Etobicoke Swim Club 
            2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10            
 
 Event 12  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
==================================================================
 Meet Qualifying 13:  Slower than 2:47.96
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Charlie Kwinter  13 ESWIM             3:00.07    2:44.27   394  
                 37.36      1:20.22 (42.86)
        2:02.75 (42.53)     2:44.27 (41.52)
  2 Luca Marra       13 ESWIM             2:48.69    2:50.64   351  
                 38.17      1:21.57 (43.40)
        2:06.98 (45.41)     2:50.64 (43.66)
  3 Michael Gilbert  13 MAC               2:55.29    2:56.99   315  
                 39.66      1:24.82 (45.16)
        2:10.96 (46.14)     2:56.99 (46.03)
  4 Ethan Tsang      13 NYAC              3:17.08    2:59.53   302  
                 41.32      1:26.29 (44.97)
        2:12.88 (46.59)     2:59.53 (46.65)
  5 Deniz Makul      13 NYAC              3:04.72    3:02.19   289  
                 41.47      1:27.77 (46.30)
        2:15.56 (47.79)     3:02.19 (46.63)
  6 Jack Mills       13 NYAC              3:17.64    3:06.34   270  
                 43.09      1:29.96 (46.87)
        2:19.92 (49.96)     3:06.34 (46.42)
  7 Brigham Ryan     13 MAC               3:26.99    3:09.72   256  
                 42.09      1:30.00 (47.91)
        2:19.80 (49.80)     3:09.72 (49.92)
  8 Emery Soos       13 NYAC              3:15.11    3:14.34   238  
                 43.29      1:31.68 (48.39)
        2:23.64 (51.96)     3:14.34 (50.70)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Xander Danos     13 MAC               3:36.75    3:21.12   214  
                 43.38      1:34.35 (50.97)
        2:27.67 (53.32)     3:21.12 (53.45)
 10 Colin Campbell   13 NYAC              3:45.00    3:32.45   182  
                 49.28      1:43.81 (54.53)
        2:38.27 (54.46)     3:32.45 (54.18)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Kun Wang         13 ESWIM             3:30.99    3:35.25   175  
                 48.15      1:43.04 (54.89)
        2:40.99 (57.95)     3:35.25 (54.26)
 12 Chompel Negi     13 TSC               4:00.00    3:38.95   166  
                 49.43      1:45.96 (56.53)
        2:43.66 (57.70)     3:38.95 (55.29)
 13 Ben Sibbald      13 NYAC              3:34.08    3:39.04   166  
                 50.42      1:44.94 (54.52)
        2:41.64 (56.70)     3:39.04 (57.40)
 14 Andrew Ciddio    13 ESWIM             3:39.47    3:41.21   161  
                 52.00      1:49.16 (57.16)
        2:45.56 (56.40)     3:41.21 (55.65)
 15 Brandon Visan    13 ESWIM             3:48.58    3:42.38   159  
                 50.62      1:48.10 (57.48)
        2:45.76 (57.66)     3:42.38 (56.62)
 16 Tomas Peterson   13 TSC               3:44.97    3:45.38   152  
                 51.04      1:48.81 (57.77)
        2:48.18 (59.37)     3:45.38 (57.20)
 17 Nathan Gerson    13 MAC               3:42.63    3:52.10   139  
                 52.71    1:52.71 (1:00.00)
      2:53.76 (1:01.05)     3:52.10 (58.34)
 
