Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 71  Girls 10 & Under 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Alexandra Pitt   10 TSC               2:55.11    2:52.39   330   15  
                 41.46      1:25.83 (44.37)
        2:09.62 (43.79)     2:52.39 (42.77)
  2 Katie McKinstry  10 TSC               3:06.79    2:56.57   307   11  
                 42.16      1:28.54 (46.38)
        2:13.60 (45.06)     2:56.57 (42.97)
  3 Olive Rogers      9 ESWIM             3:05.89    2:57.45   303    7  
                 42.16      1:28.07 (45.91)
        2:13.56 (45.49)     2:57.45 (43.89)
  4 Lyla Lanthier    10 TSC               3:09.06    3:02.80   277    5  
                 43.69      1:30.43 (46.74)
        2:17.40 (46.97)     3:02.80 (45.40)
  5 Ava Halpern      10 TSC               3:08.02    3:05.71   264    4  
                 45.03      1:32.08 (47.05)
        2:20.19 (48.11)     3:05.71 (45.52)
  6 Jessica Moran    10 ESWIM             3:10.76    3:09.99   247    3  
                 47.11      1:35.23 (48.12)
        2:20.64 (45.41)     3:09.99 (49.35)
  7 Grace Uy         10 NYAC              3:09.65    3:11.58   241    2  
                 47.46      1:34.89 (47.43)
        2:24.17 (49.28)     3:11.58 (47.41)
  8 Ridley O'Regan    9 ESWIM             3:16.90    3:12.61   237    1  
                 46.39      1:35.52 (49.13)
        2:25.19 (49.67)     3:12.61 (47.42)
  9 Keena Richard    10 SLSC              3:42.25    3:16.55   223  
                 46.92      1:37.92 (51.00)
        2:28.38 (50.46)     3:16.55 (48.17)
 10 Rebecca Alterma  10 NYAC              3:28.30    3:17.03   221  
                 47.43      1:38.57 (51.14)
        2:29.84 (51.27)     3:17.03 (47.19)
 11 Victoria Sun     10 MAC               3:36.95    3:17.10   221  
                 47.91      1:38.19 (50.28)
        2:29.03 (50.84)     3:17.10 (48.07)
 12 Abigail Liut     10 TSC               3:07.78    3:17.68   219  
                 46.47      1:37.29 (50.82)
        2:28.92 (51.63)     3:17.68 (48.76)
 13 Tierney Rodgers  10 ESWIM             3:44.75    3:17.77   219  
                 47.72                     
            2:28.52 ( )     3:17.77 (49.25)
 14 Luna Guo         10 MAC               4:25.35    3:20.59   210  
                 47.71      1:39.27 (51.56)
        2:30.88 (51.61)     3:20.59 (49.71)
 15 Malak Tawdy      10 ESWIM             3:28.17    3:20.70   209  
                 47.06      1:38.34 (51.28)
        2:32.31 (53.97)     3:20.70 (48.39)
 16 Emerson Wilson   10 ESWIM             3:33.42    3:22.73   203  
                 48.90      1:40.89 (51.99)
        2:33.19 (52.30)     3:22.73 (49.54)
 17 Sophia Halldors  10 NYAC              3:55.00    3:24.93   196  
                                1:42.09 ( )
        2:35.46 (53.37)     3:24.93 (49.47)
 18 Isabelle Matthe  10 CCST                   NT    3:25.64   194  
                 47.17      1:39.49 (52.32)
      3:25.64 (1:46.15)                    
 19 Khadija Gharib   10 SLSC              3:32.02    3:27.11   190  
                 47.94      1:41.59 (53.65)
        2:35.69 (54.10)     3:27.11 (51.42)
 20 Elisha Lam       10 ESWIM             3:45.55    3:28.21   187  
                 48.47      1:41.96 (53.49)
        2:36.33 (54.37)     3:28.21 (51.88)
 21 Brianna Mohamma  10 MAC               3:45.00    3:30.10   182  
                 49.78      1:43.86 (54.08)
        2:39.05 (55.19)     3:30.10 (51.05)
 22 Sasha Bouffard   10 SLSC              3:31.47    3:30.61   181  
                 49.08      1:43.14 (54.06)
        2:38.23 (55.09)     3:30.61 (52.38)
