Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 70  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Elijah Daley     11 NYAC              1:08.13    1:07.82   364   15  
                 32.05      1:07.82 (35.77)
  2 David Glazer     11 ESWIM             1:11.55    1:11.04   317   11  
                 33.10      1:11.04 (37.94)
  3 Paul Yang        11 NYAC              1:22.75    1:20.20   220    7  
                 37.47      1:20.20 (42.73)
  4 James Bertrim    11 SLSC              1:21.32    1:20.48   218    5  
                 36.94      1:20.48 (43.54)
  5 Kevin Maher      11 ESWIM             1:20.62    1:20.68   216    4  
                 37.55      1:20.68 (43.13)
  6 Derek Wang       11 ESWIM             1:26.56    1:26.74   174    3  
                 40.05      1:26.74 (46.69)
  7 Oliver Jarosz    11 ESWIM             1:36.27    1:29.91   156    2  
                 43.09      1:29.91 (46.82)
  8 Coheed Hingst    11 SLSC              1:37.75    1:29.93   156    1  
                 41.06      1:29.93 (48.87)
  9 Richard Xu       11 NYAC                   NT    1:42.25   106  
                 44.40      1:42.25 (57.85)
 10 Kieran Campbell  11 WD                1:42.61    1:44.49    99  
                 46.09      1:44.49 (58.40)
 11 Sebas Nakamachi  11 TSC               1:57.83    1:51.01    83  
                 52.76      1:51.01 (58.25)
 12 Adam Gueraoui    11 SLSC              2:05.71    1:51.52    81  
                 49.80    1:51.52 (1:01.72)
 13 Oliver Pecaric   11 TSC               2:30.00    2:18.83    42  
               1:04.26    2:18.83 (1:14.57)
 
 Event 70  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Sam Vakilha      12 TSC               1:08.47    1:08.09   360   15  
                 31.84      1:08.09 (36.25)
  2 James Maciek     12 ESWIM             1:13.21    1:10.14   329   11  
                 33.46      1:10.14 (36.68)
  3 Daghan Gonulluo  12 TSC               1:15.93    1:16.28   256    7  
                 34.82      1:16.28 (41.46)
  4 Alexander Hinov  12 ESWIM             1:22.50    1:16.33   255    5  
                 34.12      1:16.33 (42.21)
  5 Dalen Labayen    12 ESWIM             1:24.91    1:24.42   188    4  
                 38.13      1:24.42 (46.29)
  6 Matthew Barania  12 ESWIM             1:25.20    1:24.45   188    3  
                 39.12      1:24.45 (45.33)
  7 Jaydon Webber    12 NYAC              1:29.11    1:27.40   170    2  
                 42.50      1:27.40 (44.90)
  8 Ben Winokur      12 NYAC              1:31.44    1:29.73   157    1  
                 42.21      1:29.73 (47.52)
  9 Jake Segall      12 CCST              1:31.43    1:30.68   152  
                 41.23      1:30.68 (49.45)
 10 Alex Manzhola    12 ESWIM             1:34.40    1:32.16   145  
                 41.49      1:32.16 (50.67)
 11 Liam Michaud     12 SLSC              1:44.20    1:35.40   130  
                 42.70      1:35.40 (52.70)
 12 Maks Draga       12 TSC               1:50.00    1:40.34   112  
                 47.27      1:40.34 (53.07)
 13 Rafe Murray      12 TSC               1:50.05    1:40.56   111  
                 47.39      1:40.56 (53.17)
 14 Maddy Klassen    12 NYAC              1:58.63    1:44.56    99  
                 45.69      1:44.56 (58.87)
 15 Izac Benjamin    12 MAC               1:45.00    1:46.53    94  
                 49.29      1:46.53 (57.24)
 16 Keshav Sharma    12 NYAC              2:00.11    1:48.84    88  
                 50.43      1:48.84 (58.41)
 17 Braden Flint     12 ESWIM             1:44.26    1:49.06    87  
                 47.51    1:49.06 (1:01.55)
 18 Marcin Lesniews  12 ESWIM             1:45.76    1:53.11    78  
                 47.85    1:53.11 (1:05.26)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 70                 
 
  1. Etobicoke Swimming               4025   2. North York Aquatic Club          1692
  3. Markham Aquatic Club             1576   4. Toronto Swim Club                 480
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      139   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          30
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5