Etobicoke Swim Club 
            2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10            
 
 Event 4  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
 Meet Qualifying 13:  Slower than 2:28.53
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Keith Tran       13 ESWIM             2:30.77    2:31.69   377  
                 31.18      1:10.30 (39.12)
        1:57.51 (47.21)     2:31.69 (34.18)
  2 Luca Marra       13 ESWIM             2:36.75    2:32.02   375  
                 31.79      1:11.61 (39.82)
        1:57.61 (46.00)     2:32.02 (34.41)
  3 Vladislav Roman  13 ESWIM             2:39.16    2:32.83   369  
                 33.86      1:13.75 (39.89)
        1:56.09 (42.34)     2:32.83 (36.74)
  4 Ethan Tsang      13 NYAC              2:37.78    2:36.42   344  
                 33.51      1:14.56 (41.05)
        2:01.53 (46.97)     2:36.42 (34.89)
  5 Advay Bhale      13 ESWIM             2:40.60    2:36.63   342  
                 34.23      1:17.22 (42.99)
        2:00.96 (43.74)     2:36.63 (35.67)
  6 Brigham Ryan     13 MAC               2:38.68    2:38.33   331  
                 33.14      1:13.21 (40.07)
        2:03.33 (50.12)     2:38.33 (35.00)
  7 Deniz Makul      13 NYAC              2:38.05    2:39.46   324  
                 35.26      1:17.89 (42.63)
        2:04.66 (46.77)     2:39.46 (34.80)
  8 Jack Mills       13 NYAC              2:50.06    2:42.47   307  
                 35.66      1:19.21 (43.55)
        2:06.16 (46.95)     2:42.47 (36.31)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Emery Soos       13 NYAC              2:46.83    2:42.85   305  
                 36.50      1:16.78 (40.28)
        2:05.80 (49.02)     2:42.85 (37.05)
 10 Michael Gilbert  13 MAC               2:39.81    2:44.11   298  
                 34.81      1:19.67 (44.86)
        2:06.57 (46.90)     2:44.11 (37.54)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Xander Danos     13 MAC               2:56.81    2:50.85   264  
                 36.58      1:18.96 (42.38)
        2:12.67 (53.71)     2:50.85 (38.18)
 12 Alex Marinkovic  13 NYAC              2:58.81    2:52.86   255  
                 36.52      1:19.39 (42.87)
        2:13.16 (53.77)     2:52.86 (39.70)
 13 Andrew Ciddio    13 ESWIM             2:57.71    2:53.77   251  
                 36.26      1:22.50 (46.24)
        2:17.07 (54.57)     2:53.77 (36.70)
 14 Colin Campbell   13 NYAC              3:24.73    2:55.86   242  
                 40.65      1:24.02 (43.37)
        2:18.08 (54.06)     2:55.86 (37.78)
 15 Xavier Yu        13 NYAC              3:00.82    2:58.95   229  
                 38.37      1:22.31 (43.94)
        2:17.93 (55.62)     2:58.95 (41.02)
 16 Kun Wang         13 ESWIM             3:12.56    3:04.01   211  
                 43.35      1:32.03 (48.68)
        2:24.33 (52.30)     3:04.01 (39.68)
 17 Brandon Visan    13 ESWIM             3:11.88    3:07.01   201  
                 41.44      1:28.20 (46.76)
        2:24.96 (56.76)     3:07.01 (42.05)
 18 Pedro Ortego     13 ESWIM             3:17.42    3:07.57   199  
                 40.72      1:26.68 (45.96)
        2:23.76 (57.08)     3:07.57 (43.81)
 19 Cody Solomon     13 NYAC              4:04.66    3:14.02   180  
                 41.90      1:28.69 (46.79)
        2:28.11 (59.42)     3:14.02 (45.91)
 20 Tomas Peterson   13 TSC               3:26.03    3:16.08   174  
                 43.62      1:32.43 (48.81)
        2:31.75 (59.32)     3:16.08 (44.33)
