Etobicoke Swim Club 
                  2018 AB Meet - 2018-01-12 to 2018-01-14                  
 
 Event 14  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
 Meet Qualifying 13:  2:46.44
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Jurkiewicz, Seb  13 COBRA             3:01.00    2:34.39   347  
                 33.13      1:11.98 (38.85)
        1:53.07 (41.09)     2:34.39 (41.32)
  2 Bhale, Advay     13 ESWIM             2:36.35    2:34.87   344  
                 34.60      1:13.71 (39.11)
        1:54.50 (40.79)     2:34.87 (40.37)
  3 Rup, Michael     13 ESWIM             2:39.67    2:37.39   328  
                 33.94      1:13.95 (40.01)
        1:55.49 (41.54)     2:37.39 (41.90)
  4 Baghdassarian,   13 NYAC              2:35.87    2:38.77   319  
                 36.37      1:16.61 (40.24)
        1:57.49 (40.88)     2:38.77 (41.28)
  5 Marra, Luca      13 ESWIM             2:44.96    2:43.13   294  
                 33.25      1:12.90 (39.65)
        1:57.38 (44.48)     2:43.13 (45.75)
 
 Event 14  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
 Meet Qualifying 14:  2:39.81
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Di Pietro, Etha  14 ESWIM             2:39.60    2:36.95   330  
                 36.72      1:15.98 (39.26)
        1:56.85 (40.87)     2:36.95 (40.10)
 
 Event 14  Men 15 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
 Meet Qualifying 15:  2:34.14
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Sava, Michael    15 RAMAC             2:04.61    2:06.49   632  
                 27.96        59.86 (31.90)
        1:33.21 (33.35)     2:06.49 (33.28)
  2 Bowen, Xavier    15 SLSC              2:33.63    2:33.23   355  
                 32.70      1:10.78 (38.08)
        1:51.19 (40.41)     2:33.23 (42.04)
 
 Event 14  Men 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  2:27.75
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Smorchkov, Gleb  17 RAMAC             2:28.76    2:34.58   346  
                 33.13      1:12.65 (39.52)
        1:54.54 (41.89)     2:34.58 (40.04)
  2 Ho, Robert       16 ESWIM             2:45.55    2:36.03   336  
                 34.19      1:13.11 (38.92)
        1:54.13 (41.02)     2:36.03 (41.90)