Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 19  Girls 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying 13:  5:02.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Burnett, Devon   13 ESWIM             4:39.90    4:36.15   612  
                 32.29      1:07.00 (34.71)
        1:41.97 (34.97)     2:16.91 (34.94)
        2:51.87 (34.96)     3:27.18 (35.31)
        4:02.00 (34.82)     4:36.15 (34.15)
  2 Marovino, Katie  13 ESWIM             4:42.86    4:41.94   575  
                 32.81      1:08.01 (35.20)
        1:43.37 (35.36)     2:18.95 (35.58)
        2:54.75 (35.80)     3:30.75 (36.00)
        4:06.93 (36.18)     4:41.94 (35.01)
  3 Young, Noelle    13 ESWIM             4:50.19    4:44.63   559  
                 32.91      1:08.18 (35.27)
        1:43.98 (35.80)     2:20.05 (36.07)
        2:55.97 (35.92)     3:32.62 (36.65)
        4:09.01 (36.39)     4:44.63 (35.62)
  4 Kittel, Grace    13 ESWIM             4:51.07    4:48.36   537  
                 32.62      1:08.91 (36.29)
        1:45.72 (36.81)     2:22.70 (36.98)
        2:59.74 (37.04)     3:36.77 (37.03)
        4:12.87 (36.10)     4:48.36 (35.49)
  5 Pieper, Sarah    13 NEW               4:54.08    4:51.97   518  
                 33.31      1:09.70 (36.39)
        1:46.64 (36.94)     2:23.84 (37.20)
        3:01.11 (37.27)     3:38.47 (37.36)
        4:15.81 (37.34)     4:51.97 (36.16)
  6 Roy, Emilie      13 ESWIM             4:54.36    4:58.57   484  
                 33.17      1:09.52 (36.35)
        1:46.55 (37.03)     2:24.42 (37.87)
        3:03.49 (39.07)     3:43.50 (40.01)
        4:21.64 (38.14)     4:58.57 (36.93)
  7 Snow-Lee, Stefa  13 ESWIM             5:04.85    5:05.65   451  
                 34.22      1:11.97 (37.75)
        1:50.52 (38.55)     2:28.94 (38.42)
        3:08.33 (39.39)     3:47.80 (39.47)
        4:27.01 (39.21)     5:05.65 (38.64)
  8 Fineberg, Taylo  13 NEW               5:05.66    5:05.89   450  
                 33.34      1:10.95 (37.61)
        1:50.35 (39.40)     2:29.97 (39.62)
        3:09.02 (39.05)     3:48.65 (39.63)
        4:28.08 (39.43)     5:05.89 (37.81)
  9 Cristea, Julia   13 ESWIM             5:02.38    5:06.31   448  
                 33.75      1:10.85 (37.10)
        1:49.71 (38.86)     2:29.56 (39.85)
        3:09.03 (39.47)     3:49.25 (40.22)
        4:28.71 (39.46)     5:06.31 (37.60)
 10 Cristea, Michel  13 ESWIM             5:08.31    5:11.38   427  
                 34.28      1:12.38 (38.10)
        1:51.80 (39.42)     2:31.64 (39.84)
        3:11.33 (39.69)     3:51.61 (40.28)
        4:31.65 (40.04)     5:11.38 (39.73)
 11 Goldie, Matilda  13 TSC               5:02.00    5:11.64   426  
                 33.52      1:11.28 (37.76)
        1:50.83 (39.55)     2:30.83 (40.00)
        3:11.23 (40.40)     3:52.09 (40.86)
        4:32.43 (40.34)     5:11.64 (39.21)
 
 Event 19  Girls 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying 14:  4:55.70
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Stoehr, Allison  14 STARS             4:51.83    4:47.64   541  
                 32.09      1:08.71 (36.62)
        1:44.85 (36.14)     2:21.80 (36.95)
        2:58.14 (36.34)     3:35.50 (37.36)
        4:12.29 (36.79)     4:47.64 (35.35)
  2 Spurrell, Mcken  14 COBRA             5:09.49    4:59.56   479  
                 33.02      1:09.18 (36.16)
        1:46.47 (37.29)     2:24.36 (37.89)
        3:02.99 (38.63)     3:41.85 (38.86)
        4:21.52 (39.67)     4:59.56 (38.04)
 
 Event 19  Women 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  4:49.76
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Keeble, Abby     16 NEW               4:38.08    4:41.70   577  
                 31.45      1:05.95 (34.50)
        1:41.73 (35.78)     2:17.89 (36.16)
        2:53.66 (35.77)     3:30.18 (36.52)
        4:06.80 (36.62)     4:41.70 (34.90)
  2 Reibel, Jessica  16 ROW               4:39.05    4:46.15   550  
                 32.51      1:08.08 (35.57)
        1:44.53 (36.45)     2:20.89 (36.36)
        2:57.40 (36.51)     3:33.93 (36.53)
        4:10.81 (36.88)     4:46.15 (35.34)
  3 Kiernan, Hannah  16 NEW               4:40.83    4:50.10   528  
                 32.29      1:07.80 (35.51)
        1:44.77 (36.97)     2:21.44 (36.67)
        2:58.95 (37.51)     3:36.98 (38.03)
        4:15.16 (38.18)     4:50.10 (34.94)
  4 Bender, Averyl   16 ROW               4:48.32    4:53.12   512  
                 34.54      1:12.09 (37.55)
        1:50.22 (38.13)     2:28.57 (38.35)
        3:04.58 (36.01)     3:41.51 (36.93)
        4:17.80 (36.29)     4:53.12 (35.32)
  5 Gow, Emily       16 STARS             4:49.99    4:57.13   491  
                 32.33      1:08.47 (36.14)
        1:45.91 (37.44)     2:24.12 (38.21)
        3:02.58 (38.46)     3:41.54 (38.96)
        4:20.04 (38.50)     4:57.13 (37.09)