Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 69  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Trinity Boyd     11 ESWIM             1:18.82    1:16.71   360   15  
                 36.14      1:16.71 (40.57)
  2 Emily Ma         11 MAC               1:23.14    1:19.77   320   11  
                 36.04      1:19.77 (43.73)
  3 Amber Chen       11 MAC               1:24.05    1:20.90   307    7  
                 36.73      1:20.90 (44.17)
  4 Sydney Burnett   11 ESWIM             1:18.19    1:22.08   294    5  
                 39.28      1:22.08 (42.80)
  5 Eva Vujosevic    11 ESWIM             1:18.54    1:22.98   285    4  
                 37.11      1:22.98 (45.87)
  6 Vian Tran        11 ESWIM             1:32.08    1:27.32   244    3  
                 40.30      1:27.32 (47.02)
  7 Ema Paterson     11 NYAC              1:28.26    1:27.84   240    2  
                 40.56      1:27.84 (47.28)
  8 Daniella Marovi  11 ESWIM             1:30.30    1:29.65   226    1  
                 41.36      1:29.65 (48.29)
  9 Olivia Rabinowi  11 NYAC              1:30.12    1:30.34   220  
                 41.47      1:30.34 (48.87)
 10 Alexandra Giust  11 NYAC              1:35.27    1:31.24   214  
                 42.92      1:31.24 (48.32)
 11 Grace Thomas     11 SLSC              1:45.00    1:33.39   199  
                 43.80      1:33.39 (49.59)
 12 Kristen Helmus   11 ESWIM             1:40.88    1:37.85   173  
                 45.23      1:37.85 (52.62)
 13 Ysabelle Rubis   11 ESWIM             2:01.94    1:37.95   173  
                 41.88      1:37.95 (56.07)
 14 Lindsay Kang     11 NYAC              2:11.89    1:39.54   165  
                 47.05      1:39.54 (52.49)
 15 Elly Sirois      11 WD                2:05.03    1:39.66   164  
                 44.30      1:39.66 (55.36)
 16 Abigail Odinock  11 NYAC              1:52.43    1:40.01   162  
                 45.26      1:40.01 (54.75)
 17 Rachel Smith     11 ESWIM                  NT    1:40.59   160  
                 46.81      1:40.59 (53.78)
 18 Sophia Boscario  11 MAC               1:45.00    1:40.84   158  
                 46.78      1:40.84 (54.06)
 19 Emma Duric       11 ESWIM             1:55.33    1:44.19   143  
                 48.81      1:44.19 (55.38)
 20 Monica Lis       11 ESWIM             1:43.34    1:48.39   127  
                 50.09      1:48.39 (58.30)
 21 Phoibe Clarke    11 TSC               1:50.36    1:51.11   118  
                 47.07    1:51.11 (1:04.04)
 22 Lara Bulajic     11 TSC               1:49.82    1:52.31   114  
                 49.16    1:52.31 (1:03.15)
 23 Khushi Sharma    11 NYAC                   NT    1:54.69   107  
                 54.01    1:54.69 (1:00.68)
 24 Willow Tapping   11 NYAC              2:00.00    1:56.29   103  
                 54.10    1:56.29 (1:02.19)
 25 Coral Davidson   11 TSC               2:03.72    1:58.20    98  
                 51.60    1:58.20 (1:06.60)
 26 Tyller Brainis   11 MAC               1:50.00    2:02.17    89  
               1:01.31    2:02.17 (1:00.86)
 
 Event 69  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Chloe Mendiola   12 MAC               1:09.51    1:07.99   518   15  
                 31.77      1:07.99 (36.22)
  2 Nafeisha Yaliku  12 ESWIM             1:11.67    1:08.49   506   11  
                 32.32      1:08.49 (36.17)
  3 Abigail Sammut   12 ESWIM             1:10.90    1:10.62   462    7  
                 33.08      1:10.62 (37.54)
  4 Emma Gao         12 MAC               1:12.75    1:11.86   438    5  
                 33.33      1:11.86 (38.53)
  5 Chloe Chen       12 MAC               1:18.77    1:17.99   343    4  
