Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 72  Boys 10 & Under 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Harry Zhang      10 ESWIM             3:15.73    3:05.79   183   15  
                 43.82      1:30.82 (47.00)
        2:18.81 (47.99)     3:05.79 (46.98)
  2 Jacob Moots      10 TSC               3:12.61    3:07.63   178   11  
                 44.59      1:32.14 (47.55)
        2:21.58 (49.44)     3:07.63 (46.05)
  3 Ben Cescon        8 TSC               3:18.45    3:08.50   175    7  
                 45.69      1:35.44 (49.75)
        2:23.01 (47.57)     3:08.50 (45.49)
  4 William McInern  10 ESWIM             3:14.76    3:13.60   162    5  
                 46.35      1:35.99 (49.64)
        2:25.65 (49.66)     3:13.60 (47.95)
  5 Ethan Moynan     10 TSC               3:23.53    3:15.08   158    4  
                 46.57      1:36.30 (49.73)
        2:26.48 (50.18)     3:15.08 (48.60)
  6 Jeff Tian         9 NYAC              3:33.00    3:22.38   142    3  
                 49.08      1:40.83 (51.75)
        2:33.08 (52.25)     3:22.38 (49.30)
  7 Jaques Harrison  10 TSC               3:32.28    3:22.93   141    2  
                 49.03      1:41.53 (52.50)
        2:34.38 (52.85)     3:22.93 (48.55)
  8 Dylan Rutledge    9 ESWIM             3:22.48    3:23.10   140    1  
                 49.49      1:42.39 (52.90)
        2:34.96 (52.57)     3:23.10 (48.14)
  9 Brandon Lee       9 TSC               3:31.66    3:23.74   139  
                 49.23      1:42.32 (53.09)
        2:35.78 (53.46)     3:23.74 (47.96)
 10 Humble Poon       8 ESWIM             3:40.55    3:24.80   137  
                 47.86      1:40.59 (52.73)
        2:33.82 (53.23)     3:24.80 (50.98)
 11 Dylan Boyd        9 ESWIM             3:31.83    3:26.50   133  
                 49.09      1:41.99 (52.90)
        2:31.96 (49.97)     3:26.50 (54.54)
 12 Nicholas Skavin   9 ESWIM             3:40.55    3:26.71   133  
                 50.34      1:43.38 (53.04)
        2:36.04 (52.66)     3:26.71 (50.67)
 13 Oliver Tsang     10 NYAC              3:25.00    3:31.67   124  
                 50.45      1:44.41 (53.96)
        2:38.81 (54.40)     3:31.67 (52.86)
 14 Felix Yao         9 ESWIM             3:50.55    3:32.01   123  
                 46.55      1:42.37 (55.82)
        2:38.11 (55.74)     3:32.01 (53.90)
 15 Jake Redfern      9 TSC               3:45.00    3:35.90   117  
                 49.69      1:46.00 (56.31)
        2:42.78 (56.78)     3:35.90 (53.12)
 16 Matthew Ma       10 ESWIM             3:50.55    3:37.74   114  
                 53.23      1:49.75 (56.52)
        2:48.34 (58.59)     3:37.74 (49.40)
 17 Serzh Kotanjyan  10 ESWIM             3:50.55    3:39.62   111  
                 53.45      1:50.03 (56.58)
      3:39.62 (1:49.59)                    
 18 Evan Zhang       10 MAC               3:50.00    3:40.35   110  
                 50.20      1:46.46 (56.26)
        2:44.06 (57.60)     3:40.35 (56.29)
 19 Richard Murygin  10 ESWIM             3:50.55    3:43.67   105  
                 51.12      1:48.72 (57.60)
      3:43.67 (1:54.95)                    
 20 Cole Vadacchino  10 TSC               4:00.00    3:51.09    95  
                 56.46    1:58.51 (1:02.05)
        2:58.02 (59.51)     3:51.09 (53.07)
 21 Michael Li        9 MAC               3:50.00    3:51.60    94  
                 52.23    1:52.25 (1:00.02)
      2:53.71 (1:01.46)     3:51.60 (57.89)
 22 Elliot Kozuskan  10 WD                4:00.00    3:55.21    90  
                 53.76                     
            2:53.35 ( )   3:55.21 (1:01.86)
 23 Josh Golger       9 TSC               4:53.03    3:57.45    88  
                 57.15    1:58.78 (1:01.63)
      3:00.61 (1:01.83)     3:57.45 (56.84)
 24 Matthew Gu       10 MAC               4:15.00    4:00.69    84  
                                2:00.17 ( )
      3:03.17 (1:03.00)     4:00.69 (57.52)
 -- Yichen Liu        7 MAC               4:30.00         DQ        
               1:03.90    2:15.63 (1:11.73)
      3:24.34 (1:08.71)        DQ (1:04.45)
 -- Thomas Antonell  10 ESWIM             3:50.55         DQ        
                 53.53      1:52.30 (58.77)
      2:52.37 (1:00.07)          DQ (53.29)
 -- Iggy Sridhar      9 TSC               3:48.80         DQ        
                 55.09      1:53.53 (58.44)
        2:50.80 (57.27)          DQ (56.85)
 -- Cullen Fright     9 WD                4:00.00         DQ        
               1:01.93    2:07.00 (1:05.07)
      3:11.28 (1:04.28)          DQ (59.86)
 -- Gus Manuel       10 WD                4:00.00         DQ        
               1:04.07    2:14.96 (1:10.89)
      3:22.36 (1:07.40)        DQ (1:04.84)
 -- Travis Cumming    9 TSC               3:25.23         DQ        
                 49.76      1:43.16 (53.40)
           DQ (1:44.86)                    
 -- Alexander Burgi   9 WD                3:50.00         DQ        
                 49.08      1:43.32 (54.24)
        2:39.93 (56.61)          DQ (55.32)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 72                 
 
  1. Etobicoke Swimming               4057   2. North York Aquatic Club          1697
  3. Markham Aquatic Club             1576   4. Toronto Swim Club                 539
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      139   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          30
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5