Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 76  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Ethan Zou        10 NYAC              1:31.36    1:35.27   198   15  
                 44.35      1:35.27 (50.92)
  2 Zac Vinizki       9 NYAC              1:44.53    1:36.83   189   11  
                 46.42      1:36.83 (50.41)
  3 Leo Zhang         9 NYAC              1:40.41    1:37.34   186    7  
                 45.96      1:37.34 (51.38)
  4 Ben Cescon        8 TSC               1:46.43    1:41.77   163    5  
                 49.36      1:41.77 (52.41)
  5 Harry Zhang      10 ESWIM             1:43.31    1:45.45   146    4  
                 49.87      1:45.45 (55.58)
  6 Ethan Moynan     10 TSC               1:52.15    1:47.55   138    3  
                 51.75      1:47.55 (55.80)
  7 Leo Liu           9 ESWIM             2:11.41    1:53.39   117    2  
                 53.24    1:53.39 (1:00.15)
  8 Brandon Lee       9 TSC               1:55.12    1:53.53   117    1  
                 56.16      1:53.53 (57.37)
  9 Eric Hou         10 ESWIM             1:52.79    1:53.57   117  
                 55.33      1:53.57 (58.24)
 10 Matthew Gu       10 MAC               2:06.67    1:53.66   117  
                 54.61      1:53.66 (59.05)
 11 Alexander Burgi   9 WD                1:57.01    1:54.03   115  
                 54.58      1:54.03 (59.45)
 12 Jake Redfern      9 TSC               1:52.83    1:54.70   113  
                 53.74    1:54.70 (1:00.96)
 13 Dylan Boyd        9 ESWIM             1:55.25    1:54.81   113  
                 55.33      1:54.81 (59.48)
 14 Zev Slater       10 TSC               2:08.09    1:57.10   107  
                 55.11    1:57.10 (1:01.99)
 15 Andrew Cescon     8 TSC               2:06.15    1:58.56   103  
                 57.78    1:58.56 (1:00.78)
 16 Ty De Wachter    10 WD                2:03.93    1:58.74   102  
                 57.56    1:58.74 (1:01.18)
 17 Ethan Jung        9 TSC               2:30.00    2:04.84    88  
                 59.29    2:04.84 (1:05.55)
 18 Cooper Rush       9 TSC               2:12.79    2:04.86    88  
               1:00.42    2:04.86 (1:04.44)
 19 Aleks Klejman     8 TSC               2:08.52    2:05.41    87  
               1:00.28    2:05.41 (1:05.13)
 20 Michael Li        9 MAC               2:13.08    2:06.13    85  
               1:00.24    2:06.13 (1:05.89)
 21 Matthew Butcher   8 MAC               2:10.73    2:06.54    84  
               1:01.44    2:06.54 (1:05.10)
 22 Richmond Yang    10 MAC               2:27.95    2:09.27    79  
               1:02.73    2:09.27 (1:06.54)
 23 Andrey Osipenko  10 TSC               2:15.56    2:09.73    78  
               1:01.08    2:09.73 (1:08.65)
 24 Elliot Kozuskan  10 WD                2:30.00    2:10.27    77  
               1:02.24    2:10.27 (1:08.03)
 25 Aaron Gu         10 MAC               2:01.72    2:11.32    75  
               1:02.84    2:11.32 (1:08.48)
 26 Filip Dudek      10 ESWIM             2:21.71    2:14.13    71  
               1:03.91    2:14.13 (1:10.22)
 27 Caleb Johnston   10 ESWIM             2:27.99    2:15.10    69  
               1:03.98    2:15.10 (1:11.12)
 28 Yichen Liu        7 MAC               2:15.21    2:19.77    62  
               1:08.83    2:19.77 (1:10.94)
 29 Douglas McInern   8 ESWIM             2:26.66    2:21.84    60  
               1:07.88    2:21.84 (1:13.96)
 30 Evan Zhang       10 MAC               2:22.64    2:22.49    59  
               1:08.15    2:22.49 (1:14.34)
 31 Parsa Barari     10 WD                2:30.00    2:45.20    38  
               1:16.99    2:45.20 (1:28.21)
 32 Sebastian Mazar  10 ESWIM             2:20.55    3:04.85    27  
               1:29.81    3:04.85 (1:35.04)
 -- Dylan Rutledge    9 ESWIM             2:02.72         DQ        
               1:01.38         DQ (1:09.00)
 -- Luca Lyn          9 ESWIM             1:58.39         DQ        
                 54.55         DQ (1:01.73)
 -- Toni Grahovac     9 ESWIM             2:40.55         DQ        
               1:00.25         DQ (1:11.55)
 -- Noah Ceolin       9 ESWIM             2:28.69         DQ        
               1:03.00         DQ (1:08.74)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 76                 
 
  1. Etobicoke Swimming               4197   2. North York Aquatic Club          1765
  3. Markham Aquatic Club             1617   4. Toronto Swim Club                 558
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      157   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          32
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5