 21 Mikhail Kamochk  13 NYAC              3:24.14    3:19.48   165  
                 44.24      1:35.04 (50.80)
        2:33.61 (58.57)     3:19.48 (45.87)
 -- Charlie Kwinter  13 ESWIM             2:18.45   X2:16.58        
                 29.70      1:04.20 (34.50)
        1:44.44 (40.24)     2:16.58 (32.14)
 
 Event 4  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
 Meet Qualifying 14:  Slower than 2:23.17
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
  1 Daniel Masoumi   14 ESWIM             2:33.15    2:28.55   401  
                 31.54      1:10.84 (39.30)
        1:55.58 (44.74)     2:28.55 (32.97)
  2 Louie Zhao       14 MAC               2:33.34    2:30.62   385  
                 31.89      1:10.14 (38.25)
        1:55.58 (45.44)     2:30.62 (35.04)
  3 Ben Selmanovic   14 ESWIM             2:36.76    2:31.83   376  
                 32.26      1:10.47 (38.21)
        1:57.35 (46.88)     2:31.83 (34.48)
  4 Andrew Zab       14 ESWIM             2:33.51    2:32.94   368  
                 36.55      1:16.22 (39.67)
        1:58.76 (42.54)     2:32.94 (34.18)
  5 Matthew Glazer   14 ESWIM             2:38.70    2:33.19   366  
                 31.66      1:10.96 (39.30)
        1:58.06 (47.10)     2:33.19 (35.13)
  6 Costa Dumitras   14 NYAC              2:34.64    2:34.92   354  
                 31.50      1:08.31 (36.81)
        1:59.68 (51.37)     2:34.92 (35.24)
  7 Ramsey Farah     14 ESWIM             2:42.69    2:38.99   327  
                 31.99      1:15.10 (43.11)
        2:05.83 (50.73)     2:38.99 (33.16)
  8 Benjamin Paters  14 NYAC              2:58.56    2:42.60   306  
                 34.68      1:15.13 (40.45)
        2:04.29 (49.16)     2:42.60 (38.31)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Fabio Curro      14 ESWIM             2:44.34    2:44.48   296  
                 35.21      1:16.51 (41.30)
        2:09.60 (53.09)     2:44.48 (34.88)
 10 Ryan Lee         14 MAC               2:48.34    2:47.70   279  
                 42.71      1:24.43 (41.72)
        2:12.21 (47.78)     2:47.70 (35.49)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Aidan Peirce     14 NYAC              2:58.78    2:50.27   266  
                 38.55      1:21.85 (43.30)
        2:12.59 (50.74)     2:50.27 (37.68)
 12 Sina Chegini     14 NYAC              2:59.46    2:52.43   257  
                 37.78      1:19.90 (42.12)
        2:12.51 (52.61)     2:52.43 (39.92)
 13 Eitan Bitnun     14 NYAC              3:09.64    2:53.34   252  
                 37.58      1:24.60 (47.02)
        2:13.68 (49.08)     2:53.34 (39.66)
 14 Vitaliy Feoktis  14 TSC               3:12.94    2:54.87   246  
                 37.64      1:23.46 (45.82)
        2:14.54 (51.08)     2:54.87 (40.33)
 15 Adesh Ghosh      14 ESWIM             3:04.40    2:57.40   236  
                 38.33      1:22.88 (44.55)
        2:16.54 (53.66)     2:57.40 (40.86)
 16 Robert Flaim     14 ESWIM             3:04.22    3:03.93   211  
                 38.90      1:23.36 (44.46)
        2:21.80 (58.44)     3:03.93 (42.13)
 17 Ojas Mehta       14 TSC               3:11.16    3:11.73   186  
                 42.22      1:32.13 (49.91)
        2:25.16 (53.03)     3:11.73 (46.57)
 -- Kevin Chau       14 ESWIM             2:22.29   X2:25.91        
                 30.31      1:09.31 (39.00)
        1:52.60 (43.29)     2:25.91 (33.31)
 -- Aditya Ghosh     14 ESWIM             2:53.77         DQ        
