Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 86  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals  FINA Points
==================================================================================
  1 ESWIM  'A'                    2:07.02    2:08.83   346   30  
     1) Aiden Harris 11               2) Alexander Hinov 12           
     3) Kevin Zhang 12                4) Max Malakhovets 12           
                 33.81      1:08.74 (34.93)
        1:39.43 (30.69)     2:08.83 (29.40)
  2 ESWIM  'B'                    2:15.24    2:14.43   305   25  
     1) James Maciek 12               2) Eryk Halicki 12              
     3) David Glazer 11               4) Dalen Labayen 12             
                 34.64      1:11.66 (37.02)
        1:43.96 (32.30)     2:14.43 (30.47)
  3 NYAC  'A'                     2:20.63    2:16.00   294   20  
     1) Paul Yang 11                  2) Rowen Uy 12                  
     3) Elijah Daley 11               4) Jacob Gort 12                
                 35.63      1:14.20 (38.57)
        1:45.80 (31.60)     2:16.00 (30.20)
  4 TSC  'A'                      2:23.84    2:18.95   276   18  
     1) Daghan Gonulluoglu 12         2) Rally Lin 12                 
     3) Sam Vakilha 12                4) Denizhan Gonulluoglu 12      
                 34.50      1:15.86 (41.36)
        1:48.48 (32.62)     2:18.95 (30.47)
  5 ESWIM  'C'                    2:24.45    2:22.27   257   16  
     1) Matthew Baraniak 12           2) Derek Wang 11                
     3) Jeffrey Hou 12                4) Kevin Maher 11               
                 37.12      1:16.12 (39.00)
        1:50.13 (34.01)     2:22.27 (32.14)
  6 NYAC  'B'                     2:30.10    2:34.92   199   14  
     1) Damien Bailey 11              2) Anderson Lo 11               
     3) Aiden Kim 11                  4) Shawn Yang 12                
                 37.56      1:21.68 (44.12)
        2:03.61 (41.93)     2:34.92 (31.31)
  7 SLSC  'A'                     2:44.54    2:35.44   197   12  
     1) Ben Schell 11                 2) Liam Michaud 12              
     3) Coheed Hingst 11              4) Adam Gueraoui 11             
                 38.83      1:20.14 (41.31)
        1:58.50 (38.36)     2:35.44 (36.94)
  8 ESWIM  'D'                    2:35.74    2:37.34   190   10  
     1) Alex Manzhola 12              2) Braden Flint 12              
     3) Bilali Yalikun 11             4) Carlos Solares 12            
                 39.57      1:25.01 (45.44)
        2:04.01 (39.00)     2:37.34 (33.33)
  9 MAC  'A'                      2:40.99    2:39.62   182    8  
     1) Robert Yin 11                 2) Adrian Chui 11               
     3) Andrew Durnford 12            4) Izac Benjamin 12             
                 38.97      1:20.73 (41.76)
        2:04.70 (43.97)     2:39.62 (34.92)
 10 ESWIM  'E'                    2:40.61    2:44.02   168    7  
     1) Dennis Ovdiyenko 12           2) Ethan Lam 12                 
     3) Christopher Santos 11         4) Luca Wu 11                   
                 40.40      1:28.46 (48.06)
        2:07.37 (38.91)     2:44.02 (36.65)
 11 NYAC  'C'                     2:38.69    2:46.97   159    6  
     1) Zachary Marques 12            2) Keshav Sharma 12             
     3) Ben Winokur 12                4) Jeff Tian 9                  
                 39.52      1:33.05 (53.53)
        2:10.19 (37.14)     2:46.97 (36.78)
 12 TSC  'B'                      2:50.46    2:53.56   141    5  
     1) Rafe Murray 12                2) Devin Singh 12               
     3) Nathan Yoon 11                4) Maks Draga 12                
                 44.93      1:32.75 (47.82)
        2:19.03 (46.28)     2:53.56 (34.53)
 13 ESWIM  'F'                    2:50.87    2:55.18   137    4  
     1) Marcin Lesniewski 12          2) Andy Shkolnik 11             
     3) Oliver Jarosz 11              4) Thomas Petrella 11           
                 44.55      1:33.73 (49.18)
        2:14.35 (40.62)     2:55.18 (40.83)
 14 MAC  'B'                      3:03.26    3:09.36   109    3  
     1) Andrew Tian 11                2) Sam Sinclair 11              
     3) Simon Hampton 12              4) Zachary Cornberg 11          
                 42.10      1:39.95 (57.85)
        2:28.12 (48.17)     3:09.36 (41.24)
 15 TSC  'D'                      3:20.87    3:21.81    90    2  
     1) Evan Pang 11                  2) Maclen Hughes 11             
     3) Matheus Rego 11               4) Haven Wood 11                
                 50.74      1:47.20 (56.46)
        2:43.51 (56.31)     3:21.81 (38.30)
 16 TSC  'C'                      3:01.87    3:21.88    90    1  
     1) Derek Miao-Marshall 11        2) Sheldon Inksetter 11         
     3) Oliver Pecaric 11             4) Andrey Osipenkov 10          
                 47.09      1:39.01 (51.92)
        2:33.71 (54.70)     3:21.88 (48.17)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 86                      
 
  1. Etobicoke Swimming               4741   2. North York Aquatic Club          1988
  3. Markham Aquatic Club             1760   4. Toronto Swim Club                 754
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      196   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          50
  9. Cricket Currents Swim Team         19  10. York Swim Club                      5