Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 87  Girls 10 & Under 100 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Maya Bezanson    10 ESWIM             1:16.75    1:16.05   413   15  
                 34.85      1:16.05 (41.20)
  2 Sylvia Statkevi  10 ESWIM             1:19.82    1:18.11   381   11  
                 36.23      1:18.11 (41.88)
  3 Sarah Gao        10 MAC               1:26.92    1:27.45   272    7  
                 41.10      1:27.45 (46.35)
  4 Keena Richard    10 SLSC              1:31.37    1:27.72   269    5  
                 40.72      1:27.72 (47.00)
  5 Grace Uy         10 NYAC              1:29.49    1:28.62   261    4  
                 41.63      1:28.62 (46.99)
  6 Lyla Lanthier    10 TSC               1:31.54    1:29.79   251    3  
                 40.47      1:29.79 (49.32)
  7 Luna Guo         10 MAC               1:37.56    1:32.84   227    2  
                 43.84      1:32.84 (49.00)
  8 Ava Halpern      10 TSC               1:35.38    1:32.94   226    1  
                 41.90      1:32.94 (51.04)
  9 Victoria Sun     10 MAC               1:39.67    1:33.69   221  
                 45.70      1:33.69 (47.99)
 10 Khadija Gharib   10 SLSC              1:35.18    1:34.24   217  
                 43.75      1:34.24 (50.49)
 11 Harper Lipton    10 NYAC              1:33.18    1:34.83   213  
                 44.74      1:34.83 (50.09)
 12 Sasha Bouffard   10 SLSC              1:43.64    1:39.29   185  
                 45.52      1:39.29 (53.77)
 13 Rebecca Alterma  10 NYAC              1:39.04    1:39.55   184  
                 46.49      1:39.55 (53.06)
 14 Brianna Mohamma  10 MAC               1:43.55    1:39.91   182  
                 49.32      1:39.91 (50.59)
 15 Addison Card     10 WD                1:40.63    1:42.42   169  
                 49.48      1:42.42 (52.94)
 16 Ava Camps         9 TSC               1:47.01    1:43.20   165  
                 50.92      1:43.20 (52.28)
 17 Abby Campbell    10 NYAC              2:02.78    1:44.30   160  
                 51.08      1:44.30 (53.22)
 18 Taneesha Asher    9 WD                1:39.86    1:44.37   160  
                 48.08      1:44.37 (56.29)
 19 Nicole Bertelin  10 NYAC              2:04.47    1:45.34   155  
                 50.49      1:45.34 (54.85)
 20 Michelle Ho       9 MAC               1:48.85    1:46.80   149  
                 48.98      1:46.80 (57.82)
 20 Hannah Swinnert  10 TSC               1:42.79    1:46.80   149  
                 49.76      1:46.80 (57.04)
 22 Allie Wilson     10 TSC               1:53.32    1:47.47   146  
                 53.59      1:47.47 (53.88)
 23 Siena Giamberar   9 NYAC              1:56.96    1:48.08   144  
                 53.00      1:48.08 (55.08)
 24 Grace Himsl      10 WD                1:48.34    1:48.36   143  
                 52.16      1:48.36 (56.20)
 25 Ava Arhontoudis   9 NYAC              1:55.00    1:48.41   142  
                 58.68      1:48.41 (49.73)
 26 Tessa Giamberar  10 NYAC              1:51.12    1:49.13   140  
                 52.54      1:49.13 (56.59)
 27 Ella Harrison     8 TSC               1:52.75    1:50.36   135  
                 51.43      1:50.36 (58.93)
 28 Kate Dentinger   10 WD                2:01.93    1:52.74   127  
                 56.40      1:52.74 (56.34)
 29 Paige Cameron     9 NYAC              1:49.23    1:53.11   125  
                 51.47    1:53.11 (1:01.64)
 30 Kate Cash        10 NYAC              2:04.72    1:54.66   120  