 Event 12  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
==================================================================
 Meet Qualifying 14:  Slower than 2:43.42
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
  1 Ethan Di Pietro  14 ESWIM             3:09.71    3:03.61   282  
                 42.67      1:29.23 (46.56)
        2:16.82 (47.59)     3:03.61 (46.79)
  2 Ben Selmanovic   14 ESWIM             3:08.73    3:05.33   274  
                 41.49      1:29.39 (47.90)
        2:17.85 (48.46)     3:05.33 (47.48)
  3 Ryan Lee         14 MAC               3:00.05    3:05.41   274  
                 42.02      1:31.15 (49.13)
        2:19.80 (48.65)     3:05.41 (45.61)
  4 Jesse Barnabe    14 NYAC              3:34.00    3:08.99   259  
                 41.85      1:31.29 (49.44)
        2:21.46 (50.17)     3:08.99 (47.53)
  5 Eitan Bitnun     14 NYAC              3:23.17    3:14.94   236  
                 45.13      1:35.47 (50.34)
        2:26.07 (50.60)     3:14.94 (48.87)
  6 Aditya Ghosh     14 ESWIM             3:21.36    3:17.33   227  
                 44.37      1:35.50 (51.13)
        2:27.97 (52.47)     3:17.33 (49.36)
  7 Ethan Elbaz      14 NYAC              3:18.86    3:19.52   220  
                 44.04      1:34.74 (50.70)
        2:26.56 (51.82)     3:19.52 (52.96)
  8 Steve Lu         14 TSC               3:23.01    3:19.75   219  
                 43.75      1:34.31 (50.56)
        2:27.87 (53.56)     3:19.75 (51.88)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Sina Chegini     14 NYAC                   NT    3:20.19   217  
                 44.28      1:35.20 (50.92)
        2:28.12 (52.92)     3:20.19 (52.07)
 10 Aidan Peirce     14 NYAC              3:23.30    3:21.80   212  
                 44.84      1:36.59 (51.75)
        2:29.08 (52.49)     3:21.80 (52.72)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Fabio Curro      14 ESWIM             3:44.86    3:21.95   212  
                 44.64      1:35.88 (51.24)
        2:28.82 (52.94)     3:21.95 (53.13)
 12 Vitaliy Feoktis  14 TSC               3:31.64    3:31.09   185  
                 47.44      1:41.54 (54.10)
        2:36.19 (54.65)     3:31.09 (54.90)
 13 Adesh Ghosh      14 ESWIM             3:40.37    3:32.53   182  
                 46.17      1:40.30 (54.13)
        2:36.83 (56.53)     3:32.53 (55.70)
 14 Panayioti Georg  14 NYAC                   NT    3:37.99   168  
                 49.80      1:45.07 (55.27)
        2:42.67 (57.60)     3:37.99 (55.32)
 15 Noah Verhoeff    14 NYAC                   NT    3:42.30   159  
                 51.76      1:49.63 (57.87)
        2:46.77 (57.14)     3:42.30 (55.53)
 16 Robert Flaim     14 ESWIM             4:00.13    3:43.50   156  
                 49.21      1:44.83 (55.62)
        2:42.39 (57.56)   3:43.50 (1:01.11)
 -- Daniel Masoumi   14 ESWIM             3:14.33         DQ        
                 40.72      1:25.27 (44.55)
        2:11.06 (45.79)          DQ (46.16)
 -- Ojas Mehta       14 TSC               3:17.58         DQ        
                 43.51      1:34.08 (50.57)
        2:25.83 (51.75)          DQ (51.18)
 -- Ethan Singh      14 NYAC              4:02.78         DQ        
                 55.97    1:58.34 (1:02.37)
      3:01.00 (1:02.66)        DQ (1:00.16)
 
 Event 12  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
==================================================================
 Meet Qualifying 15:  Slower than 2:41.10
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
  1 Raymond Liu      15 MAC               2:39.01    2:41.03   418  
                 37.03      1:18.00 (40.97)
        1:59.32 (41.32)     2:41.03 (41.71)
  2 Konrad Kosztyla  15 ESWIM             2:59.31    2:42.51   407  
                 36.83      1:17.86 (41.03)
        2:00.06 (42.20)     2:42.51 (42.45)
  3 Liam Bird        15 ESWIM             2:58.05    2:44.14   395  
                 37.45      1:19.45 (42.00)
        2:02.15 (42.70)     2:44.14 (41.99)
  4 Jacob Loong      15 MAC               2:42.81    2:47.15   374  
                 37.83      1:20.70 (42.87)
        2:03.88 (43.18)     2:47.15 (43.27)
  5 Martin Naipaul   15 ESWIM             2:48.78    2:47.36   373  
                 37.71      1:20.40 (42.69)
        2:03.56 (43.16)     2:47.36 (43.80)
  6 Michal Kuczmar   15 ESWIM             3:10.43    2:51.54   346  
                 38.11      1:21.63 (43.52)
        2:06.72 (45.09)     2:51.54 (44.82)
  7 Andrew Gilbert   15 MAC               2:54.23    2:53.82   333  
                 38.90      1:22.84 (43.94)
        2:08.25 (45.41)     2:53.82 (45.57)
  8 Justin Mendiola  15 MAC               3:05.61    2:59.26   303  
                 38.97      1:24.64 (45.67)
        2:12.55 (47.91)     2:59.26 (46.71)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Niko Marinkovic  15 NYAC              3:17.66    3:07.43   265  
                 42.89      1:31.37 (48.48)
        2:20.71 (49.34)     3:07.43 (46.72)
 10 Andrew Arthur    15 TSC               3:13.55    3:13.86   240  
                 43.47      1:33.07 (49.60)
        2:23.46 (50.39)     3:13.86 (50.40)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Max Gomes        15 TSC               3:12.27    3:28.98   191  
                 45.33      1:39.26 (53.93)
        2:35.51 (56.25)     3:28.98 (53.47)
 
 Event 12  Boys 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
==================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  Slower than 2:34.31
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
  1 Justin Lee       16 MAC               2:30.33    2:33.32   485  
                 34.63      1:13.52 (38.89)
        1:52.81 (39.29)     2:33.32 (40.51)
  2 Vincent Bonus    16 MAC               2:38.60    2:42.39   408  
                 37.37      1:18.73 (41.36)
        2:00.91 (42.18)     2:42.39 (41.48)
  3 Kyle Lau         17 MAC               2:42.57    2:49.20   361  
                 37.84      1:20.49 (42.65)
        2:04.49 (44.00)     2:49.20 (44.71)
  4 Bohr Deng        16 ESWIM             3:00.55    2:51.63   345  
                 38.50      1:22.92 (44.42)
        2:07.56 (44.64)     2:51.63 (44.07)
  5 Dean Ponce       17 NYAC              2:54.58    2:56.05   320  
                 40.40      1:24.40 (44.00)
        2:09.87 (45.47)     2:56.05 (46.18)