Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 64  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 11:  3:21.47
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Glazer, David    11 ESWIM             2:40.22    2:37.43   337  
                 33.68      1:14.69 (41.01)
        2:02.25 (47.56)     2:37.43 (35.18)
  2 Bertrim, James   11 SLSC              2:51.39    2:44.34   296  
                 35.02      1:17.56 (42.54)
        2:06.38 (48.82)     2:44.34 (37.96)
  3 Kwinter, Russel  11 ESWIM             2:46.39    2:45.04   293  
                 36.34      1:18.34 (42.00)
        2:07.05 (48.71)     2:45.04 (37.99)
  4 Vinokurov, Grig  11 RAMAC             2:50.46    2:47.63   279  
                 36.96      1:19.13 (42.17)
        2:08.63 (49.50)     2:47.63 (39.00)
  5 VandeVooren, Ja  11 COBRA             2:47.99    2:49.69   269  
                 38.71      1:19.39 (40.68)
        2:10.48 (51.09)     2:49.69 (39.21)
  6 Case, Caleb      11 NEW               2:56.60    2:54.33   248  
                 37.81      1:21.68 (43.87)
        2:15.21 (53.53)     2:54.33 (39.12)
  7 Maher, Kevin     11 ESWIM             2:57.49    2:57.05   237  
                 38.24      1:24.10 (45.86)
        2:20.35 (56.25)     2:57.05 (36.70)
  8 Wang, Derek      11 ESWIM             2:53.56    2:57.48   235  
                 40.63      1:29.96 (49.33)
        2:18.62 (48.66)     2:57.48 (38.86)
  9 Yalikun, Bilali  11 ESWIM             2:56.32    2:57.56   235  
                 39.42      1:25.30 (45.88)
        2:19.11 (53.81)     2:57.56 (38.45)
 10 Hingst, Coheed   11 SLSC              3:05.29    3:00.20   225  
                 40.30      1:28.00 (47.70)
        2:20.38 (52.38)     3:00.20 (39.82)
 11 Dai, Bruce       11 APEX              3:04.01    3:08.02   198  
                 39.19      1:26.70 (47.51)
      2:27.82 (1:01.12)     3:08.02 (40.20)
 12 Gaskell, Asher   11 NEW               3:18.45    3:10.14   191  
                 42.48      1:32.40 (49.92)
        2:27.19 (54.79)     3:10.14 (42.95)
 13 Wilson, Rylan    11 NEW               3:05.78    3:10.31   191  
                 45.15      1:33.55 (48.40)
        2:27.79 (54.24)     3:10.31 (42.52)
 14 Zahra, Justin    11 NEW               3:02.52    3:10.57   190  
                 46.51      1:34.78 (48.27)
        2:31.55 (56.77)     3:10.57 (39.02)
 15 Abanilla, Aaron  11 COBRA             3:09.24    3:10.77   189  
                 43.39      1:29.16 (45.77)
        2:28.05 (58.89)     3:10.77 (42.72)
 16 Spurrell, Cale   11 COBRA             3:24.62    3:14.62   178  
                 43.09      1:31.63 (48.54)
        2:30.23 (58.60)     3:14.62 (44.39)
 17 Dogel, Anton     11 STARS             3:31.17    3:20.04   164  
                 46.90      1:38.81 (51.91)
        2:35.72 (56.91)     3:20.04 (44.32)
 18 Santos, Christo  11 ESWIM             3:10.20    3:22.52   158  
                 43.75      1:32.83 (49.08)
      2:34.43 (1:01.60)     3:22.52 (48.09)
 19 Sellors, Chase   11 ESWIM             3:26.38    3:25.75   151  
                 50.32      1:39.42 (49.10)
      2:39.97 (1:00.55)     3:25.75 (45.78)
 20 Zhang, Dundee    11 NEW               3:32.93    3:26.12   150  
                 49.14      1:43.93 (54.79)
        2:40.67 (56.74)     3:26.12 (45.45)
 -- Mills, Connor    11 COBRA             3:27.47         DQ        
                 51.06      1:43.61 (52.55)
      2:46.84 (1:03.23)          DQ (46.37)
 -- Reed, Jackson    11 COBRA             3:05.29         DQ        
                 41.94      1:30.14 (48.20)
        2:24.13 (53.99)          DQ (42.74)
 -- Wu, Luca         11 ESWIM             3:11.11         DQ        
                 45.10      1:31.60 (46.50)
        2:27.59 (55.99)          DQ (39.61)
 
 Event 64  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 12:  3:04.72
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Stojanovic, Jac  12 COBRA             2:27.87    2:27.62   409  
                 29.63      1:04.98 (35.35)
        1:53.52 (48.54)     2:27.62 (34.10)
  2 Zhang, Kevin     12 ESWIM             2:29.06    2:30.82   384  
