Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 83  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals  FINA Points
==================================================================================
  1 ESWIM  'A'                    2:21.90    2:24.50   373   30  
     1) Sylvia Statkevicius 10        2) Adora Yao 10                 
     3) Malak Tawdy 10                4) Maya Bezanson 10             
                 35.32      1:17.07 (41.75)
        1:53.66 (36.59)     2:24.50 (30.84)
  2 TSC  'A'                      2:37.99    2:37.98   285   25  
     1) Katie McKinstry 10            2) Tyra Reci 10                 
     3) Abigail Liut 10               4) Alexandra Pitt 10            
                 40.81      1:25.98 (45.17)
        2:05.42 (39.44)     2:37.98 (32.56)
  3 NYAC  'A'                     2:46.64    2:38.84   281   20  
     1) Harper Lipton 10              2) Ava Arhontoudis 9            
     3) Maggie Shackell 10            4) Grace Uy 10                  
                 41.31      1:26.74 (45.43)
        2:03.59 (36.85)     2:38.84 (35.25)
  4 ESWIM  'B'                    2:38.86    2:44.25   254   18  
     1) Olive Rogers 9                2) Avery Leno 10                
     3) Jessica Moran 10              4) Emma Pobol 9                 
                 40.42      1:29.76 (49.34)
        2:08.74 (38.98)     2:44.25 (35.51)
  5 TSC  'B'                      2:52.28    2:44.84   251   16  
     1) Ava Halpern 10                2) Olga Hamer 10                
     3) Maddie Barnes 9               4) Aimee Prekop 10              
                 41.40      1:26.69 (45.29)
        2:09.79 (43.10)     2:44.84 (35.05)
  6 ESWIM  'C'                    2:51.15    2:49.52   231   14  
     1) Ridley O'Regan 9              2) Tierney Rodgers 10           
     3) Amelie Robichaud 9            4) Emerson Wilson 10            
                 43.16      1:33.98 (50.82)
        2:12.94 (38.96)     2:49.52 (36.58)
  7 ESWIM  'D'                    3:00.01    3:03.98   180   12  
     1) Clare Maieron 10              2) Elisha Lam 10                
     3) Siena Wyncoll 9               4) Michela Bartucci 10          
                 43.62      1:35.39 (51.77)
        2:24.67 (49.28)     3:03.98 (39.31)
  8 CCST  'A'                     3:44.68    3:04.48   179   10  
     1) Isabelle Matthews 10          2) Arina Golygina 10            
     3) Sophia Geng 10                4) Ashley Zeidel 10             
                 47.09      1:39.86 (52.77)
        2:22.45 (42.59)     3:04.48 (42.03)
  9 TSC  'C'                      2:59.22    3:04.81   178    8  
     1) Lyla Lanthier 10              2) Isabel Rice 9                
     3) Leah Tigert 9                 4) Ava Camps 9                  
                 41.77      1:36.04 (54.27)
        2:24.57 (48.53)     3:04.81 (40.24)
 10 TSC  'D'                      3:05.37    3:06.35   174    7  
     1) Hannah Swinnerton 10          2) Ginger Fagerstroem 9         
     3) Julia Ebli 10                 4) Kaitlyn Crainford 9          
                 46.48      1:38.39 (51.91)
        2:25.22 (46.83)     3:06.35 (41.13)
 11 MAC  'A'                      3:10.93    3:08.93   166    6  
     1) Katie Butcher 10              2) Elsie Zhang 9                
     3) Victoria Sun 10               4) Wingcy Wong 10               
                 46.91      1:42.09 (55.18)
        2:29.10 (47.01)     3:08.93 (39.83)
 12 WD  'A'                       3:05.29    3:09.15   166    5  
     1) Olivia Johnson 10             2) Addison Card 10              
     3) Taneesha Asher 9              4) Grace Himsl 10               
                 46.50      1:41.02 (54.52)
        2:29.26 (48.24)     3:09.15 (39.89)
 13 NYAC  'C'                     3:15.04    3:12.35   158    4  
     1) Nicole Bertelink 10           2) Tessa Giamberardino 10       
     3) Paige Cameron 9               4) Abby Campbell 10             
                 47.49      1:39.60 (52.11)
        2:35.56 (55.96)     3:12.35 (36.79)
 14 ESWIM  'E'                    3:17.74    3:16.18   149    3  
     1) Manuela Attardo 9             2) Elizabeth Skinner 10         
     3) Sophie Hay 10                 4) Alexandria Bisasor 10        
                 50.41      1:46.44 (56.03)
        2:33.72 (47.28)     3:16.18 (42.46)
 15 TSC  'E'                      3:15.49    3:21.08   138    2  
     1) Audrey Platteel 10            2) Allie Wilson 10              
     3) Ella Harrison 8               4) Ireland Butler 10            
                 51.03      1:43.90 (52.87)
        2:36.60 (52.70)     3:21.08 (44.48)
 16 ESWIM  'F'                    3:30.95    3:23.45   133    1  
     1) Valentina Perez 9             2) Alexandra Vujic 10           
     3) Amelia Halicki 10             4) Melissa Ni 10                
                 48.51      1:46.69 (58.18)
        2:42.69 (56.00)     3:23.45 (40.76)
 17 WD  'B'                       3:29.34    3:26.28   128  
     1) Rowan Baglole 9               2) Aislinn McPhedran 10         
     3) Hayley Clancy 10              4) Tayissa Gallant 10           
                 49.54      1:48.88 (59.34)
        2:43.34 (54.46)     3:26.28 (42.94)
 18 MAC  'B'                      3:30.56    3:33.43   115  
     1) Michelle Ho 9                 2) Amy Chai 9                   
     3) Anita Tran 10                 4) Niki Devane 10               
                 48.72      1:44.10 (55.38)
      2:46.94 (1:02.84)     3:33.43 (46.49)
 19 ESWIM  'G'                    3:41.06    3:33.93   115  
     1) Ava Shemavonian 10            2) Ana Mancic 9                 
     3) Brianna Tota 10               4) Grace Poulos 10              
                 49.92    1:50.54 (1:00.62)
      2:53.84 (1:03.30)     3:33.93 (40.09)
 20 ESWIM  'H'                    3:49.64    3:46.83    96  
     1) Claire Armstrong 10           2) Sarableen Kaur 10            
     3) Cassandra Cescon 9            4) Sofia Kurmally 9             
                 50.83    1:55.60 (1:04.77)
      2:59.39 (1:03.79)     3:46.83 (47.44)
 -- NYAC  'B'                     3:01.93         DQ        
     1) Rebecca Alterman Pont 10      2) Siena Giamberardino 9        
     3) Sophia Halldorson 10          4) Shaye Gross 9                
                 46.64      1:36.96 (50.32)
        2:29.68 (52.72)          DQ (37.79)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 83                      
 
  1. Etobicoke Swimming               4491   2. North York Aquatic Club          1897
  3. Markham Aquatic Club             1697   4. Toronto Swim Club                 677
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      174   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          38
  9. Cricket Currents Swim Team         19  10. York Swim Club                      5