                 36.05      1:17.99 (41.94)
  6 Sara Arciero     12 ESWIM             1:20.51    1:19.11   328    3  
                 36.75      1:19.11 (42.36)
  7 Emily Yu         12 NYAC              1:31.81    1:20.39   313    2  
                 36.62      1:20.39 (43.77)
  8 Carly Lipton     12 NYAC              1:23.74    1:22.05   294    1  
                 38.91      1:22.05 (43.14)
  9 Madison Van Hoo  12 ESWIM             1:26.45    1:22.33   291  
                 39.14      1:22.33 (43.19)
 10 Astrid Bergman   12 ESWIM             1:23.65    1:22.60   288  
                 38.31      1:22.60 (44.29)
 11 Cindy Chau       12 ESWIM             1:21.51    1:22.68   288  
                 36.96      1:22.68 (45.72)
 12 Marique Ng       12 NYAC                   NT    1:26.54   251  
                 39.59      1:26.54 (46.95)
 13 Cary Long        12 ESWIM             1:29.24    1:26.55   251  
                 38.86      1:26.55 (47.69)
 14 Sofia Gyarmati   12 NYAC              1:28.64    1:27.02   247  
                 39.78      1:27.02 (47.24)
 15 Leah Zanker      12 ESWIM             1:38.70    1:28.03   238  
                 41.34      1:28.03 (46.69)
 16 Naomi Laroche    12 ESWIM             1:34.16    1:30.71   218  
                 41.14      1:30.71 (49.57)
 17 Mona Afshar      12 NYAC              1:29.92    1:30.89   216  
                 43.77      1:30.89 (47.12)
 18 Abbey Owen       12 CCST              1:32.02    1:31.94   209  
                 43.20      1:31.94 (48.74)
 19 Rada Georgieva   12 ESWIM             1:46.63    1:33.65   198  
                 41.37      1:33.65 (52.28)
 20 Olivia Salvo     12 MAC               1:58.38    1:36.77   179  
                 44.60      1:36.77 (52.17)
 21 Peyton Wilkerso  12 NYAC              1:38.05    1:38.09   172  
                 45.11      1:38.09 (52.98)
 22 Amilie Bradley   12 SLSC              1:38.38    1:38.28   171  
                 44.39      1:38.28 (53.89)
 23 Ruth McDonald    12 NYAC              1:39.79    1:38.33   171  
                 45.24      1:38.33 (53.09)
 24 Liel Kiznerman   12 NYAC                   NT    1:38.39   170  
                 44.15      1:38.39 (54.24)
 25 Ella Toffoletto  12 NYAC              1:43.31    1:39.12   167  
                 46.24      1:39.12 (52.88)
 26 Charlotte Bruce  12 NYAC              1:47.16    1:41.48   155  
                 45.67      1:41.48 (55.81)
 27 Ipek Kocak       12 NYAC              1:43.40    1:42.02   153  
                 46.81      1:42.02 (55.21)
 28 Rachel Rosenste  12 NYAC              1:44.16    1:42.70   150  
                 46.12      1:42.70 (56.58)
 29 Claire Jordan    12 NYAC              1:43.80    1:44.72   141  
                 47.74      1:44.72 (56.98)
 30 Loula Georgiou   12 NYAC              1:52.39    1:47.21   132  
                 48.90      1:47.21 (58.31)
 31 Kiana Labbaf     12 NYAC              1:58.12    1:50.72   119  
                 48.57    1:50.72 (1:02.15)
 32 Henley Miller    12 NYAC              2:22.83    1:55.55   105  
                 52.99    1:55.55 (1:02.56)
 33 Zoe Hendershot   12 NYAC              2:18.48    2:00.73    92  
                 51.51    2:00.73 (1:09.22)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 69                 
 
  1. Etobicoke Swimming               3982   2. North York Aquatic Club          1667
  3. Markham Aquatic Club             1576   4. Toronto Swim Club                 458
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      133   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          30
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5