                 52.96    1:54.66 (1:01.70)
 31 Ana Mancic        9 ESWIM             2:20.55    1:54.85   120  
                 55.06      1:54.85 (59.79)
 32 Ava Shemavonian  10 ESWIM             2:03.79    1:54.98   119  
                 58.91      1:54.98 (56.07)
 33 Julia Rishor     10 TSC               1:58.57    1:55.65   117  
                 56.00      1:55.65 (59.65)
 34 Audrey Platteel  10 TSC               2:00.80    1:56.42   115  
                 55.32    1:56.42 (1:01.10)
 35 Zabrina Zhang     8 NYAC              1:55.46    1:57.24   112  
                 57.25      1:57.24 (59.99)
 36 Amelie Box       10 TSC               1:54.45    1:57.25   112  
                 56.34    1:57.25 (1:00.91)
 37 Cassia Giagkou   10 NYAC              2:00.49    1:58.57   109  
                 57.49    1:58.57 (1:01.08)
 38 Madeline Thomas  10 WD                4:00.00    1:59.39   106  
                 57.58    1:59.39 (1:01.81)
 39 Rowan Baglole     9 WD                1:52.60    1:59.44   106  
                 55.43    1:59.44 (1:04.01)
 40 Sarableen Kaur   10 ESWIM             2:08.08    2:00.46   104  
                 58.04    2:00.46 (1:02.42)
 41 Robin Lysne       9 NYAC              2:04.30    2:00.82   103  
                 56.32    2:00.82 (1:04.50)
 42 Tayissa Gallant  10 WD                1:58.68    2:00.91   102  
                 59.90    2:00.91 (1:01.01)
 43 Cassandra Cesco   9 ESWIM             2:09.31    2:01.89   100  
                 57.91    2:01.89 (1:03.98)
 44 Sarah Botha      10 NYAC              2:00.74    2:03.26    97  
               1:03.47      2:03.26 (59.79)
 45 Kaitlyn Crainfo   9 TSC               2:20.00    2:03.48    96  
                 56.27    2:03.48 (1:07.21)
 46 Sofia Kurmally    9 ESWIM             2:25.55    2:03.80    95  
                 57.65    2:03.80 (1:06.15)
 47 Aislinn McPhedr  10 WD                4:00.00    2:05.57    91  
               1:05.72      2:05.57 (59.85)
 48 Hannah Silver    10 TSC               2:20.00    2:09.50    83  
               1:03.39    2:09.50 (1:06.11)
 49 Angeline Audoin  10 TSC               2:12.84    2:10.19    82  
                 59.85    2:10.19 (1:10.34)
 50 Catherine Moore   8 NYAC              2:10.00    2:10.79    81  
               1:06.57    2:10.79 (1:04.22)
 51 Anita Tran       10 MAC               2:15.00    2:12.09    78  
               1:03.01    2:12.09 (1:09.08)
 52 Zoe Tomory        8 ESWIM             2:15.55    2:14.94    74  
               1:05.55    2:14.94 (1:09.39)
 53 Stephanie Bodog  10 ESWIM             2:30.55    2:15.44    73  
               1:00.77    2:15.44 (1:14.67)
 54 Sophie Agnew      9 ESWIM             2:30.55    2:22.55    62  
               1:10.01    2:22.55 (1:12.54)
 55 Genevieve Lacou   8 WD                4:00.00    2:38.81    45  
               1:14.81    2:38.81 (1:24.00)
 -- Valentina Perez   9 ESWIM             1:56.03         DQ        
                 50.65           DQ (57.17)
 -- Allison Zhao     10 TSC               2:20.00         DQ        
               1:06.20         DQ (1:01.75)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 87                 
 
  1. Etobicoke Swimming               4767   2. North York Aquatic Club          1992
  3. Markham Aquatic Club             1769   4. Toronto Swim Club                 758
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      201   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          50
  9. Cricket Currents Swim Team         19  10. York Swim Club                      5