Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 54  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying:  3:08.80
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Filip, Anthony   10 RAMAC             2:44.49    2:45.06   218  
                 37.37                     
            2:05.32 ( )     2:45.06 (39.74)
  2 Wang, Jack        9 COBRA             2:54.34    2:50.11   199  
                 39.12      1:21.57 (42.45)
        2:06.09 (44.52)     2:50.11 (44.02)
  3 Amaral, Lucas    10 NEW               2:48.76    2:52.97   189  
                                1:24.23 ( )
        2:10.22 (45.99)     2:52.97 (42.75)
  4 Kuznetsov, Dani  10 NEW               2:59.44    2:53.69   187  
                 36.68      1:21.04 (44.36)
        2:09.01 (47.97)     2:53.69 (44.68)
  5 Harrison, Jaque  10 TSC               3:00.85    2:55.65   181  
                 40.14      1:26.06 (45.92)
        2:12.54 (46.48)     2:55.65 (43.11)
  6 Ovis, Gregory    10 RAMAC             2:56.09    2:56.08   179  
                 38.94      1:24.75 (45.81)
        2:11.61 (46.86)     2:56.08 (44.47)
  7 McInerney, Will  10 ESWIM             2:48.86    2:57.70   174  
                 40.54      1:26.77 (46.23)
        2:12.61 (45.84)     2:57.70 (45.09)
  8 Moynan, Ethan    10 TSC               2:56.28    3:00.87   165  
                 40.26      1:25.17 (44.91)
        2:13.90 (48.73)     3:00.87 (46.97)
  9 Moots, Jacob     10 TSC               3:01.44    3:05.69   153  
                 42.72      1:32.34 (49.62)
        2:20.37 (48.03)     3:05.69 (45.32)
 10 Zhang, Harry     10 ESWIM             2:59.11    3:05.75   153  
                 41.16      1:27.95 (46.79)
        2:17.30 (49.35)     3:05.75 (48.45)
 11 Pagiamtzis, Ado  10 NEW               3:08.72    3:06.22   151  
                 41.32      1:30.81 (49.49)
        2:20.13 (49.32)     3:06.22 (46.09)
 12 Murygin, Richar  10 ESWIM             3:14.76    3:16.58   129  
                 39.52      1:30.11 (50.59)
        2:24.61 (54.50)     3:16.58 (51.97)
 13 Walker, Raine    10 NEW               3:31.21    3:24.45   114  
                 46.62      1:39.80 (53.18)
        2:33.89 (54.09)     3:24.45 (50.56)
 14 Dinglasan, Asht  10 COBRA             3:27.17    3:24.52   114  
                 46.13      1:38.59 (52.46)
        2:31.42 (52.83)     3:24.52 (53.10)
 -- Cescon, Ben       9 TSC               2:58.86         DQ        
                 40.24      1:27.83 (47.59)
        2:16.81 (48.98)          DQ (48.16)