Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 85  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals  FINA Points
==================================================================================
  1 MAC  'A'                      2:13.98    2:07.52   543   30  
     1) Jessica Sheng 11              2) Amber Chen 11                
     3) Chloe Mendiola 12             4) Emma Gao 12                  
                 32.32      1:09.70 (37.38)
        1:39.99 (30.29)     2:07.52 (27.53)
  2 ESWIM  'A'                    2:10.40    2:09.29   521   25  
     1) Summer McIntosh 11            2) Astrid Bergman 12            
     3) Victoria Raymond 12           4) Nafeisha Yalikun 12          
                 32.78      1:10.94 (38.16)
        1:40.97 (30.03)     2:09.29 (28.32)
  3 ESWIM  'B'                    2:15.83    2:16.08   446   20  
     1) Homey Poon 11                 2) Cary Long 12                 
     3) Rachel Nguyen 11              4) Abigail Sammut 12            
                 34.85      1:13.33 (38.48)
        1:45.89 (32.56)     2:16.08 (30.19)
  4 ESWIM  'C'                    2:19.83    2:21.16   400   18  
     1) Keira Scott 11                2) Eva Vujosevic 11             
     3) Ema Masic 12                  4) Bailey O'Regan 11            
                 34.66      1:15.40 (40.74)
        1:49.64 (34.24)     2:21.16 (31.52)
  5 MAC  'B'                      2:25.49    2:23.23   383   16  
     1) Lisa Wang 12                  2) Emily Ma 11                  
     3) Rachel Peters 12              4) Chloe Chen 12                
                 36.69      1:16.26 (39.57)
        1:51.42 (35.16)     2:23.23 (31.81)
  6 NYAC  'A'                     2:24.48    2:24.88   370   14  
     1) Emily Yu 12                   2) Tess van Bruggen 12          
     3) Clara Aristanto 12            4) Sofia Gyarmati 12            
                 36.25      1:18.31 (42.06)
        1:52.89 (34.58)     2:24.88 (31.99)
  7 ESWIM  'D'                    2:23.31    2:27.16   353   12  
     1) Trinity Boyd 11               2) Sydney Burnett 11            
     3) Cindy Chau 12                 4) Madison Van Hoof 12          
                 36.31      1:22.65 (46.34)
        1:54.31 (31.66)     2:27.16 (32.85)
  8 SLSC  'A'                     2:34.30    2:28.24   345   10  
     1) Queline Pitre 12              2) Allison Nordquist 12         
     3) Grace Thomas 11               4) Amilie Bradley 12            
                 37.20      1:15.02 (37.82)
        1:53.64 (38.62)     2:28.24 (34.60)
  9 ESWIM  'F'                    2:31.92    2:29.62   336    8  
     1) Emma Duric 11                 2) Laila Castel Philips 11      
     3) Sara Riverso 11               4) Sydni Grant-Baird 12         
                 38.44      1:20.55 (42.11)
        1:57.00 (36.45)     2:29.62 (32.62)
 10 NYAC  'B'                     2:32.47    2:30.93   327    7  
     1) Jacqui Little 11              2) Olivia Rabinowitz 11         
     3) Carly Lipton 12               4) Sophia Dumitras 12           
                 38.77      1:22.03 (43.26)
        1:58.65 (36.62)     2:30.93 (32.28)
 11 ESWIM  'E'                    2:29.65    2:31.21   325    6  
     1) Nicole Sabac 12               2) Vian Tran 11                 
     3) Naomi Laroche 12              4) Maria Ortego 11              
                 38.51      1:20.49 (41.98)
        1:57.58 (37.09)     2:31.21 (33.63)
 12 TSC  'A'                      2:28.44    2:34.17   307    5  
     1) Teresa Limniatis 11           2) Audrey Kramer 12             
     3) Maya Lising 11                4) Alexandra Pitt 10            
                 36.53      1:23.71 (47.18)
        2:00.45 (36.74)     2:34.17 (33.72)
 13 MAC  'C'                      2:40.40    2:34.87   303    4  
     1) Sienna Manzanares-Scozzese 11 2) Madison Caswell 11           
     3) Olivia Salvo 12               4) Laura Gu 12                  
                 39.94      1:22.93 (42.99)