 23 Clare Maieron    10 ESWIM             3:40.55    3:30.70   181  
                                1:46.68 ( )
        2:42.34 (55.66)     3:30.70 (48.36)
 24 Shaye Gross       9 NYAC              4:00.00    3:31.02   180  
                 50.89      1:44.90 (54.01)
        2:38.85 (53.95)     3:31.02 (52.17)
 25 Ava Camps         9 TSC               3:46.88    3:32.87   175  
                 52.62      1:48.14 (55.52)
        2:42.22 (54.08)     3:32.87 (50.65)
 26 Amelie Robichau   9 ESWIM             3:57.72    3:33.01   175  
                 51.44      1:46.24 (54.80)
        2:41.46 (55.22)     3:33.01 (51.55)
 27 Siena Wyncoll     9 ESWIM             3:33.73    3:33.13   175  
                 49.16      1:43.71 (54.55)
        2:39.90 (56.19)     3:33.13 (53.23)
 28 Leah Tigert       9 TSC               3:47.09    3:34.16   172  
                 50.11      1:45.45 (55.34)
        2:40.47 (55.02)     3:34.16 (53.69)
 29 Avery Leno       10 ESWIM             3:30.55    3:34.26   172  
                 49.06      1:44.46 (55.40)
        2:41.43 (56.97)     3:34.26 (52.83)
 30 Wingcy Wong      10 MAC               3:40.00    3:35.29   169  
                 49.77      1:47.30 (57.53)
        2:42.52 (55.22)     3:35.29 (52.77)
 31 Olga Hamer       10 TSC               3:40.00    3:35.78   168  
                 51.96                     
            2:43.46 ( )     3:35.78 (52.32)
 32 Michelle Ho       9 MAC               3:40.00    3:35.80   168  
                 51.39      1:47.28 (55.89)
        2:43.83 (56.55)     3:35.80 (51.97)
 33 Katie Butcher    10 MAC               3:47.26    3:36.85   166  
                 49.48    2:41.20 (1:51.72)
        3:36.85 (55.65)                    
 34 Amelia Halicki   10 ESWIM             4:00.55    3:40.19   158  
                                1:50.25 ( )
        2:47.26 (57.01)     3:40.19 (52.93)
 35 Olivia Johnson   10 WD                4:00.00    3:40.56   157  
                 53.51      1:51.03 (57.52)
        2:48.63 (57.60)     3:40.56 (51.93)
 36 Addison Card     10 WD                4:00.00    3:40.91   157  
                 53.98      1:51.31 (57.33)
        2:46.64 (55.33)     3:40.91 (54.27)
 37 Ginger Fagerstr   9 TSC               5:05.63    3:47.42   144  
                 50.82      1:50.46 (59.64)
      2:51.46 (1:01.00)     3:47.42 (55.96)
 38 Rowan Baglole     9 WD                4:00.00    3:50.28   138  
                 56.45    1:57.08 (1:00.63)
      2:57.52 (1:00.44)     3:50.28 (52.76)
 39 Tayissa Gallant  10 WD                4:00.00    3:51.87   135  
                 54.06                     
            2:54.54 ( )     3:51.87 (57.33)
 40 Elsie Zhang       9 MAC               4:15.00    3:54.14   132  
                 57.24    1:57.96 (1:00.72)
      3:00.16 (1:02.20)     3:54.14 (53.98)
 41 Hayley Clancy    10 WD                4:00.00    3:55.90   129  
 42 Alexandria Bisa  10 ESWIM             3:59.75    3:59.44   123  
                 58.68    2:00.11 (1:01.43)
      3:01.26 (1:01.15)     3:59.44 (58.18)
 43 Ireland Butler   10 TSC               4:30.00    4:00.87   121  
                 56.60    1:59.31 (1:02.71)
      3:01.38 (1:02.07)     4:00.87 (59.49)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 71                 
 
  1. Etobicoke Swimming               4036   2. North York Aquatic Club          1694
  3. Markham Aquatic Club             1576   4. Toronto Swim Club                 515
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      139   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          30
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5