Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 75  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Maya Bezanson    10 ESWIM             1:26.32    1:25.57   387   15  
                 40.12      1:25.57 (45.45)
  2 Sylvia Statkevi  10 ESWIM             1:35.09    1:29.64   336   11  
                 42.71      1:29.64 (46.93)
  3 Adora Yao        10 ESWIM             1:24.37    1:30.95   322    7  
                 42.62      1:30.95 (48.33)
  4 Katie McKinstry  10 TSC               1:34.45    1:35.34   279    5  
                 44.29      1:35.34 (51.05)
  5 Emma Pobol        9 ESWIM             1:36.40    1:36.90   266    4  
                 46.72      1:36.90 (50.18)
  6 Sarah Gao        10 MAC               1:47.83    1:40.97   235    3  
                 48.39      1:40.97 (52.58)
  7 Olga Hamer       10 TSC               1:47.40    1:42.16   227    2  
                 48.18      1:42.16 (53.98)
  8 Maggie Shackell  10 NYAC              1:43.76    1:43.27   220    1  
                 49.39      1:43.27 (53.88)
  9 Luna Guo         10 MAC               1:52.84    1:43.56   218  
                 50.11      1:43.56 (53.45)
 10 Isabel Rice       9 TSC               1:48.26    1:45.09   208  
                 49.50      1:45.09 (55.59)
 11 Harper Lipton    10 NYAC              1:45.50    1:45.44   206  
                 49.80      1:45.44 (55.64)
 12 Sophia Geng      10 CCST                   NT    1:45.70   205  
                 49.78      1:45.70 (55.92)
 13 Victoria Sun     10 MAC               1:50.94    1:46.08   203  
                 50.44      1:46.08 (55.64)
 14 Addison Card     10 WD                1:53.55    1:50.26   180  
                 53.09      1:50.26 (57.17)
 15 Brianna Mohamma  10 MAC               1:56.35    1:50.36   180  
                 53.65      1:50.36 (56.71)
 16 Julia Ebli       10 TSC               2:11.79    1:51.67   174  
                 52.79      1:51.67 (58.88)
 17 Aimee Prekop     10 TSC               1:57.13    1:52.82   168  
                 53.98      1:52.82 (58.84)
 18 Taneesha Asher    9 WD                2:02.54    1:53.33   166  
                 54.44      1:53.33 (58.89)
 19 Elisha Lam       10 ESWIM             1:55.28    1:53.66   165  
                 54.07      1:53.66 (59.59)
 20 Allie Wilson     10 TSC               2:05.38    1:54.45   161  
                 55.73      1:54.45 (58.72)
 21 Ginger Fagerstr   9 TSC               1:57.94    1:54.64   160  
                 54.86      1:54.64 (59.78)
 22 Hannah Swinnert  10 TSC               1:53.28    1:54.76   160  
                 54.12    1:54.76 (1:00.64)
 23 Ashley Wilkie     9 MAC               1:58.35    1:55.38   157  
                 53.69    1:55.38 (1:01.69)
 24 Arina Golygina   10 CCST              1:56.25    1:55.41   157  
                 53.64    1:55.41 (1:01.77)
 25 Siena Giamberar   9 NYAC              1:54.44    1:55.42   157  
                 54.46    1:55.42 (1:00.96)
 26 Siena Wyncoll     9 ESWIM             1:50.01    1:55.81   156  
                 55.06    1:55.81 (1:00.75)
 27 Amy Chai          9 MAC               2:00.57    1:56.23   154  
                 56.45      1:56.23 (59.78)
 28 Maddie Barnes     9 TSC               2:08.08    1:56.29   154  
                 54.89    1:56.29 (1:01.40)
 29 Sophie Ryabokon  10 TSC               2:04.82    1:58.02   147  
                 56.53    1:58.02 (1:01.49)
 30 Anna Yu           9 NYAC              2:00.48    1:58.08   147  
                 57.70    1:58.08 (1:00.38)
 31 Eliana Hauser-K  10 NYAC                   NT    1:58.90   144  
                 57.40    1:58.90 (1:01.50)
 32 Ashley Zeidel    10 CCST              1:56.61    1:58.99   143  
                 53.57    1:58.99 (1:05.42)
 33 Katie Butcher    10 MAC               2:04.20    1:59.24   143  
                 57.56    1:59.24 (1:01.68)
 34 Elizabeth Skinn  10 ESWIM             2:01.43    2:00.03   140  
                 57.48    2:00.03 (1:02.55)
 35 Leah Tigert       9 TSC               2:00.98    2:02.31   132  
