Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 88  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
 Meet Qualifying 11:  3:16.89
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Kwinter, Russel  11 ESWIM             2:48.22    2:44.54   264  
                 39.07      1:21.13 (42.06)
        2:03.78 (42.65)     2:44.54 (40.76)
  2 Bertrim, James   11 SLSC              2:52.85    2:47.37   251  
                 39.08      1:21.24 (42.16)
        2:05.10 (43.86)     2:47.37 (42.27)
  3 Vinokurov, Grig  11 RAMAC             2:50.83    2:49.82   240  
                 40.64      1:23.98 (43.34)
        2:08.18 (44.20)     2:49.82 (41.64)
  4 Case, Caleb      11 NEW               3:00.00    2:51.83   232  
                 41.46      1:25.31 (43.85)
        2:10.50 (45.19)     2:51.83 (41.33)
  5 Reed, Jackson    11 COBRA             2:54.59    2:56.14   215  
                 40.55      1:25.76 (45.21)
        2:12.06 (46.30)     2:56.14 (44.08)
  6 Tang, Evan       11 COBRA             3:02.05    2:59.57   203  
                 43.47      1:28.64 (45.17)
        2:15.46 (46.82)     2:59.57 (44.11)
  7 Abanilla, Aaron  11 COBRA             2:55.73    3:00.74   199  
                 43.72      1:30.38 (46.66)
        2:17.42 (47.04)     3:00.74 (43.32)
  8 Le, Dan Hoang    11 YORK              2:58.61    3:01.82   196  
                 44.10      1:30.78 (46.68)
        2:17.64 (46.86)     3:01.82 (44.18)
  9 Hingst, Coheed   11 SLSC              3:07.25    3:02.34   194  
                                1:31.02 ( )
      3:02.34 (1:31.32)                    
 10 Wu, Luca         11 ESWIM             2:57.89    3:03.97   189  
 11 Cescon, Evan     11 TSC               3:03.11    3:04.26   188  
                 44.30      1:30.84 (46.54)
        2:17.91 (47.07)     3:04.26 (46.35)
 12 Restrepo, Ben    11 LSC               3:07.50    3:08.51   175  
                 44.30      1:32.86 (48.56)
      3:08.51 (1:35.65)                    
 13 Mills, Connor    11 COBRA             3:15.70    3:10.42   170  
                 46.01      1:35.46 (49.45)
        2:24.15 (48.69)     3:10.42 (46.27)
 14 Rioux, Noah      11 SLSC              3:43.87    3:11.97   166  
                 44.37      1:33.23 (48.86)
        2:22.71 (49.48)     3:11.97 (49.26)
 15 Sellors, Chase   11 ESWIM             3:17.74    3:12.08   166  
                 45.08      1:34.47 (49.39)
        2:22.89 (48.42)     3:12.08 (49.19)
 16 Spurrell, Cale   11 COBRA             3:32.19    3:14.59   159  
 17 Zahra, Justin    11 NEW               3:05.00    3:15.39   157  
 18 Gaskell, Asher   11 NEW               3:10.00    3:22.81   141  
                 48.43    3:22.81 (2:34.38)
 19 Wilson, Rylan    11 NEW               3:15.30    3:28.02   130  
                 48.15      1:41.40 (53.25)
        2:36.26 (54.86)     3:28.02 (51.76)
 20 Zhang, Dundee    11 NEW               3:40.00    3:34.55   119  
                 50.47      1:46.50 (56.03)
        2:41.59 (55.09)     3:34.55 (52.96)
 
 Event 88  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
 Meet Qualifying 12:  3:03.07
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Stojanovic, Jac  12 COBRA             2:24.55    2:24.06   394  
                 32.55      1:09.03 (36.48)
        1:47.08 (38.05)     2:24.06 (36.98)
  2 Zhang, Kevin     12 ESWIM             2:30.58    2:32.72   330  
                 36.88      1:15.71 (38.83)
        1:54.02 (38.31)     2:32.72 (38.70)
  3 Harris, Aiden    12 ESWIM             2:31.53    2:34.89   317  
                 35.99      1:16.11 (40.12)
        1:56.59 (40.48)     2:34.89 (38.30)
  4 Selva, Marcus    12 COBRA             2:47.58    2:41.51   279  
                 38.75      1:19.64 (40.89)
        2:01.63 (41.99)     2:41.51 (39.88)
  5 Gonulluoglu, Da  12 TSC               2:42.40    2:43.59   269  
                 37.48      1:18.78 (41.30)
        2:01.46 (42.68)     2:43.59 (42.13)
  6 Van Maren, Jasp  12 TSC               2:43.58    2:45.10   261  
                 40.04      1:22.51 (42.47)
        2:04.85 (42.34)     2:45.10 (40.25)
  7 Baraniak, Matth  12 ESWIM             2:46.74    2:49.21   243  
                 39.82      1:22.34 (42.52)
        2:05.69 (43.35)     2:49.21 (43.52)
  8 Smith, Lucas     12 COBRA             2:48.71    2:50.09   239  
                 40.47      1:24.38 (43.91)
        2:07.95 (43.57)     2:50.09 (42.14)
  9 Manzhola, Alex   12 ESWIM             2:48.78    2:50.82   236  
                 40.98      1:23.90 (42.92)
        2:08.33 (44.43)     2:50.82 (42.49)
 10 Ma, Caden        12 STARS             3:01.21    2:51.67   232  
                                1:25.65 ( )
      2:51.67 (1:26.02)                    
 11 Vakilha, Sam     12 TSC               2:46.84    2:56.79   213  
                 41.69      1:27.63 (45.94)
        2:12.20 (44.57)     2:56.79 (44.59)
 12 Halicki, Eryk    12 ESWIM             2:49.73    2:58.36   207  
                 42.02      1:27.40 (45.38)
        2:13.08 (45.68)     2:58.36 (45.28)
 13 Vieira, Michael  12 COBRA             2:57.38    2:59.34   204  
                                1:26.78 ( )
      2:59.34 (1:32.56)                    
 14 Gale, Marcus     12 COBRA             3:08.12    3:02.88   192  
                 44.71      1:30.93 (46.22)
        2:17.73 (46.80)     3:02.88 (45.15)
 15 Dodd, Aiden      12 COBRA             2:58.41    3:03.67   190  
                 44.06      1:31.02 (46.96)
        2:18.13 (47.11)     3:03.67 (45.54)
 16 Stas, Alan       12 ROW                    NT    3:09.11   174  
                 45.23      1:33.49 (48.26)
        2:24.06 (50.57)     3:09.11 (45.05)