                 37.39      1:21.19 (43.80)
        2:13.17 (51.98)          DQ (39.79)
 -- Duncan Rutherfo  14 TSC               5:00.00         DQ        
               1:16.60    2:23.45 (1:06.85)
      3:49.73 (1:26.28)        DQ (1:02.59)
 
 Event 4  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
 Meet Qualifying 15:  Slower than 2:19.53
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
  1 Konrad Kosztyla  15 ESWIM             2:23.91    2:22.05   459  
                 30.34      1:07.43 (37.09)
        1:49.07 (41.64)     2:22.05 (32.98)
  2 Vincent Bisasor  15 ESWIM             2:24.50    2:22.74   453  
                 29.79      1:07.05 (37.26)
        1:48.99 (41.94)     2:22.74 (33.75)
  3 Michal Kuczmar   15 ESWIM             2:25.36    2:22.99   450  
                 29.29      1:06.83 (37.54)
        1:50.83 (44.00)     2:22.99 (32.16)
  4 Martin Naipaul   15 ESWIM             2:30.55    2:28.48   402  
                 30.66      1:09.78 (39.12)
        1:53.96 (44.18)     2:28.48 (34.52)
  5 Logan Tran       15 MAC               2:35.10    2:29.46   394  
                 31.05      1:10.76 (39.71)
        1:54.69 (43.93)     2:29.46 (34.77)
  6 Andrew Gilbert   15 MAC               2:30.36    2:29.80   391  
                 32.87      1:10.80 (37.93)
        1:56.17 (45.37)     2:29.80 (33.63)
  7 Justin Mendiola  15 MAC               2:34.07    2:31.60   378  
                 31.05      1:11.28 (40.23)
        1:58.65 (47.37)     2:31.60 (32.95)
  8 Daniel Mokrivsk  15 ESWIM             2:34.37    2:34.51   357  
                 32.15      1:09.91 (37.76)
        1:58.94 (49.03)     2:34.51 (35.57)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Niko Marinkovic  15 NYAC              2:48.36    2:34.68   356  
                 32.57      1:13.27 (40.70)
        2:00.56 (47.29)     2:34.68 (34.12)
 10 Julius Jalakas   15 NYAC              2:44.09    2:40.08   321  
                 35.10      1:15.39 (40.29)
        2:05.27 (49.88)     2:40.08 (34.81)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Isaak Brochu     15 HPST              2:56.25    2:45.79   289  
                 35.52      1:16.05 (40.53)
        2:06.29 (50.24)     2:45.79 (39.50)
 12 Max Gomes        15 TSC               2:55.74    3:07.32   200  
                 38.46      1:27.99 (49.53)
        2:24.07 (56.08)     3:07.32 (43.25)
 
 Event 4  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
==================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  Slower than 2:15.30
    Name            Age Team                 Seed    Prelims  FINA       
==================================================================
  1 Justin Lee       16 MAC               2:21.78    2:18.93   491  
                 28.73      1:05.54 (36.81)
        1:45.18 (39.64)     2:18.93 (33.75)
  2 Petar Mancic     16 ESWIM             2:26.04    2:22.07   459  
                 29.90      1:05.91 (36.01)
        1:49.32 (43.41)     2:22.07 (32.75)
  3 Robert Ho        16 ESWIM             2:27.96    2:27.29   412  
                 31.26      1:09.91 (38.65)
        1:54.49 (44.58)     2:27.29 (32.80)
  4 Dean Ponce       17 NYAC              2:35.60    2:34.25   359  
                 32.72      1:12.40 (39.68)
        1:57.70 (45.30)     2:34.25 (36.55)
  5 Edward Cheung    16 MAC               2:37.24    2:35.10   353  
                 31.37      1:10.69 (39.32)
        2:00.78 (50.09)     2:35.10 (34.32)