Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 90  Boys 11 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 11:  4:00.01 - 7:46.90
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 David Glazer     11 ESWIM             5:38.98    5:39.32   334   15  
                 35.00      1:15.48 (40.48)
        1:59.29 (43.81)     2:42.00 (42.71)
        3:31.69 (49.69)     4:22.01 (50.32)
        5:01.62 (39.61)     5:39.32 (37.70)
  2 Kevin Maher      11 ESWIM             6:30.55    6:18.26   241   11  
                 41.21      1:28.08 (46.87)
        2:16.99 (48.91)     3:04.32 (47.33)
        4:00.81 (56.49)     4:57.67 (56.86)
        5:38.55 (40.88)     6:18.26 (39.71)
  3 Aiden Kim        11 NYAC              6:22.95    6:30.93   218    7  
                 40.29                     
            2:17.57 ( )     3:05.86 (48.29)
        4:04.28 (58.42)     5:01.57 (57.29)
        5:45.39 (43.82)     6:30.93 (45.54)
  4 Robert Yin       11 MAC               6:40.00    6:35.06   211    5  
                 42.01      1:33.07 (51.06)
        2:20.84 (47.77)     3:07.62 (46.78)
        4:07.08 (59.46)   5:07.36 (1:00.28)
        5:52.00 (44.64)     6:35.06 (43.06)
 
 Event 90  Boys 12 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 12:  4:00.01 - 7:00.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 James Maciek     12 ESWIM             5:16.61    5:18.92   402   15  
                 35.70      1:15.63 (39.93)
        1:55.83 (40.20)     2:35.20 (39.37)
        3:22.36 (47.16)     4:08.40 (46.04)
        4:44.01 (35.61)     5:18.92 (34.91)
  2 Max Malakhovets  12 ESWIM             5:38.51    5:21.84   391   11  
                 33.76      1:13.22 (39.46)
        1:53.94 (40.72)     2:34.51 (40.57)
        3:22.13 (47.62)     4:09.76 (47.63)
        4:46.25 (36.49)     5:21.84 (35.59)
  3 Denizhan Gonull  12 TSC               5:46.02    5:41.70   327    7  
                 37.42      1:21.98 (44.56)
        2:03.34 (41.36)     2:44.50 (41.16)
        3:35.10 (50.60)     4:25.22 (50.12)
        5:03.81 (38.59)     5:41.70 (37.89)
  4 Eryk Halicki     12 ESWIM             5:50.76    5:55.39   290    5  
                 39.26      1:28.16 (48.90)
        2:14.51 (46.35)     3:00.54 (46.03)
        3:48.30 (47.76)     4:37.81 (49.51)
        5:16.24 (38.43)     5:55.39 (39.15)
  5 Dalen Labayen    12 ESWIM             6:30.55    6:20.55   236    4  
                 40.17      1:30.98 (50.81)
        2:19.79 (48.81)     3:08.83 (49.04)
        4:02.38 (53.55)     4:56.70 (54.32)
        5:38.83 (42.13)     6:20.55 (41.72)
  6 Jaydon Webber    12 NYAC              6:36.07    6:24.72   229    3  
                 42.04      1:34.00 (51.96)
        2:22.11 (48.11)     3:11.86 (49.75)
        4:04.59 (52.73)     4:57.40 (52.81)
        5:41.46 (44.06)     6:24.72 (43.26)
  7 Alex Manzhola    12 ESWIM             6:39.83    6:29.24   221    2  
                 46.74      1:42.32 (55.58)
        2:28.82 (46.50)     3:13.84 (45.02)
        4:10.23 (56.39)     5:05.93 (55.70)
        5:47.96 (42.03)     6:29.24 (41.28)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 90                 
 
  1. Etobicoke Swimming               4887   2. North York Aquatic Club          2053
  3. Markham Aquatic Club             1793   4. Toronto Swim Club                 774
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      209   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          50
  9. Cricket Currents Swim Team         19  10. York Swim Club                      5