                 58.74    2:02.31 (1:03.57)
 36 Madeline Thomas  10 WD                2:30.00    2:02.73   131  
                 57.99    2:02.73 (1:04.74)
 36 Claire Armstron  10 ESWIM             2:22.92    2:02.73   131  
                 58.45    2:02.73 (1:04.28)
 38 Sarah Botha      10 NYAC              2:07.93    2:03.19   129  
               1:01.31    2:03.19 (1:01.88)
 39 Grace Himsl      10 WD                2:06.74    2:03.30   129  
                 58.85    2:03.30 (1:04.45)
 40 Hayley Clancy    10 WD                2:11.01    2:03.39   129  
               1:00.18    2:03.39 (1:03.21)
 41 Wingcy Wong      10 MAC               2:16.41    2:04.09   126  
               1:01.46    2:04.09 (1:02.63)
 42 Cassia Giagkou   10 NYAC              2:03.74    2:04.55   125  
                 58.11    2:04.55 (1:06.44)
 43 Niki Devane      10 MAC               2:11.93    2:04.80   124  
               1:01.13    2:04.80 (1:03.67)
 44 Julia Rishor     10 TSC               2:10.76    2:05.23   123  
                 59.68    2:05.23 (1:05.55)
 45 Beatrice Hudson   9 TSC               2:30.00    2:05.32   123  
               1:00.41    2:05.32 (1:04.91)
 46 Elsie Zhang       9 MAC               2:07.59    2:06.30   120  
               1:01.09    2:06.30 (1:05.21)
 47 Aislinn McPhedr  10 WD                2:14.70    2:06.56   119  
               1:00.08    2:06.56 (1:06.48)
 48 Audrey Platteel  10 TSC               2:12.31    2:06.85   118  
                 58.97    2:06.85 (1:07.88)
 49 Rowan Baglole     9 WD                2:02.64    2:07.86   116  
               1:01.18    2:07.86 (1:06.68)
 50 Sarableen Kaur   10 ESWIM             2:29.10    2:09.80   110  
               1:02.11    2:09.80 (1:07.69)
 51 Paige Cameron     9 NYAC              2:05.96    2:09.95   110  
               1:03.12    2:09.95 (1:06.83)
 52 Amelie Box       10 TSC               2:13.97    2:11.57   106  
               1:03.70    2:11.57 (1:07.87)
 53 Ana Mancic        9 ESWIM             2:37.62    2:14.02   100  
               1:02.77    2:14.02 (1:11.25)
 54 Brianna Tota     10 ESWIM             2:15.52    2:14.56    99  
               1:06.37    2:14.56 (1:08.19)
 55 Ella Harrison     8 TSC               2:20.00    2:18.02    92  
               1:06.33    2:18.02 (1:11.69)
 56 Hannah Silver    10 TSC               2:20.28    2:20.76    86  
               1:06.85    2:20.76 (1:13.91)
 57 Cassandra Cesco   9 ESWIM             2:18.10    2:21.05    86  
               1:08.45    2:21.05 (1:12.60)
 58 Catherine Moore   8 NYAC              2:24.25    2:21.32    85  
               1:08.92    2:21.32 (1:12.40)
 59 Anita Tran       10 MAC               2:19.98    2:27.39    75  
               1:09.63    2:27.39 (1:17.76)
 60 Melissa Ni       10 ESWIM             2:37.35    2:28.86    73  
               1:09.54    2:28.86 (1:19.32)
 61 Manuela Attardo   9 ESWIM             2:39.11    2:29.30    72  
               1:11.37    2:29.30 (1:17.93)
 62 Angeline Audoin  10 TSC               2:20.00    2:37.72    61  
               1:13.24    2:37.72 (1:24.48)
 63 Zoe Tomory        8 ESWIM             2:46.75    2:39.16    60  
               1:17.04    2:39.16 (1:22.12)
 64 Genevieve Lacou   8 WD                3:49.73    3:18.55    30  
               1:38.24    3:18.55 (1:40.31)
 -- Isabelle Matthe  10 CCST              1:49.25         DQ        
                 52.41           DQ (58.28)
 -- Valentina Perez   9 ESWIM             2:10.33         DQ        
               1:00.90         DQ (1:03.86)
 -- Ava Shemavonian  10 ESWIM             2:40.55         DQ        
               1:02.22         DQ (1:05.79)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 75                 
 
  1. Etobicoke Swimming               4191   2. North York Aquatic Club          1732
  3. Markham Aquatic Club             1617   4. Toronto Swim Club                 549
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      157   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          32
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5