Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 89  Girls 11 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 11:  4:00.01 - 7:17.34
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Trinity Boyd     11 ESWIM             5:44.63    5:36.68   457   15  
                 36.83      1:18.67 (41.84)
        2:02.43 (43.76)     2:44.58 (42.15)
        3:32.78 (48.20)     4:21.95 (49.17)
        5:01.09 (39.14)     5:36.68 (35.59)
  2 Sydney Burnett   11 ESWIM             5:51.69    5:44.71   426   11  
                 39.66      1:27.09 (47.43)
        2:08.59 (41.50)     2:51.45 (42.86)
        3:39.01 (47.56)     4:27.25 (48.24)
        5:06.60 (39.35)     5:44.71 (38.11)
  3 Homey Poon       11 ESWIM             5:59.44    5:59.98   374    7  
                 37.67      1:23.17 (45.50)
        2:07.02 (43.85)     2:50.67 (43.65)
        3:44.95 (54.28)     4:39.88 (54.93)
        5:22.63 (42.75)     5:59.98 (37.35)
  4 Jacqui Little    11 NYAC              6:02.86    6:00.02   374    5  
                 39.44      1:26.72 (47.28)
        2:13.49 (46.77)     2:58.75 (45.26)
        3:51.06 (52.31)     4:43.44 (52.38)
        5:23.48 (40.04)     6:00.02 (36.54)
  5 Olivia Rabinowi  11 NYAC              6:14.69    6:06.88   353    4  
                 42.91      1:32.41 (49.50)
        2:19.81 (47.40)     3:06.74 (46.93)
        3:57.41 (50.67)     4:48.12 (50.71)
        5:29.17 (41.05)     6:06.88 (37.71)
  6 Sienna Manzanar  11 MAC               6:15.36    6:09.44   346    3  
                 41.42      1:33.19 (51.77)
        2:18.44 (45.25)     3:03.04 (44.60)
        3:54.52 (51.48)     4:46.29 (51.77)
        5:28.39 (42.10)     6:09.44 (41.05)
  7 Keira Scott      11 ESWIM             6:30.55    6:13.84   334    2  
                 36.89      1:22.50 (45.61)
        2:08.92 (46.42)     2:54.51 (45.59)
        3:51.18 (56.67)     4:48.63 (57.45)
        5:31.92 (43.29)     6:13.84 (41.92)
  8 Hayley Ho        11 MAC               6:22.82    6:17.08   325    1  
                 43.48      1:35.01 (51.53)
        2:20.23 (45.22)     3:07.24 (47.01)
        4:00.42 (53.18)     4:54.49 (54.07)
        5:36.54 (42.05)     6:17.08 (40.54)
  9 Sara Riverso     11 ESWIM             6:40.99    6:18.50   322  
                 39.80      1:22.86 (43.06)
        2:17.46 (54.60)     3:08.53 (51.07)
        4:03.29 (54.76)     4:58.37 (55.08)
        5:40.60 (42.23)     6:18.50 (37.90)
 10 Teresa Limniati  11 TSC               7:00.00    6:24.04   308  
                 43.21      1:34.50 (51.29)
        2:20.38 (45.88)     3:07.36 (46.98)
        4:03.41 (56.05)     4:58.78 (55.37)
        5:41.87 (43.09)     6:24.04 (42.17)
 11 Ema Paterson     11 NYAC              6:35.99    6:33.96   285  
                 42.14      1:32.53 (50.39)
        2:21.45 (48.92)     3:09.54 (48.09)
        4:07.53 (57.99)     5:05.73 (58.20)
        5:50.27 (44.54)     6:33.96 (43.69)
 12 Sophia Masley    11 ESWIM             6:35.99    6:34.28   284  
                 40.93      1:32.91 (51.98)
        2:23.66 (50.75)     3:12.57 (48.91)
        4:08.20 (55.63)     5:06.26 (58.06)
        5:51.75 (45.49)     6:34.28 (42.53)
 -- Emily Ma         11 MAC               6:00.90         DQ        
                 38.59      1:26.37 (47.78)
        2:13.24 (46.87)     3:00.53 (47.29)
        3:50.90 (50.37)     4:41.59 (50.69)
        5:21.31 (39.72)          DQ (41.12)
 
 Event 89  Girls 12 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 12:  4:00.01 - 6:51.60
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Victoria Raymon  12 ESWIM             5:37.56    5:24.29   512   15  