        2:04.15 (41.22)     2:34.87 (30.72)
 14 ESWIM  'G'                    2:37.07    2:35.84   297    3  
     1) Natalia Dudek 12              2) Emma Teisanu 11              
     3) Sophia Masley 11              4) Cadell Wyncoll 12            
                 40.07      1:23.55 (43.48)
      2:35.84 (1:12.29)                    
 15 MAC  'D'                      2:47.84    2:36.58   293    2  
     1) Jessica Cabildo-Jenah 12      2) Jordan Fidelino 12           
     3) Hayley Ho 11                  4) Sophia Boscariol 11          
                 41.90      1:23.70 (41.80)
        2:01.60 (37.90)     2:36.58 (34.98)
 16 ESWIM  'H'                    2:40.32    2:39.60   277    1  
     1) Rada Georgieva 12             2) Kristen Helmus 11            
     3) Daniella Marovino 11          4) Leah Zanker 12               
                 38.56      1:24.22 (45.66)
        2:04.33 (40.11)     2:39.60 (35.27)
 17 NYAC  'C'                     2:36.95    2:39.77   276  
     1) Lindsay Kang 11               2) Arielle Yang 11              
     3) Peyton Wilkerson 12           4) Kaitlyn Oliver 12            
                 40.54      1:27.50 (46.96)
        2:06.82 (39.32)     2:39.77 (32.95)
 18 NYAC  'D'                     2:40.35    2:39.98   275  
     1) Abigail Odinocki 11           2) Alexandra Giust 11           
     3) Marique Ng 12                 4) Nathalie Leung 11            
                 41.60      1:27.24 (45.64)
        2:08.49 (41.25)     2:39.98 (31.49)
 19 NYAC  'E'                     2:44.13    2:46.94   242  
     1) Isabel Gonos 11               2) Kate Boxer 11                
     3) Charlotte Shin 11             4) Carys McNeil 12              
                 42.90      1:30.43 (47.53)
        2:12.81 (42.38)     2:46.94 (34.13)
 20 TSC  'B'                      2:52.35    2:46.98   241  
     1) Phoibe Clarke 11              2) Calla Linskill 11            
     3) Sadie Renihan-McKechnie 11    4) Gamze Ugur 12                
                 41.53      1:29.88 (48.35)
        2:12.88 (43.00)     2:46.98 (34.10)
 21 ESWIM  'I'                    2:48.24    2:47.90   237  
     1) Ysabelle Rubis 11             2) Monica Lis 11                
     3) Rachel Smith 11               4) Fatima Al-Sultan 12          
                 42.62      1:27.59 (44.97)
        2:12.14 (44.55)     2:47.90 (35.76)
 22 WD  'A'                       2:53.82    2:55.42   208  
     1) Sarah Dentinger 11            2) Emily Engelman 11            
     3) Elly Sirois 11                4) Annika Jensen 11             
                 45.76      1:31.32 (45.56)
        2:13.62 (42.30)     2:55.42 (41.80)
 23 TSC  'E'                      3:09.87    3:06.78   172  
     1) Abby Lynch 11                 2) Jacqueline Gibson 11         
     3) Mairead Wydrzynski 12         4) Kiara Satoskar 12            
                 50.24                     
            1:40.68 ( )   3:06.78 (1:26.10)
 24 TSC  'F'                      3:15.82    3:07.34   171  
     1) Izzy Parker 11                2) Sydney Murray 11             
     3) Abigail Mussie 11             4) Nicole Dzuba 11              
                 45.40      1:05.48 (20.08)
        1:39.51 (34.03)   3:07.34 (1:27.83)
 -- TSC  'C'                      3:02.53         DQ        
     1) Violet Nekic 12               2) Saoirse Das 12               
     3) Julia da Silva Giorgi 12      4) Alice Gayduchkova 11         
                 45.87      1:33.70 (47.83)
        2:21.58 (47.88)          DQ (33.41)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 85                      
 
  1. Etobicoke Swimming               4649   2. North York Aquatic Club          1948
  3. Markham Aquatic Club             1749   4. Toronto Swim Club                 728
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      184   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          50
  9. Cricket Currents Swim Team         19  10. York Swim Club                      5