                 30.96      1:11.31 (40.35)
        1:56.29 (44.98)     2:30.82 (34.53)
  3 Malakhovets, Ma  12 ESWIM             2:31.99    2:32.12   374  
                 32.63      1:11.11 (38.48)
        1:57.08 (45.97)     2:32.12 (35.04)
  4 Hinov, Alexande  12 ESWIM             2:34.29    2:33.73   362  
                 32.36      1:13.90 (41.54)
        1:56.71 (42.81)     2:33.73 (37.02)
  5 Harris, Aiden    12 ESWIM             2:37.95    2:35.74   348  
                 33.59      1:12.32 (38.73)
        2:00.25 (47.93)     2:35.74 (35.49)
  6 Halicki, Eryk    12 ESWIM             2:41.09    2:40.58   318  
                 33.72      1:15.80 (42.08)
        2:03.68 (47.88)     2:40.58 (36.90)
  7 Hou, Jeffrey     12 ESWIM             2:44.11    2:41.38   313  
                 35.39      1:19.13 (43.74)
        2:04.58 (45.45)     2:41.38 (36.80)
  8 Gonulluoglu, De  12 TSC               2:39.97    2:41.54   312  
                 35.00      1:14.97 (39.97)
        2:03.98 (49.01)     2:41.54 (37.56)
  9 Gonulluoglu, Da  12 TSC               2:43.48    2:43.53   301  
                 34.98      1:16.42 (41.44)
        2:05.56 (49.14)     2:43.53 (37.97)
 10 Ma, Caden        12 STARS             2:50.86    2:44.70   294  
                 37.27      1:22.18 (44.91)
        2:07.56 (45.38)     2:44.70 (37.14)
 11 Selva, Marcus    12 COBRA             2:49.86    2:45.30   291  
                 37.05      1:17.77 (40.72)
        2:08.29 (50.52)     2:45.30 (37.01)
 12 Greenwood, Tyle  12 NEW               2:42.87    2:45.42   291  
                 34.04      1:17.42 (43.38)
        2:08.31 (50.89)     2:45.42 (37.11)
 13 Baraniak, Matth  12 ESWIM             2:52.53    2:51.25   262  
                 37.77      1:20.35 (42.58)
        2:12.32 (51.97)     2:51.25 (38.93)
 14 Hoalga, Anthony  12 NEW               2:51.58    2:53.56   252  
                 37.65      1:22.23 (44.58)
        2:14.68 (52.45)     2:53.56 (38.88)
 15 Labayen, Dalen   12 ESWIM             2:54.78    2:54.04   249  
                 38.36      1:23.21 (44.85)
        2:15.55 (52.34)     2:54.04 (38.49)
 16 Mejia Batres, B  12 COBRA             2:57.32    2:54.45   248  
                 35.14      1:18.56 (43.42)
        2:16.98 (58.42)     2:54.45 (37.47)
 17 Vieira, Michael  12 COBRA             2:57.94    2:55.31   244  
                 40.34      1:26.01 (45.67)
        2:16.57 (50.56)     2:55.31 (38.74)
 18 Smith, Lucas     12 COBRA             2:47.99    2:56.51   239  
                 38.00      1:24.53 (46.53)
        2:16.31 (51.78)     2:56.51 (40.20)
 19 Manzhola, Alex   12 ESWIM             2:57.32    2:58.11   233  
                 39.88      1:24.33 (44.45)
        2:17.81 (53.48)     2:58.11 (40.30)
 20 Kachin, James    12 TSC               3:01.62    2:58.18   232  
                 40.68      1:30.40 (49.72)
        2:20.32 (49.92)     2:58.18 (37.86)
 21 Schock, Jonatha  12 NEW               3:02.58    2:58.70   230  
                 37.71      1:25.17 (47.46)
        2:20.35 (55.18)     2:58.70 (38.35)
 22 Fernandes, Jona  12 NEW               3:05.90    3:04.52   209  
                 38.86      1:29.68 (50.82)
        2:26.42 (56.74)     3:04.52 (38.10)
 23 Solares, Carlos  12 ESWIM             3:06.49    3:05.42   206  
                 40.38      1:27.20 (46.82)
        2:22.02 (54.82)     3:05.42 (43.40)
 24 Stas, Alan       12 ROW               3:00.65    3:05.68   205  
                 41.36      1:29.63 (48.27)
        2:22.43 (52.80)     3:05.68 (43.25)
 25 Ovdiyenko, Denn  12 ESWIM             3:03.48    3:06.69   202  
                 42.27      1:29.08 (46.81)
        2:23.91 (54.83)     3:06.69 (42.78)
 26 Gale, Marcus     12 COBRA             3:11.95    3:06.95   201  
                 43.37      1:29.98 (46.61)
        2:26.83 (56.85)     3:06.95 (40.12)
 27 Mejia Batres, G  12 COBRA             3:04.44    3:08.19   197  
                 40.89      1:30.12 (49.23)
        2:28.72 (58.60)     3:08.19 (39.47)
 28 Dodd, Aiden      12 COBRA             3:02.46    3:09.29   194  
                 42.41      1:28.79 (46.38)
        2:26.43 (57.64)     3:09.29 (42.86)