                 33.65      1:11.74 (38.09)
        1:53.77 (42.03)     2:34.03 (40.26)
        3:21.64 (47.61)     4:09.85 (48.21)
        4:47.67 (37.82)     5:24.29 (36.62)
  2 Chloe Chen       12 MAC               5:38.37    5:37.47   454   11  
                 36.88      1:20.03 (43.15)
        2:04.68 (44.65)     2:48.06 (43.38)
        3:36.66 (48.60)     4:25.61 (48.95)
        5:02.27 (36.66)     5:37.47 (35.20)
  3 Allison Nordqui  12 SLSC              5:50.62    5:42.70   433    7  
                 37.11      1:21.21 (44.10)
        2:05.90 (44.69)     2:48.70 (42.80)
        3:36.17 (47.47)     4:24.69 (48.52)
        5:03.95 (39.26)     5:42.70 (38.75)
  4 Clara Aristanto  12 NYAC              5:53.67    5:53.39   395    5  
                 37.97      1:20.47 (42.50)
        2:06.34 (45.87)     2:50.57 (44.23)
        3:41.08 (50.51)     4:32.38 (51.30)
        5:13.09 (40.71)     5:53.39 (40.30)
  5 Lisa Wang        12 MAC               5:45.00    6:01.09   370    4  
                 40.16      1:26.70 (46.54)
        2:10.97 (44.27)     2:54.70 (43.73)
        3:47.26 (52.56)     4:40.86 (53.60)
        5:22.04 (41.18)     6:01.09 (39.05)
  6 Cary Long        12 ESWIM             6:30.55    6:05.27   358    3  
                 39.48      1:28.13 (48.65)
        2:15.63 (47.50)     3:01.74 (46.11)
        3:50.54 (48.80)     4:39.20 (48.66)
        5:23.30 (44.10)     6:05.27 (41.97)
  7 Cadell Wyncoll   12 ESWIM             6:45.99    6:06.73   354    2  
                 39.32      1:27.70 (48.38)
        2:16.14 (48.44)     3:02.70 (46.56)
        3:53.94 (51.24)     4:45.93 (51.99)
        5:26.66 (40.73)     6:06.73 (40.07)
  8 Queline Pitre    12 SLSC                   NT    6:16.37   327    1  
                 43.76      1:31.71 (47.95)
        2:19.50 (47.79)     3:06.02 (46.52)
        3:58.07 (52.05)     4:50.84 (52.77)
        5:34.61 (43.77)     6:16.37 (41.76)
  9 Carly Lipton     12 NYAC              6:15.99    6:17.74   324  
                 42.35      1:29.22 (46.87)
        2:17.13 (47.91)     3:02.53 (45.40)
        4:01.09 (58.56)     4:58.07 (56.98)
        5:38.93 (40.86)     6:17.74 (38.81)
 10 Olivia Salvo     12 MAC               6:22.01    6:22.60   311  
                 45.97      1:41.92 (55.95)
        2:29.18 (47.26)     3:15.87 (46.69)
        4:06.45 (50.58)     4:57.03 (50.58)
        5:40.44 (43.41)     6:22.60 (42.16)
 11 Cindy Chau       12 ESWIM             6:30.55    6:24.19   308  
                 40.40      1:28.19 (47.79)
        2:19.16 (50.97)     3:09.78 (50.62)
        4:03.04 (53.26)     4:57.05 (54.01)
        5:41.45 (44.40)     6:24.19 (42.74)
 12 Jordan Fidelino  12 MAC               6:37.69    6:32.23   289  
                 43.86      1:39.01 (55.15)
        2:28.00 (48.99)     3:18.61 (50.61)
        4:10.81 (52.20)     5:02.35 (51.54)
        5:47.89 (45.54)     6:32.23 (44.34)
 13 Naomi Laroche    12 ESWIM             6:59.99    6:46.48   260  
                 41.25      1:32.31 (51.06)
        2:23.26 (50.95)     3:13.63 (50.37)
        4:08.56 (54.93)     5:06.29 (57.73)
        5:57.88 (51.59)     6:46.48 (48.60)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 89                 
 
  1. Etobicoke Swimming               4824   2. North York Aquatic Club          2043
  3. Markham Aquatic Club             1788   4. Toronto Swim Club                 767
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      209   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          50
  9. Cricket Currents Swim Team         19  10. York Swim Club                      5