    2:38.01   333  
                 32.35      1:12.76 (40.41)
        2:01.66 (48.90)     2:38.01 (36.35)
  5 Cui, Jack        16 ROW               2:36.76    2:39.18   326  
                 31.43      1:11.78 (40.35)
        2:03.08 (51.30)     2:39.18 (36.10)
  6 McCuaigS9SB9SM9  17 ROW               2:41.95    2:39.39   325  
                 34.20      1:13.48 (39.28)
        2:02.80 (49.32)     2:39.39 (36.59)
  7 Hughes, Jesse    16 BWSC              2:46.37    2:46.24   286  
                 34.29      1:15.51 (41.22)
        2:07.13 (51.62)     2:46.24 (39.11)
  8 Niu, Maximus     16 ROW               2:39.99    2:49.73   269  
                 36.40      1:19.80 (43.40)
        2:10.68 (50.88)     2:49.73 (39.05)
  9 Wang, James      17 ESWIM             2:54.95    2:52.65   256  
                 36.38      1:25.50 (49.12)
        2:12.70 (47.20)     2:52.65 (39.95)